Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Garaż możesz później postawić wolnostojący ,bodajże do36 m2 bez zezwolenia na budowę ,wystarczy tylko zgłoszenie , po za tym na garaż wystarczy taki estetyczny blaszak z ociepleniem , jak nie związany na stałe z gruntem nie powinno być problemu z urzędzasami .

No 350 kredytu ,widać dość majętny jesteś człowiek ,faktycznie może buduj tą piwnicę pod całym domem , dorzuć jeszcze jakiś duży ,najlepiej kryty i oczywiście ogrzewany basen ,obok basenu jakaś sala bilardowa, z barkiem rzecz jasna , będziesz się musiał mocno relaksować ,aby zarobić na taki kredyt . Kamilu , jaka wyjdzie Ciebie rata przy takim kredycie , czy aby w świetle ostatnich zaostrzonych kryteriów na kredyty hipoteczne , będziesz miał zdolność kredytowa na taka sumę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak chcesz potem "dopieścić" ten dom - zrobić elewację, o jakiej pisałeś, zagospodarować teren wokół domu....

Pojechać z rodzina na wakacje....

Przecież ratę kredytu bedziesz miał na poziomie 2tys. zl.

 

A jesli nie zrobisz podziału działki przed budowa, to wszyscy właściciele tej działki będą musieli się pod tym kredytem podpisać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż możesz później postawić wolnostojący ,bodajże do36 m2 bez zezwolenia na budowę ,wystarczy tylko zgłoszenie , po za tym na garaż wystarczy taki estetyczny blaszak z ociepleniem , jak nie związany na stałe z gruntem nie powinno być problemu z urzędzasami .

No 350 kredytu ,widać dość majętny jesteś człowiek ,faktycznie może buduj tą piwnicę pod całym domem , dorzuć jeszcze jakiś duży ,najlepiej kryty i oczywiście ogrzewany basen ,obok basenu jakaś sala bilardowa, z barkiem rzecz jasna , będziesz się musiał mocno relaksować ,aby zarobić na taki kredyt . Kamilu , jaka wyjdzie Ciebie rata przy takim kredycie , czy aby w świetle ostatnich zaostrzonych kryteriów na kredyty hipoteczne , będziesz miał zdolność kredytowa na taka sumę ?

 

Trochę wyolbrzymiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak chcesz potem "dopieścić" ten dom - zrobić elewację, o jakiej pisałeś, zagospodarować teren wokół domu....

Pojechać z rodzina na wakacje....

Przecież ratę kredytu bedziesz miał na poziomie 2tys. zl.

 

A jesli nie zrobisz podziału działki przed budowa, to wszyscy właściciele tej działki będą musieli się pod tym kredytem podpisać....

 

Podział będę robił przed budową bo powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję "teoretyzowanie o budowie"

08 ) DYSPERBIT eden z piwnicą.008.jpg

nie wiem jak ściany będą wyglądać po rozszalowaniu i czy będą potrzebne jeszcze jakieś zabiegi uszczelniające. Pewnie w razie czego muszę skupić się na pozatykaniu wszystkich dziurek po szalunkach a to zrobiłbym jakimiś kołkami i zaprawą uszczelniającą. Też można by pomyśleć o jakiejś folii tego typu http://allegro.pl/ceresit-bt-18-membrana-izolacyjna-samoprzylepna-i6255669550.html#thumb/1 ona jest w rolce o szerokości 1m i długości 20m więc przetnie się w połowie i będzie 0,5m szerokości czyli idealnie na cały obwód domku a pod nią grunt http://allegro.pl/ceresit-bt-26-grunt-bitumiczny-pod-bt21-i-bt-18-i6253605745.html#thumb/1 a za tą przyjemność trzeba liczyć 1k ale musi być szczelnie. Wiem że będzie taśma bentonitowa ale trzeba to jeszcze lepiej zabezpieczyć. Potem zagruntuję całość czyli dwa wiaderka http://allegro.pl/ceresit-cp-41-emulsja-bitumiczna-10kg-i6248603516.html za 300zł a na to nałożę dysperbit za jakieś 1,7k. Łącznie jakieś 3k na to pójdzie.

