Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też mnie męczy jedna kwestia czyli aby nie robić dachy czterospadowego a zrobić sobie taras na dachu czyli dach odwrócony. Dzięki temu miałbym więcej miejsca na przyszłe panele PV gdyby były w dobrej cenie a przy okazji wydaje mi się że powinno to być tańsze od normalnego dachu spadzistego. Bo ocieplenie i tak musi być zrobione, zamiast więźby byłby strop monolityczny taki jak nad piwnicą czy parterem więc deskowanie i stemple się wykorzysta które już i tak będą. Wtedy zrobiłbym taras mniej więcej tak EDEN1.dach.płaski+taras.7.jpgEDEN1.dach.płaski+taras.8.jpgEDEN1.dach.płaski+taras.9.jpgEDEN1.dach.płaski+taras.10.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od strony drogi tak się prezentują obie wersje A.jpgB.jpg lepiej na zdjęciach wygląda dom z zwykłym dachem ale ciężko w tym programie jest zrobić ładnie wyglądający dach płaski bo nie ma takich możliwości więc może temu nie wygląda to zbyt okazjonalnie na pierwszy rzut oka. Żonie się nie podoba z płaskim dachem ale może lepsza wizualizacja bardziej by do niej przemówiła a jak nie przemówi to zostanie dach czterospadowy. Mnie najbardziej interesuje aby był ten żywopłot dość wysoki by w ten sposób odgrodzić się od sąsiada i teściowej. Ponoć przy dobrym żywopłocie to nawet ogrodzenie z siatki nie jest potrzebne więc można na tym zaoszczędzić. Oczywiście żywopłot wymaga pracy z przycinaniem itp ale o parę razy w roku można się pomęczyć dla wyższego dobra:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie męczy jedna kwestia czyli aby nie robić dachy czterospadowego a zrobić sobie taras na dachu czyli dach odwrócony. Dzięki temu miałbym więcej miejsca na przyszłe panele PV gdyby były w dobrej cenie a przy okazji wydaje mi się że powinno to być tańsze od normalnego dachu spadzistego. Bo ocieplenie i tak musi być zrobione, zamiast więźby byłby strop monolityczny taki jak nad piwnicą czy parterem więc deskowanie i stemple się wykorzysta które już i tak będą. Wtedy zrobiłbym taras mniej więcej tak [ATTACH=CONFIG]341359[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341360[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341361[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341362[/ATTACH]

 

Ale odlatujesz, taras na dachu tańszy niż dach :)

 

 

Wiesz, że opłata za garaż wolno stojący jest wielokrotnie większa, niż za garaż w bryle/dostawiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście/wyjście z/do domu prosto na ścianę garażu. Pisałem Ci już, że szkoda tak małej powierzchni działki psuć garażem po środku. Lepiej postawić go w rogu działki z wyjazdem na drogę. Dzieci będą miały więcej miejsca do zabawy. Brama wjazdowa na podwórko, właściwie zawsze zamknięta i może być pełna, chroniąca przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Planowany żywopłot, super.

Ty, jak gość wchodzisz do garażu od podwórka, pilotem otwierasz drzwi garażowe na drogę i wyjeżdżasz autem, fotokomórka steruje zamknięciem drzwi.

W obecnej wersji planu, masz do otwarcia bramę wjazdową i garażową.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odlatujesz, taras na dachu tańszy niż dach :)

 

 

Wiesz, że opłata za garaż wolno stojący jest wielokrotnie większa, niż za garaż w bryle/dostawiany

 

Nie wiem ale i tak nie mam jak go dostawić a bardziej mi pasuje osobno bo mogę go później postawić jakby kasy brakło po budowie domu. Zawsze też chwilowo jakiegoś blaszaka można postawić czy coś takiego tańszym kosztem.

 

Nie jestem taki pewny czy taras na dachu jest droższy od zwykłego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wykusz, izolowałem go przy użyciu systemu Pci. Cena nie obejmuje styro. Jest to spory koszt z którym trzeba sìę liczyć.

 

Cos strasznie drogo to wychodzi. Z tego co z grubsza patrzylem to jak zrobie strop monolityczny to najpierw mozna dac pape czy folie, na to styro bym dal z 30cm, potem styro spadkowy bym dal z 10 na 2cm, na to kolejna warstwę foli i to w dwoch warstwach. Następnie warstwa zwiru drobnego jakies 5cm a na to jakies plyty chodnikowe lub sam zwir tylko 10cm lacznie. Moze zamiast zwiru to jakas wylewke bym zrobil czy cos takiego. Co w tym 1000zl za 1m2 ma kosztowac? Fakt, styro spadkowy troche bedzie kosztowac ale to razem z foliami az tyle kosztuje? Bo pisales ze zwyklego styro ta cena nie obowiazuje wiec tych 30cm do tego nie bede wliczac. Jeszcze jakis murek musze wzniesc ale to z bloczkow o mniejszej gestosci aby lepiej izolowaly bo z zewnatrz bedzie mial te 25cm styro, od środka 10cm i od gory tez te 10cm bedzie. Oczywiście obróbka blacharska musi byc ale to w kazdym domu. Odwodnienie tez w kazdym dachu musi byc, wiec co tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem nadmienić, że ow cena zawiera robiciznę. Zerknij jak możesz do mojego DB. Tam jest wzmianka o izolacji balkonów i tarasu.

