Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Faktura bez podpisu i pieczątki


rayden

Recommended Posts

Witam, w zeszłym roku (2013) kupiłem sporo materiałów min elementy do C.O. /C.W.U

oraz zbiornik do przydomowej oczyszczalni ścieków.

Na pierwsze otrzymałem fakturę bez odręcznego podpisu i pieczątki, na drugie fakturę

w formie dokumentu PDF. Czy takie faktury będą akceptowane przez urząd skarbowy (zwrot różnicy VAT - VZM)? W zeszłym roku też miałem mnóstwo faktur ale każda opatrzona była podpisem sprzedawcy oraz pieczątką firmową.Nie wiem co robić żądać duplikatu faktury z podpisem i pieczątką czy nie ma się co przejmować bo wszystko jest OK?

 

Pozdrawiam,

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl przepisów FV nie wymaga żadnej z tych rzeczy. Nie mów jednak w US, że ta druga była w PDF-ie (nie spełnia warunków e-faktury). Wydrukuj ją sobie. Nikt nie powinien podważyć jeżeli sprzedawca istnieje i jeżeli identyczna FV została zaksięgowana u sprzedawcy co mogą sprawdzić podczas tzw. kontroli krzyżowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Wszystko jest w porządku. Faktura nie musi być ani opieczętowana, ani podpisana. Jednak nie wszyscy urzędnicy chcą takie akceptować. Zachęcam do przeczytania artykułu: http://www.stampler.pl/artykuly,czy-faktura-musi-miec-pieczatke - Jest opisane jak powinna wyglądać prawidłowa faktura więc powinno rozwiać wątpliwości ;) Edytowane przez lailaraa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
  • 2 years później...
Wszystko jest jak najbardziej OK! Nie ma się co stresować :) Często faktury są wysyłane elektronicznie lub w formie paragonu i tam też nie ma pieczątki firmowej lub podpisu. Polecam artykuł, gdzie jest znacznie więcej informacji: https://pieczatki-online.eu/porady/czy-faktura-vat-bez-pieczatki-firmowej-jest-wazna/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...