09,10) XPS eden z piwnicą.009.jpg eden z piwnicą.010.jpg

xpsa wyjdzie jakieś 3,5m3 za 1505zł plus klej czyli coś ok.1,7k

11) FOLIA KUBEŁKOWA+DRENAŻ eden z piwnicą.011.jpg

folia o szer.1,5 pójdzie z 3rolki za jakieś 340zł

drenaż w 2k się zmieści a łącznie szacunkowo można liczyć 2,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory poszłoby jakieś 58k za stan można powiedzieć zero. Oczywiście potem dojdzie jeszcze koszt okien, bramy i styropianu na część ścian piwnicy z BK ale w sumie więcej jak 65k za to nie będzie. Doliczę do tego jeszcze z 5k za inne rzeczy których nie uwzględniłem jak geodeta czy jakieś przyłącza więc S0 w 70k powinien się zmieścić. Oczywiście to nie mało a jeszcze części mieszkalnej nie ma ale trudno. Potem się to jeszcze podliczy. Edytowane przez kamilb1987b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyolbrzymiasz.

Nie sądzę ,idź do banku i poproś o sprawdzenie zdolności kredytowej ,myślę że ty + twoja żona na działalności gospodarczej ( tak myślę z tego co pisałeś wcześniej) + dwoje dzieci na utrzymaniu , to na dzisiaj sądzę że bank nie da Tobie więcej kredytu niż taki z miesięczną rata około 600-800 pln ,a z tym to nie poszalejesz z wysokością kredytu,pewnie bank też będzie wymagał ( przy 350K) jakieś 50-60 K wkładu własnego i działki w to nie wliczaj . Twoje wyliczanki tracą sens w obliczu za niskiego kredytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę ,idź do banku i poproś o sprawdzenie zdolności kredytowej ,myślę że ty + twoja żona na działalności gospodarczej ( tak myślę z tego co pisałeś wcześniej) + dwoje dzieci na utrzymaniu , to na dzisiaj sądzę że bank nie da Tobie więcej kredytu niż taki z miesięczną rata około 600-800 pln ,a z tym to nie poszalejesz z wysokością kredytu,pewnie bank też będzie wymagał ( przy 350K) jakieś 50-60 K wkładu własnego i działki w to nie wliczaj . Twoje wyliczanki tracą sens w obliczu za niskiego kredytu .

 

Obecnie mam zobowiązania na jakieś 1700zl miesięcznie a rata przy kredycie 350k nie powinna być większa. Dzieci zniżaja zdolność kredytową ale nie trzeba ich podawać. Po drugie zobaczymy jak to będzie z 500+. Swoją drogą uważam że badania zdolności sa trochę bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mówi ale nie jest zbyt dokładnie to określone. Spójrzmy na taki przypadek. Ktoś buduje dom i ustawia dom na 4m od granicy działki ale po pół roku czasu postanowił że da więcej izolacji i zamiast 15cm białego styro daje 30cm grafitowego. Będzie mógł czy nie? Czy musi to gdzieś zgłaszać?

 

Teoretycznie nie będzie mógł, a praktycznie jak zrobi pomiary geodezyjne (często teoretyczne, bo łatwiej wpisać to co było w projekcie i wziąć $) ,odbiór domu, przed opierzeniem i dostanie zawiadomienie o zakończeniu budowy z urzędu to może sobie dołożyć i 50cm bo nikt już tego nie będzie sprawdzał - warunek jest tylko taki aby nie miał upierdliwego sąsiada lub strefy kontrolowanej (najgorsi są gazowniki). Więc jak kogoś ratuje parę cm to można kombinować :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp mi padł chyba na dobre więc będę kontynuował liczenie bez fotek.

Przejdę teraz do dachu bo tu też oszacuje koszty. Połaci będzie jakieś 130-140m2 a koszt wiązarów nie przekroczy 20k plus pokrycie, robocizna to myślę, że maks w 40-50k cały dach powinien się zmieścić tym bardziej że nie będzie okien dachowych, kominów i innych elementów podrażających koszty. Więc razem z kosztami piwnicy 70k to te dwa najdroższe etapy będą kosztować 120k.