 

Czytalem Twoj dziennik. Jezeli cena zawiera robocizne to moge zrozumiec wysoki koszt ale i tak wychodzi kosmiczna cena no chyba ze tak to policzyli dla malego balkonu a dla tarasu na dachu inaczej by to liczyli. Ja to z grubsza licze tak ze w przypadku monolitu nie trzeba robic belek stropowych z jakims poszyciem, koszty pewnie podobne lub nizsze. Ocieplenie i tak jakies musi byc wiec pojdzie na dach. Przy wiazarach dalbym tanszy granulat a tak to zwykly styro musi isc ale za to dam grafitowy EPS100 taki jak na ocieplenie scian zamiast EPS70. Spadkowy styro zamowie jakis EPS200. Ten EPS100 grafitowy.to zamowie na to o grubosci 15cm z frezem aby było na zakład i to jeszcze w dwóch warstwach aby było pewnej jeżeli chodzi o szczelność. Na pewno to folie dam odpowiednio na sam strop a potem na styro pod żwir i to jakas grubsza w dwoch warstwach dla pewności. Dobrze trzeba pokleić łączenia aby co tam nie podmoklo. Na to żwir i płyty chodnikowe czy coś takiego aby było dobrze i niedrogo. Poza styro spadkowy który ekstra bedzie kosztować to nie wiem co w tym jest drogiego no chyba ze rozbicia bo jednak trochę czasu na to pójdzie a trzeba dokładnie to zrobić by potem nie podmoklo. Może za robotę licza sobie 4razy więcej niż za materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja tarasu przy użyciu dobrych materiałów to koszt rzędu 900 -1000zł/m2

 

u mnie z EPDM Carlisle na wymiar, paroizolacją, podgrzewanym wpustem dachowym, żwirem, 25% zieleni (obsadzone własnoręcznie), geowłókniną, spadkami i robocizną wyszło około 300 zł/m2. mam 15 cm izolacji, z czego 10 cm EPS pod membraną, 5 cm XPS nad. bez blachy na attykach. kilka cm więcej izolacji nie może robić takiej różnicy. może małą powierzchnię izolowałeś i stąd wysoka cena za m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z EPDM Carlisle na wymiar, paroizolacją, podgrzewanym wpustem dachowym, żwirem, 25% zieleni (obsadzone własnoręcznie), geowłókniną, spadkami i robocizną wyszło około 300 zł/m2. mam 15 cm izolacji, z czego 10 cm EPS pod membraną, 5 cm XPS nad. bez blachy na attykach. kilka cm więcej izolacji nie może robić takiej różnicy. może małą powierzchnię izolowałeś i stąd wysoka cena za m2?

 

Tez tak wlasnie mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z EPDM Carlisle na wymiar, paroizolacją, podgrzewanym wpustem dachowym, żwirem, 25% zieleni (obsadzone własnoręcznie), geowłókniną, spadkami i robocizną wyszło około 300 zł/m2. mam 15 cm izolacji, z czego 10 cm EPS pod membraną, 5 cm XPS nad. bez blachy na attykach. kilka cm więcej izolacji nie może robić takiej różnicy. może małą powierzchnię izolowałeś i stąd wysoka cena za m2?

Tak było. 3m2 tarasu i 10m2 balkonów. Cena zawierała ułożenie warst izolacyjnych, obróbka blacharska z kwasówki oraz położenie kafli.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy tak pod kątem kosztów płaski dach z tarasem raczej nie może rywalizować z więźbą, membraną i blachą plus granulat.

Tym bardziej, źe tym nasz jeszcże tą szklaną nadbudówkę.

Piwnica, dwie pełne kondygnacje, tarasu na dachu, nadbudówka... A budżet Ci sie nie zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście/wyjście z/do domu prosto na ścianę garażu. Pisałem Ci już, że szkoda tak małej powierzchni działki psuć garażem po środku. Lepiej postawić go w rogu działki z wyjazdem na drogę. Dzieci będą miały więcej miejsca do zabawy. Brama wjazdowa na podwórko, właściwie zawsze zamknięta i może być pełna, chroniąca przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Planowany żywopłot, super.

Ty, jak gość wchodzisz do garażu od podwórka, pilotem otwierasz drzwi garażowe na drogę i wyjeżdżasz autem, fotokomórka steruje zamknięciem drzwi.

W obecnej wersji planu, masz do otwarcia bramę wjazdową i garażową.

 

Pozdrawiam

Cezary

 

Mnie tam się podoba usytuowanie garażu i jak dla mnie to jest odpowiednie. Przemyślałem sobie że to będzie najlepsze rozwiązanie. Na chwilę obecną tak wygląda działka cała działeczka3.jpg o nr 1332/10 oraz 1332/8 jest drogą dojazdową do działki 1332/9 ale właścicielem i tak jest teściowa tej drogi dojazdowej. Więc ja będę załatwiać to tak aby wznieść granice drogi dojazdowej a potem wydzielić działkę w sposób jak na tym zdjęciu działeczka3a.jpg tyle że ponoć jak się dowiedziałem u geodety to jednak tak to nie będzie mogło być bo na jakieś poszerzenie drogi gmina będzie kazała zrobić tak granicę jak niebieską linią działeczka3b.jpg i przez to odpadnie mi trochę metrów ale mimo to powinienem się zmieścić na styk w minimum jakie jest zapisane w MPZP. Jeszcze będę musiał popytać w gminie czy aby na pewno tak to będzie bo jak działka jest ogrodzona i zagospodarowana to mogą tej części jakby nie chcieć czy coś takiego ale to się muszę kiedyś przy okazji dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo kształtu potem działki w literę L to i tak to będzie tylko formalnie a zagospodaruję sobie to tak EDEN+reszta.rzut terenu.1.a.jpg. Garaż tym miejscu co na zdjęciu jest odpowiedni, trochę to miejsca zabiera ale i tak go dużo nie potrzebuje a na plac zabaw daleko nie mami jak dziecka będą chciały się bawić to tam chodzimy. Na wizualizacjach wygląda że miejsca jest mało ale faktycznie to i tak całkiem sporo go będzie i dzieci będą miały gdzie szaleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...