Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Który inżynier budownictwa, dla marnych 2000zł, rozciągniętych na dwa lata będzie ryzykował konsekwencjami zawodowymi za to, że POŚWIADCZYŁ NIEPRAWDĘ ?

 

Poświadczy prawdę bo przy odbiorze nie będzie widać okien tylko ciągłość ściany a potem ja sam sobie zrobię partyzantkę i tyle więc nikt poza mną nie będzie nic ryzykować. Nie takie rzeczy się robi a każdy kombinuje jak może. Ja tam nikomu krzywdy tym nie zrobię a że przepisy są chore to co poradzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobrze, zatrudnisz idiotę, który na etapie SSO nic nie zauważy ?

Czy od razu powiesz mu, że sobie po zakończeniu budowy te okna wstawisz ?

 

I nieprawdą jest, że "każdy kombinuje jak może", bo kombinują tylko jednostki.

Niestety, jest ich na tyle dużo, że w Polsce jest, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zatrudnisz idiotę, który na etapie SSO nic nie zauważy ?

Czy od razu powiesz mu, że sobie po zakończeniu budowy te okna wstawisz ?

 

I nieprawdą jest, że "każdy kombinuje jak może", bo kombinują tylko jednostki.

Niestety, jest ich na tyle dużo, że w Polsce jest, jak jest.

 

Myślę że jakiś by się znalazł co przymknąłby na to oko. Teraz tak sobie myślę że jak będę budować pierwszy dom w okolicy bez kominów i na płycie fund to znajdzie się wielu co będzie chciało śledzić poczynania i "zachęcająco" twierdzić że mi się nie uda tego zbudować. Może sami sąsiedzi najbliżsi nic by nie donieśli ale innych oglądaczy to nie mógłbym być taki pewny więc przygotuje sobie te nadproża o otwory i je zamuruję aby ewentualnie po roku czy dwóch jak wszystko ucichnie mógł sobie zrobić te okna. No chyba że dojdę do wniosku że bez nich się mi obejdzie to wtedy oleje temat i tak już zostanie. A może uda się uzyskać później pozwolenie na dorobienie tych otworów na okna w urzędzie jak już dom będzie zamieszkały?? To się jeszcze zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kamil, Kamil, na prawdę pomysły masz niesamowite. Z resztą i tak do czasu aż cokolwiek będziesz budować to 5 razy zmienisz koncepcje. Z tego co kojarzę to już Twój trzeci albo czwarty dom który planujesz budować. Jeszcze te dwa lata i się urodzą kolejne ze 3 koncepcje.

 

Nie musi minąć te dwa lata bo już teraz podobają mi się też inne projekty które znalazłem. Podoba mi się ten projekt bo nie ma okien od jednej strony więc dzięki temu mogę mieć domek bliżej jednej strony http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Brunico_II/ ale i tak bym musiał trochę salon poszerzyć przez co łączny metraż by wzrosną więc skoro i tak miałby łączny metraż być w okolicach 170m2 to mógłbym mieć inny projekt czyli taki http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Lincoln/ i wtedy byłoby też bardzo ciekawie ale boje się że tu na pewno cenowo nie podołam aby go zbudować. Mimo to jest fajny jak na wąską działkę i nic praktycznie poza pogrubieniem izolacji aby było te 25cm styro na ścianach to bym nie zmienił bo układ jest dość fajny i podobają mi się miejsca na szafy wnękowe. W tym projekcie akurat będzie musiała być odległość 4m od granicy ale za to od strony drogi dojazdowej sąsiada nie miałbym za dużo okien które by mogły mi przeszkadzać więc by to jakoś przeszło. Niewątpliwie tańszym domkiem byłby ten projekt http://projekty.lipinscy-projekty.pl/York_II/odbicie_lustrzane.html ale w nim poza zmianą też grubości izolacji musiałbym poszerzyć salon o 25cm (aby stół do bilarda lepiej wszedł) to wywaliłbym okna te co są na ścianie i połaci takie łączone. A tu mam projekt domku który byłby najmniejszy z wszystkich a co za tym idzie najbardziej chyba atrakcyjny jeżeli chodzi o cenę budowy http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Eden/ w nim na pewno poszerzyłbym salon ale tu trzeba o jakieś 50cm przez co dom zyska dodatkowe jakieś 7m2 powierzchni więc jego łączna wartość byłaby 120m2. Na parterze kosztem wiatrołapu poszerzyłbym wc aby się tam prysznic zmieścił. Na pewno podniósłbym ściankę kolankową przynajmniej o jeden pustak bo ścianka kolankowa na 95cm jest moim zdaniem stanowczo za mało. Te 120cm te mało ale przy wyższej bałbym się o jakieś proporcje domu. Dzięki temu że salon byłby szerszy o te 50cm to w miejscu dużej sypialni zrobiłbym dwa pokoje dla dzieci a sypialnie zrobiłbym sobie od północy tam gdzie jest pokój. Ten projekt wydaje mi się też najprostszy w wykonaniu a dzięki dobrej izolacji myślę że te 30kWh/m2 uda się osiągnąć lub lepiej ale bez CO w nim się nie obędzie.