Ścian będzie 200m2, plus kształtki U 120sztuk, klej czy połówki to z 15k trzeba liczyć. Strop nad parterem to tak jak strop nad piwnicą w 12k się zmieści. Styropianu przy gr.20cm będzie jakieś 40m2, do tego klej, siatka, kołki, z grubsza licząc coś koło 12k. WM z reku za 10k bo reku nie będę brał jakieś drogie o najlepszej sprawności bo przy PC nie ma to sensu. Woda i kanalizacja w domu myślę ze w 10k zmieszczę razem z szambem gdyż ma być kanalizacja gminna więc na oczyszczalnie i tak zgody nie będzie a jak ma być kanalizacja to lepiej do niej się wpiąć. Elektryka więcej jak 10k też nie powinna kosztować. Styropian pod podłogówkę czyli 20cm na parterze i do 10cm na piętrze koszt szacuję na maks 5k bo i jakiś EPS150 na to planuję aby był trochę twardszy od zwykłego EPSa. Asortyment do wodnej podłogówki koszt 5k, a wylewki z jastrychu 6k. Wełna w suficie nad piętrem 5k plus sufit podwieszany z płyt gk i tym co trzeba za 3k a to razy dwa bo na parterze chyba też sufit podwieszę wiec łącznie 6k. Na schody jakieś drewienko się położy czy płytki ale myślę że to wykończenie w 4k zmieszczę. Na okna i drzwi wejściowe z montażem liczę 25k. Z 5k policzę na schody do domu przed wejściem bo jakieś ładne będzie trzeba zrobić. Łącznie do tej pory naliczyłem 250k i zostaje typowo wykończeniówka z meblami. Na to więcej jak te 100k nie powinno mi pójść bo tak jak wspominałem nie mam zamiaru kupować płytek po 200-300zł tylko raczej do 50zł itp. Nie liczę w tym kosztów robocizny bo tam gdzie uważałem ze będzie robić ekipa to już to wliczyłem w szacowane koszty a pracownik który będzie mi pomagał nie będzie opłacany typowo z kredytu a z pensji więc tego nie liczę, ciężko też byłoby oszacować ten wydatek. Kosztów dodatkowych wyjazdów samochodem też nie liczę bo budowa obok miejsca zamieszkania, na skład blisko i po drodze więc większych kosztów się nie spodziewam. Co myślicie o tych kosztach? Jeszcze o pompie ciepła zapomniałem a jej koszt to też ciężko oszacować bo ich ceny się zmieniają z roku na rok a nie wiem jaką wybiorę, skłonny jestem zaryzykować z pompą jula bo jej koszt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw zrobiłem ścianę fundamentową z tych pustaków szalunkowych , bo wydawało mi się podobnie jak tobie że to extra

 

Ostatnio przechodziłem koło składu i były te pustaki szalunkowe na wierzchu. Z ciekawości jednego chwyciłem aby zobaczyć czy ciężko idzie i jest bardzo ciężko. Myślałem ze będzie lżej ale jest to mało wygodne w przenoszeniu. Z drugiej strony nie przymierzałem się do tego za bardzo tylko z grubsza chwyciłem. Może jak lepiej się chwyci top jest lżej. Więc najłatwiejsze/najlżejsze w robocie wydają się ściany wylewane w szalunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechodziłem koło składu i były te pustaki szalunkowe na wierzchu. Z ciekawości jednego chwyciłem aby zobaczyć czy ciężko idzie i jest bardzo ciężko. Myślałem ze będzie lżej ale jest to mało wygodne w przenoszeniu. Z drugiej strony nie przymierzałem się do tego za bardzo tylko z grubsza chwyciłem. Może jak lepiej się chwyci top jest lżej. Więc najłatwiejsze/najlżejsze w robocie wydają się ściany wylewane w szalunkach.

 

