Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak mu się chcieć nie będzie, to walnie Ci siatkę z fi12 z oczkiem co 10cm. STrop stropowi nie równy. Trzeba liczyć i myśleć. Masz dobry trop i tok myślenia
rozmawiamy sobie luźno ... Vega1 Waść nie wpadaj że w panikę :) to żadne arkana konstrukcyjne for me ;P

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a7c9f88c4387.jpg 4 płyty będą jedno kierunkowo zginane, warunek ściany działowe nie bardzo chcą popodpierać strop... tylko tam gdzie czerwone linie oraz ściany domu na obwodzie, to jest podparcie dla stropu. Pręty od fi 8 do 12 zgodnie z niebieskimi strzałami wyjdą coś koło 12 .. plus co 25 cm pręt fi 8/6 rozdzielczy ... poprzecznie tyle tematu płyty ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rozmawiamy sobie luźno ... Vega1 Waść nie wpadaj że w panikę :) to żadne arkana konstrukcyjne for me ;P

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a7c9f88c4387.jpg 4 płyty będą jedno kierunkowo zginane, warunek ściany działowe nie bardzo chcą popodpierać strop... tylko tam gdzie czerwone linie oraz ściany domu na obwodzie, to jest podparcie dla stropu. Pręty od fi 8 do 12 zgodnie z niebieskimi strzałami wyjdą coś koło 12 .. plus co 25 cm pręt fi 8/6 rozdzielczy ... poprzecznie tyle tematu płyty ...:p

 

Czyli mogę się spodziewać że najlepiej jak pręty zgodnie z niebieskimi strzałkami będą fi12 co 10cm a rozdzielcze mogą być co 25cm i fi8 wystarczy?

Przy terivie tak by mi to wglądało 29 belki stropowe.jpg 31 wszystkie pustaki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teriva wygląda "zachęcająco" ale weź pod uwagę prosty fakt, strop będzie o te około 20cm grubszy niż powinien.

Dodaj do tego jeszcze miejsce na kanały wentylacyjne, aby mieć dostęp, ja na pewno nie zrobił bym kanałów do WM pod wylewką.

 

Teriva wyjdzie grubsza o jakies 10cm. Csemu kanaly nie w podlodze? Myslisz ze lepiej je zrobic w podwieszanym suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelbet + izolacja + wylewka i nawet hevy metalu nie będzie z parteru słychać.

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wyrzynarki-pilarki-pily-szablaste-nozyce/pilarki-tarczowe/pilarka-tarczowa-58g488-graphite,p82212,l176.html takie coś do cięcia desek w poprzek, na cyrkularce w poprzek może ciąć tylko samobójca.

Do obrzynania itp. Płyta fu równa to będzie łatwo ustawić stemple. Ładnie deski #32 plus wszystko skręcane wkrętami z łbem S8.

http://www.skileurope.com/pl/pl/diyocs/narzedzia/1190/wiertarko-wkretarki-sieciowe/ taką kablową ...

 

Teriva wyjdzie grubsza o jakies 10cm. Csemu kanaly nie w podlodze? Myslisz ze lepiej je zrobic w podwieszanym suficie?
Nigdy bym sobie nie dał zrobić kanałów d WM pod wylewką. Podwieszany sufit, lub zapełnienie kąta.

Żadnej instalacji nie wpuszczę pod tynk jeśli chodzi o ścisłość.

To jakiś głupi zwyczaj, wymurować ścianę a później robić zabawne bruzdy.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć długo poszukiwałem odpowiedzi na niepokojące mnie pytania - ostatecznie odnalazłem. Faktycznie interesujący temat, polecam każdemu. Interesujące, nieraz żartobliwe oraz bardzo merytoryczne. Nie spodziewałem się, że znajdę tutaj tak zagorzałą rozmowę, a tutaj proszę. Znacząca niespodzianka! Na milion procent jeszcze coś tutaj napiszę!

 

-----------------------------------

Reklamy są niezgodne z regulaminem (pkt II 2.4 b/c)

Edytowane przez finlandia
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam, ale nie wiem, na ile to jest fachowe, o przypadkach przeprowadzenia kanałów rekuperacji w przestrzeni pustaków terivy.

 

Też mi się coś takiego obiło o uszy ale też nie wiem czy to dobry pomysł ale też się nad tym zastanawiałem. Można użyć pustaki dwukomorowe i w jednej z komór włożyć te kanały w czasie układania a skrzynki rozdzielcze w holu schować w suficie podwieszanym. Temat jeszcze do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały schowane w suficie podwieszanym nie są złym sposobem tylko widzę problem w przejściu przez wieniec na ścianie wew. nośnej SUFIT PODWIESZONY.jpg czyli to miejsce zaznaczone strzałką. Jak ma przez to przejść kanał? Na etapie zalewania stropu jakąś rurę zostawić w tym aby przez nią kanał przeszedł? Może tak być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam, ale nie wiem, na ile to jest fachowe, o przypadkach przeprowadzenia kanałów rekuperacji w przestrzeni pustaków terivy.

 

3 lata temu wykonałem coś takiego, że przewody wentylacji prowadziłem w pustakach stropu (to akurat nie była teriva tylko RECTOR - ale to nic nie zmienia). Nie wiem czy odgrzebię zdjęcia, ale uważam to za bardzo dobre rozwiązanie. Tam w tych pustakach, jest bardzo dużo miejsca na te rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...