Więc mieliście rację że zdanie może ulec zmianie parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem nigdy się nie wybudujesz. Masz już jakąś wiedze, znajdź projektanta, pomoże Ci to poskładać. Później bądź konsekwentny w działaniu i będziesz cieszył się własnym domem.

 

Każdy z tych projektów ma w sobie to coś co mi się podoba ale pięciu domów nie zbuduję:confused: a wybrać jakiś konkretny jest ciężko. Każdy z tych domków ma swoje wady i zalety które za nim przemawiają. Mam poważny dylemat na który się zdecydować. Chyba przyjrzę się każdemu z nich, rozrysuje i spróbuje oszacować możliwości. Mam na to sporo czasu.

Będę musiał tez jeszcze raz przejrzeć Twój dziennik bo masz piwnice i muszę zobaczyć jak to rozwiązałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, skonsultowałeś z żoną/dziećmi pomysł stołu bilardowego w salonie? Żona zgadza się na brak jakichś kanap, telewizora, mebli, wolnej przestrzeni w bądź co bądź głównym miejscu w którym toczy się życie w domu?

 

Oczywiście że mówiłem. Stół można ustawić w jednym miejscu aby inne meble też były a jak będę miał ochotę to sobie stół przesunę na czas gry a potem, odsunę. Jakoś to pogodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tydzień nie minął i już mam inny pomysł. Na podstawie projektu eden rysowałem swój nowy projekt. Tamten ma wewnątrz szerokość 6,4m a ja rysowałem na 6,5m. Od razu szerokość w salonie dałem 4,25m i wewnętrzna nośna na schody. Zabieg schodów narysowałem na 1m bo taki się tam sensowny może zmieścić. Schody z drugiej strony wymyśliłem że też zrobię z kolejną wewnętrzną ścianą nośną a to mi pozwoli w fajny sposób rozłożyć belki stropowe aby było prościej z punktem podparcia. Oddzieliłem też trochę kuchnię od salonu ścianą wewnętrzną nośną bo mi się tak bardziej podoba. Łazienkę też poszerzyłem aby się prysznic zmieścił dodatkowo a wiatrołap na funkcjonalności nie stracił. I wyszło mi takie cudo EDEN.parter1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętro całe się zmieniło EDEN.piętro1.jpg oraz poszedłem w pełne piętro bez skosów ale je ewentualnie też można zrobić zamiennie. Sypialnie dałem sobie od północy aby od południa zrobić dwa pokoje dla dzieci Wszystkie pokoje będą miały balkony, nie wiem czy będą one z konstrukcji stropu wyciągnięte czy na osobnej drewnianej konstrukcji je zrobię. Policzę dla tego projektu OZC i się zobaczy co wyjdzie. Kolega tomasz ma balkony z konstrukcji ale ocieplone z każdej strony i mostek ma minimalny który aż tak bardzo nie pogarsza wyniku więc mam nadzieję że i mi nie pogorszy. Z sypialni będę miał dojście do garderoby oraz osobnej można powiedzieć łazienki małżeńskiej. Nie planowałem jej ale jedna duża jest bardzo duża i myślę że bez problemu taka opcja może być. Parę tysięcy więcej to będzie kosztować ale myślę że warto skoro jest możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie parter i piętro ma niecałe 129m2 powierzchni ale ma prostszą formę którą też da się ładnie wykonać EDEN.POŁUDNIE.jpgEDEN.PÓŁNOC.jpgEDEN.WSCHÓD.jpgEDEN.ZACHÓD.jpg tak jak widać na ostatniej wizualizacji to od zachodu nie będę robił okien i dzięki temu przybliżę się do granicy na 3m a przez to zwiększę dystans do drogi dojazdowej sąsiada na 2,5m więc dość fajna odległość która pozwoli na zrobienie jakiegoś płotu czy ogrodzenia od tej drogi. Dla przypomnienia to jest droga przez służebność przejazdu więc do niej nie muszę zachowywać jakiś specjalnych odległości ale jak da się więcej zrobić to lepiej bo mogę postawić sobie ogrodzenie, zasadzić tuje i po paru latach fajnie zarośnie że nawet jak sąsiad przyjedzie sobie do domu to nie będę musiał go specjalnie oglądać. Jest to dla mnie ważna sprawa jeżeli da się to zrobić a wiem że się da. Jeszcze się upewnię w środę bo wtedy pojadę do geodety i zapytam czy będzie widział jakieś przeciwwskazania na taki podział działki jaki chcę i jak powie że tak może być to będę pomału szedł w tym kierunku aby ten podział zrobić. Nie śpieszy mi się ale z tego co czytałem u innych forumowiczów to akcje z działką zanim będzie formalnie własnością potrafią trwać nawet parę lat więc dla świętego spokoju zacznę po trochu działać.