Nie nie, najlżejsze to są ściany z Izodomu/Thermomuru, ale za lekkość się płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam powiedzieć że dziś, jakąś godzinkę temu jak trafiłem na ten projekt http://termalica.pl/projekty/projekt.php?id=27 to aż mi żołądek w gardle stanął z wrażenia. Trochę mały ale pojemny mimo to mi się podoba i dla tego projektu mógłbym pójść na kompromis i nie robić piwnicy oraz zrezygnować z chęci posiadania stołu do bilarda w domu, no chyba że jakiś stół o rozmiarze 8ft zamiast 9ft ale nie będę tego brał za wyznacznik wszystkiego. Też mógłbym się zgodzić na mały garaż, myślę że jakoś to przełknę. Najwyżej jak się zbuduje to się gdzieś w rogu postawi jakąś "graciarnię". Myślę że teraz nikt nie będzie miał wątpliwości że zmieszczę się w kosztach o jakich pisałem. Szczerze mówiąc to nic bym nie zmieniał jeżeli chodzi układ pomieszczeń bo mnie się podoba jak jest. Jedynie to myślę że pod schodami dorobiłbym małą spiżarkę bo jednak się przyda. Nie ma miejsca na jakieś pomieszczenie gospodarcze ale myślę że w sieni w szafie schowałbym zbiornik do cwu i pompę ciepła a reku gdzieś w garażu w rogu bym powiesił na ścianie. Na poddaszu ściankę kolankową zrobiłbym o jeden bloczek wyżej aby dać więcej wełny w dachu aby było te 40-45cm. Ściany zewnętrzne też bym zmienił od razu na dwuwarstwowe 24+20cm styro. Domek też na płycie będzie a nie na ławach. Co myślicie o tym projekcie? Bo ja pewnie będę miał ciężko zasnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam powiedzieć że dziś, jakąś godzinkę temu jak trafiłem na ten projekt http://termalica.pl/projekty/projekt.php?id=27 to aż mi żołądek w gardle stanął z wrażenia. Trochę mały ale pojemny mimo to mi się podoba i dla tego projektu mógłbym pójść na kompromis i nie robić piwnicy oraz zrezygnować z chęci posiadania stołu do bilarda w domu, no chyba że jakiś stół o rozmiarze 8ft zamiast 9ft ale nie będę tego brał za wyznacznik wszystkiego. Też mógłbym się zgodzić na mały garaż, myślę że jakoś to przełknę. Najwyżej jak się zbuduje to się gdzieś w rogu postawi jakąś "graciarnię". Myślę że teraz nikt nie będzie miał wątpliwości że zmieszczę się w kosztach o jakich pisałem. Szczerze mówiąc to nic bym nie zmieniał jeżeli chodzi układ pomieszczeń bo mnie się podoba jak jest. Jedynie to myślę że pod schodami dorobiłbym małą spiżarkę bo jednak się przyda. Nie ma miejsca na jakieś pomieszczenie gospodarcze ale myślę że w sieni w szafie schowałbym zbiornik do cwu i pompę ciepła a reku gdzieś w garażu w rogu bym powiesił na ścianie. Na poddaszu ściankę kolankową zrobiłbym o jeden bloczek wyżej aby dać więcej wełny w dachu aby było te 40-45cm. Ściany zewnętrzne też bym zmienił od razu na dwuwarstwowe 24+20cm styro. Domek też na płycie będzie a nie na ławach. Co myślicie o tym projekcie? Bo ja pewnie będę miał ciężko zasnąć.

 

Kamilu ,Twój pierwszy , logiczny i przemyślany post . Bardzo dużym nakładem własnej robocizny ,kosztem dużego zmęczenia fizycznego i psychicznego , trochę kosztem życia rodzinnego , masz przy tym projekcie szansę że w 200 K zamieszkasz w domu ( na budowie) ,parter jako tako wykończony a góra w międzyczasie ( choć to bardzo męczące i upierdliwe jest jak się już mieszka),ale zdecydowanie lepsze mieszkanie na własnej budowie niż u teściowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy powierzchni podłóg 125m2 za 200k ??

Wątpię.

 

Natomiast nie ulega wątpliwości, że wybór takiego projektu to krok w dobrym kierunku, jeśli chodzi o urealnienie wizji własnego domu.

Napisałem tak na podstawie swojej budowy domu , pow podłóg 142 m 2 ,parter do zamieszkania , góra do wykończenia + wiele na zewnątrz domu , 200k jak najbardziej realne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu ,Twój pierwszy , logiczny i przemyślany post . Bardzo dużym nakładem własnej robocizny ,kosztem dużego zmęczenia fizycznego i psychicznego , trochę kosztem życia rodzinnego , masz przy tym projekcie szansę że w 200 K zamieszkasz w domu ( na budowie) ,parter jako tako wykończony a góra w międzyczasie ( choć to bardzo męczące i upierdliwe jest jak się już mieszka),ale zdecydowanie lepsze mieszkanie na własnej budowie niż u teściowej :D

 

No nie wiem czy będzie aż tak ciężko jeżeli chodzi o czas budowy takiego domu. Patrząc na to jak idzie kumplowi a nie codziennie widzę aby ktoś tam coś robił a jakoś idzie do przodu to myślę że spokojnie w 2lata się zbuduje, może nawet szybciej. Rodzina raczej mi na tym nie ucierpi. Zwróć uwagę że dużo ludzi pracuje od rana do wieczora lub a nawet na wyjazdach i jakoś dają radę. Oczywiście różnie z tym bywa ale żona z dziećmi sami nie będą tylko jest jeszcze teściowa i szwagierka więc nic złego się nie stanie. Jestem w trakcie liczenia więc się zobaczy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...