Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będę miał 25cm betonu w płycie więc dość i te rurki od odkurzacza to nie odczuje. Chudziaka chcę aby było równo pod XPSa.
niepotrzebnie wydasz pieniądze. Tak jak pisze kolega fotohobby - nawet pospółkę żwirowo piaskową można wykonać prawie idealnie równo. Za pieniądze z chudziaka, kup sobie np. odkurzacz centralny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak działa Dyson DC37 nie chcę centralnego odkurzacza...

plus mam jeszcze zbiornik na "popiół" z filtrem, odkurzacz jak na 1400 wat ma pierońską siłę ssania :eek:

Dzięki temu mam odkurzacz "przemysłowy" ponieważ zbieram gruz, wszystko co tylko rurą się zmieści, super do odpylania itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie wydasz pieniądze. Tak jak pisze kolega fotohobby - nawet pospółkę żwirowo piaskową można wykonać prawie idealnie równo. Za pieniądze z chudziaka, kup sobie np. odkurzacz centralny.

 

Jeżeli tak mówicie to tak będzie. Myślałem że chudziaka łatwiej zrobić jest równo.

A co myślicie o reszcie fundamentu czyli pod garaż i taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak działa Dyson DC37 nie chcę centralnego odkurzacza...

plus mam jeszcze zbiornik na "popiół" z filtrem, odkurzacz jak na 1400 wat ma pierońską siłę ssania :eek:

Dzięki temu mam odkurzacz "przemysłowy" ponieważ zbieram gruz, wszystko co tylko rurą się zmieści, super do odpylania itp ...

 

Czyli można rozumieć że Dysona nie polecasz czy wszystkie odkurzacze centralne nie są za fajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak mówicie to tak będzie. Myślałem że chudziaka łatwiej zrobić jest równo.

A co myślicie o reszcie fundamentu czyli pod garaż i taras?

przepraszam, Ty masz jakiś projekt na ten fundament pod garaż? Bo nie do końca rozumiem, z czym masz kłopot :) Czy to będzie oddzielna konstrukcja od domu?

Czy masz gdzieś na forum, szerzej opisany swój projekt? Łatwiej by się nam było poruszać po tym wszystkim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, Ty masz jakiś projekt na ten fundament pod garaż? Bo nie do końca rozumiem, z czym masz kłopot :) Czy to będzie oddzielna konstrukcja od domu?

Czy masz gdzieś na forum, szerzej opisany swój projekt? Łatwiej by się nam było poruszać po tym wszystkim :p

 

Tak jak pisal fotohobby to koncepcja. Zbieram szereg roznych informacji i ciekawych rozwiazan i z tym wszystkim pojde do architekta i powiem ze to chce miec tak a tamto tak itp. Dlatego sie tu zastanawiam jak zrobic aby bylo dobrze. Najwazniejszy w domu to fundament wiec musze jakos to madrze rozwiazac. Tez to musi byc dla mnie zrozumiale aby wiedziec jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Dysona jak najbardziej polecam, ponieważ jest wyśmienity, a żeby odkurzać gruz..

siłę ma piekielną .. zelmer syrius 1800 wat to przy nim słabiak .. dyson z 1400 wat zaciąga tak jak by miał 2x tyle pary :jawdrop: gruz wysysam za pomocą przejściówki na popiół, szkoda odkurzacza... zwłaszcza że w nim brudki wirują sobie. Plus wielki .. zero śmierdzącego kurzu który w workowcach czuć.. te srepy hepy ciu la dają. Rodzice na 40 rocznicę ślubu dostali własnie.. teraz wiem że innego nic nie kupię, zwłaszcza że ilość brudu jak by 2x ..

po jednym odkurzaniu .. w każdym odkurzaczu= worek do wymiany .. jeśli dobrze zbiera.

Nie potrzeba mi centralnego wynalazku ..

 

tylko nie do architekta, do niego się idzie po bryłę, a nie konstrukcję. władny konstruktor.

Te rozwiązania które przedstawiasz już znam ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Dysona jak najbardziej polecam, ponieważ jest wyśmienity, a żeby odkurzać gruz..

siłę ma piekielną .. zelmer syrius 1800 wat to przy nim słabiak .. dyson z 1400 wat zaciąga tak jak by miał 2x tyle pary :jawdrop: gruz wysysam za pomocą przejściówki na popiół, szkoda odkurzacza... zwłaszcza że w nim brudki wirują sobie. Plus wielki .. zero śmierdzącego kurzu który w workowcach czuć.. te srepy hepy ciu la dają. Rodzice na 40 rocznicę ślubu dostali własnie.. teraz wiem że innego nic nie kupię, zwłaszcza że ilość brudu jak by 2x ..

po jednym odkurzaniu .. w każdym odkurzaczu= worek do wymiany .. jeśli dobrze zbiera.

