Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Policzmy;

2 - 3 godziny pracy dla 2-3 robotników [ mogą być niewykwalifikowani bo taniej ] ......

Ile planujesz zapłacić za godzinę pracy ?

 

Nie wiem. Jak to miałby być montaż ścian to myślę że robocizna powinna kosztować jakieś 1-2k. Jak za parę godzin pracy to i tak sporo. Nie wiem ile może kosztować taki montaż. Zapytam to się dowiem. Może jutro się dowiem, zależy czy będę miał czas się spotkać i czy będzie z kim o tym pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściany z betonu, to kiedyś widziałem program w TV na ten temat, kilkanaście lat temu.

Autor pomysłu zainspirowany przyrodą, a konkretnie niedźwiedziem polarnym, którego skóra jest czarna i sierść biała, t/z włosy bez pigmentu.

Sierść niedźwiedzia przepuszcza promieniowanie ze Słońca, które pochłaniane jest przez jego czarną skórę.

 

Wspomniany autor, zbudował dom ze ścianą wylaną z betonu, wystawioną na operację słoneczną i pomalowaną na czarno.

Ściana na zewnątrz została osłonięta szybą, tak aby utworzyć pustą przestrzeń. Taką kilka cm. Tą pustą przestrzeń wypełnił w uporządkowany sposób szklanymi rurkami o średnicy kilku milimetrów. Wszystkie rurki prostopadle do szyby i ściany. W zamyśle czarna ściana miała akumulować zimowe ciepło słoneczne, a następnie powoli przekazywać je do wnętrza domu. Letnie, wysokie słońce, miało nie docierać do tak zbudowanej czarnej ściany.

 

Pozdrawiam

Cezary

 

PS. Jeśli odgrzewam starego kotleta, to z góry przepraszam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnej rozmowie z firmą praefa. Z tego co się dowiedziałem to można bezpośrednio u nich zamówić same elementy ścian. Z tymi ścianami jest dołączony projekt montażu więc można do zamontowania zatrudnić dowolną ekipę w miarę kumatą. Dzięki temu jest jakaś alternatywa. Prześlę projekt i moje założenia to zobaczy się co powiedzą pod względem konstrukcyjnym a potem na ile to wycenią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile godzin traw zalewanie stropu ?

Jak oceniasz czy też starczy za robotę 1-2 k ?

 

Nie wiem ile trwa zalewanie stropu. Pewnie maks 1h tyle że ekipa nie przyjeżdża na samo zalanie stropu a robi ogólnie strop i zamawia się beton i między czasie przyjeżdża i się zalewa. Przy montażu ścian ekipa przyjechałaby tylko na jego montaż bo podłoże byłoby już przygotowane. sam zadbam o to aby wszystko było odpowiednio równe albo jak najbliższe równości (z odchyłką maks 1cm). Myślę że 1-2k za montaż ścian jednej kondygnacji mojego przyszłego domu byłoby odpowiednią ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnej rozmowie z firmą praefa. Z tego co się dowiedziałem to można bezpośrednio u nich zamówić same elementy ścian. Z tymi ścianami jest dołączony projekt montażu więc można do zamontowania zatrudnić dowolną ekipę w miarę kumatą. Dzięki temu jest jakaś alternatywa. Prześlę projekt i moje założenia to zobaczy się co powiedzą pod względem konstrukcyjnym a potem na ile to wycenią.

 

Kamil po co Tobie taki system budowy ?Zawzięcie zwalczasz akumulacyjność ścian zewnętrznych , to nie lepiej postawić te ściany z pustaków styropianowych , zalewanych betonem ? Taniej wyjdzie niż taki system .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil po co Tobie taki system budowy ?Zawzięcie zwalczasz akumulacyjność ścian zewnętrznych , to nie lepiej postawić te ściany z pustaków styropianowych , zalewanych betonem ? Taniej wyjdzie niż taki system .

 

Ja nie zwalczam akumulacji tylko uważam że zbyt gruby mur nośny a dodatkowo masywny nie ma sensu w domu pasywnym. Może być masywny ale nie gruby bo zbyt gruby będzie przeszkadzać i przez to trudno o pasywnosc. Idealnie byłoby gdyby miał 10-12cm ale wątpię aby to przeszło. Na pewno 15cm jest lepsze niż 24cm. Rozumiem że czasem konstrukcja jest taka a nie inna i musi być gruba ale nikt nie powiedział że każdy dom może być pasywny. Nie bez powodu trzeba projektować typowo pod dom pasywny, ma on pewne ograniczenia konstytucyjne i nic na to się nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki styropianowe są bardzo drogie a i styro od środka do mnie nie przemawia. Jak za prefabrykaty krzykną dużą kwotę to im podziękuje i tyle i zrobię je sobie sam na budowie. No chyba że konstruktor pozwoli murowac z silki o gr.15cm to wtedy z tego zrobię.

 

Jeśli tak rozpatrujesz budowę, to zastanów się nad betonową konstrukcją szkieletową. Jeśli znajdziesz konstruktora co będzie się chciał nad tym pochylić i policzyć. Wylejesz wtedy z betonu około 14-16 filarków 25x25 cm, i resztę uzupełnisz czymkolwiek, nawet silką 12 cm...czy nawet 6 cm. Masz wtedy stosunkowo cienki mur z tego co do ciebie przemawia. Piętro do wykonania analogicznie. Uważam że może wyjść nawet dosyć tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki styropianowe są bardzo drogie a i styro od środka do mnie nie przemawia. Jak za prefabrykaty krzykną dużą kwotę to im podziękuje i tyle i zrobię je sobie sam na budowie. No chyba że konstruktor pozwoli murowac z silki o gr.15cm to wtedy z tego zrobię.

To tylko tak pozornie wygląda że drogie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...