Wiecie może czy od tej strony zachodniej mogę dać jakieś okno typu luksfera czy coś takiego przez które nie muszę mieć 4m odległości od granicy a te 3m dalej się łapie? Na schody takie coś bym chciał sobie dać jeżeli jest taka opcja abym nie musiał wiecznie zapalać światła jak będę chciał na piętro wyjść. Okno w kuchni zrobię tak że doświetli hol i trochę schody ale mimo to chciałbym mieć coś jeszcze je doświetlające. Jak to mogę obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można luksfer zrobić "na sztukę" nie patrząc na jego U a po odbiorze budynku go wywalić i wstawić pakiet 4-ro szybowy :)

 

To jest dobra myśl. A do luksfer zalicza się też zwykłe okna z szybą taką przez którą nic nie widać bo ma naklejone jakby jakąś folię czy coś co tylko światło przepuszcza? Wtedy w profilu energooszczędnym wpakowałoby się taki nieprzeźroczysty pakiet a po odbiorze by się go wymieniło na normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się trochę pobawiłem w wizualizacji i jak starczy grosza to zrobię sobie takie tarasy

EDEN1.2.jpgEDEN1.1.jpgeden.1-2.jpg

słyszałem że można zrobić pod takie coś fundament zasypać częściowo ziemią i ją zagęścić a potem na to jakąś warstwę piasku zagęścić i ułożyć jakieś płyty chodnikowe czy kostkę brukową. Ciekawe czy jakbym chciał pod domem zrobić ggwc i bym wybrał przykładowo 2m ziemi, rozłożył rurki i zasypał ziemią z wykopu a potem bym ją zagęścił czy to by zdało egzamin? Najwyżej na dwa razy bym zagęszczał ziemię aby było tego na 1m głębokości a resztę wypełniłbym piachem i zagęszczał. Ale pytanie czy można tak ziemię zagęszczać i czy rurki od ggwc jakby to wytrzymią by się nie poniszczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze o tej piwnicy, tzn jako tako sama piwnica nie jest mi potrzebna ale to miejsce mógłbym przeznaczyć na inny cel. Taka by mogła być piwnica EDEN+piwnica.jpg wtedy w części pod salonem czyli po lewej stronie mógłbym zrobić sobie salę bilardową z pierwszego zdarzenia a w drugiej części piwnicy zrobiłbym sobie coś na wzór siłowni. Dzięki temu salon by spełniał funkcję salonu tak jak należy. Piwnicę ogrzewałbym do +18st. Jak myślicie, dobry to jest pomysł abym tak ją ogrzewał? W sali bilardowej zamontowałbym sobie grzejniki elektryczne które w razie czego gdybym grał a CO by nie zdążyło nagrzać na czas gry do 20st to one by dogrzały pomieszczenie. Kusi mnie takie rozwiązanie piwnicy ale boję się jej kosztów a przy okazji pewnie tak z 2miech będę potrzebować na jej zrobienie z pomocą jednej czy dwóch osób popołudniami i w weekendy. Mogłoby być ciężko zdążyć przed zimą zrobić SSZ gdybym na wiosnę zaczął budowę. Co do samych ścian fundamentowych to zastanawia mnie jedno, czemu wszyscy używają do tego bloczków fundamentowych a nie przykładowo silikatów które wyjdą w podobnych pieniądzach a jednak z silki na cienkiej spoinie by to szybciej poszło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle Silikaty nie nadają się do budowy piwnic. Mają zbyt dużą nasiąkliwość. Są takie Silikaty do fundamentów ale są drogie. Policz sobie ścianę fundamentowe z pustaka silikatowego i bloczka betonowego

 

Fajnie że piszesz bo mam do Ciebie parę pytań technicznych.

1) o jakich wymiarach miałeś bloczki fundamentowe?

2) jaki miałeś wieniec w stropie piwnicy (wymiary) oraz jak gruby strop?

3) jakie pręty do tego użyłeś i jakie oczko było w zbrojeniu, siatce stropu?

4) czy nad piętrem strop miałeś taki sam jak w piwnicy czyli o tych samych wymiarach czy inne (jak inne to jakie)

5) skąd miałeś łączniki balkonowe i czy one coś faktycznie dają czy nie? Jakie mają wymiary i koszt za sztukę średni?

 

Jakby na fundament użyć bloczka o wymiarach 12x24x38cm to na 1m2 powinno wyjść ich w okolicach 20sztuk, wiec jak koszt bloczka to 2,5zł to 1m2 kosztuje 50zł czyli tyle co średnio 1m2 ścian domu. Nie wiedziałem że jakby się chciało użyć silki do ścian fundamentów to że trzeba używać jakiś specjalnych. Jak to się ma do rzeczy gdy od zewnątrz masz ileś tam styro przyklejone i na to jeszcze folia kubełkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...