Nie potrzeba mi centralnego wynalazku ..

 

tylko nie do architekta, do niego się idzie po bryłę, a nie konstrukcję. władny konstruktor.

Te rozwiązania które przedstawiasz już znam ..

 

Znasz czyli sam też o tym tak myślałeś? Powiedz chociaż czy dobrze myślę.

Ja to akurat bryłę mam a mój architekt też będzie robił konstrukcję albo mimo wszystko u niego i tak te sprawy się załatwia. Tylko nie chcę być skazany na jego jakieś konkretne rozwiązania które mało maja wspólnego z energooszczędnością. Więc chcę mu powiedzieć przykładowo że to ma być tak i tak a on policzy to pod względem wytrzymałości ile drutów trzeba dać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sporo pomysłów masz dobrych. inż budownictwa, a architekt to dwa różne światy.

Ty kojarzysz architekta z projektantem .. czy konstruktorem. Typowe zajęcia architekta to projektowanie formy.

A treść konstrukcji.. to sprawa inż bud. Po perturbacjach z deregulacją, oraz wręcz kpiącego tonu na stronach IARP oraz różnych profili.

Asymetria jest taka że "architekt" konstrukcję do 1000m3 może wykonywać wszędzie, a inż bud arch tylko w zagrodowych gospodarstwach..

tego się przelękli niczym diabeł święconej wody. Że 100 tyś inż nagle będzie "architektami"

W Reichu jeden człowiek ci projekt od A do Z zrobi domu jednorodzinnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dobrze ale wydaje mi się że mój architekt co zrobi projekt domu to też robi konstrukcję do tego ale jak będę z nim kiedyś gadać to zapytam wprost. Jak z nim rozmawiałem to z rozmowy nie wynikało że od konstrukcji ma konstruktora. Rozmawiałem też z innymi i wyraźnie mówili że konstruktora muszą zapytać itp. Więc raczej ma uprawnienia na to i na to. Mówił też że płyty nigdy nie projektował i się na tym nie zna więc o płytę to wiem że będę musiał projekt załatwiać ale do PnB na zwykłych ławach może być a potem na etapie budowy się to zmienia czy coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz na etapie budowy zmieniać, tylko projekcik zamienny i spoko możesz robić ..to trzeba od razu uderzyć do kogoś kto płyty projektuje ..

a nie robić wręcz kuriozmum ..

 

Architekt który to umie za projekt chce 12k netto a mój mi to zrobi za max 6k brutto z PnB więc wolę kupić projekt płyty za 1k i nie mam 1km do architekta a nie 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie u Ciebie kąt dachu nie przejdzie, jeśli jest MPZP. Przeważnie w podgórskich okolicach jest kąt 35-45 st ..

Garaż lepiej dać na wspólnej płycie, taniej szybciej. Mniej kopania.

 

Kiedyś pytałem babki w gminie to mówiła że min,25st i dwuspadowy bo pytałem o dach płaski. Ale to nie ma znaczenia 5st w tą czy w tamtą.

Na jednej płycie garażu nie dam i nie wydaje mi się to tańsze. Ciekawe jak miałbym to zrobić na jednej płycie?? Mam 30cm XPSa nawet pod garaż cisnąć i garaż ogrzewać? Bezsensu i to jest za duży koszt. Po drugie garaż w domu pasywnym lub prawie pasywnym powinien być na osobnej konstrukcji niezależnej od domu ogrzewanego aby nie robił się mostek cieplny. Temu po wykopaniu dziury pod płytę i jej zagęszczeniu będę kopał pod ławy na garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem .. ponieważ pierwsze ławy .. później płyta i zagęszczanie .. inaczej naruszysz stabilność tego co zagęściłeś .. a nie dasz sobie ręki uciąć że

jest dokładnie tak samo jak po zagęszczeniu, a przynajmniej bez fachowej ekspertyzy geologicznej ..

pierwsze trzeba wykonać ławy głęboko jak po starożytnej technice prekambryjskiego przymarzania .. tych ław..

a później płyta .. która będzie miała podbudowę wyżej niż posadowienie ław ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...