Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam rzuty z poprawionymi długościami rzuty.jpg jak widać niewiele się zmieniło. Na pewno zniknie ściana nośna między garażem a wiatrołapem, bo w jej miejscu będzie zwykła działówka a od środka garażu przykleję na nią dodatkowy styropian o gr. 12cm oraz ten styro pójdzie też na ścianę nośną między garażem a pom.gosp. i łazienką ponieważ garaż będzie nieogrzewany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdaje się że drzwi otwierają się na schody... Trochę lipa

 

Trochę tak ale w oryginalnym projekcie też tak jest. Ogonie cały domek przydałoby się poszerzyć o jeden bloczek czyli o 60cm ale przez to powierzchnia całego domu wzrośnie a każdy m2 kosztuje ale byłoby bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak na wąską działkę to nawet ten projekt byłby najbardziej komfortowy http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Lincoln/ ale łączna powierzchnia jest dość duża a przez to boje się o duże koszty bo jednak metry też mają znaczenie. projekt ma dużo miejsca na szafy, odpowiednio szerokie przedpokoje, ciekawe schody ale mały garaż za to duże pomieszczenie na kotłownię w której też byłby mały składzik. Jestem ciekaw jak w takim projekcie jest traktowany garaż pod względem energetycznym. Czy jest ogrzewany czy nie a jak tak to do jakiej temperatury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmical1.jpg

chmical2.jpg

Jak to trochę ogarnę to zdjęcie mogę wysłać za parę dni, przypomnij się na priv jak coś, ale mniej więcej tak to u mnie wygląda (albo ma wyglądać), z kuchni przechodzi się do spiżarki po prawej stronie. Dom mam mały więc bez takiego połączenia to by była lipa.

nie mam jeszcze narożnika, krzeseł, cegiełki przy blacie, rolety rzymskiej, okapu, kominka - wszystko w toku :/

biokominek będzie inny - puki co na etapie projektu - metalowy w stylu industrialnym (metal/rdza/śruby itp.)

Edytowane przez chemical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]359550[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]359551[/ATTACH]

Jak to trochę ogarnę to zdjęcie mogę wysłać za parę dni, przypomnij się na priv jak coś, ale mniej więcej tak to u mnie wygląda (albo ma wyglądać), z kuchni przechodzi się do spiżarki po prawej stronie. Dom mam mały więc bez takiego połączenia to by była lipa.

nie mam jeszcze narożnika, krzeseł, cegiełki przy blacie, rolety rzymskiej, okapu, kominka - wszystko w toku :/

biokominek będzie inny - puki co na etapie projektu - metalowy w stylu industrialnym (metal/rdza/śruby itp.)

 

Fajnie to wygląda ale w piętrowym domu konstrukcyjnie już tak fajnie nie ma jeżeli idzie gdzieś podciąg. Na jaką wysokość masz okno w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc 500, szerokosc 2870. Stojąc przy blacie, głowa jest schowana w szafkach, ale akurat nie przeszkadza mi to, bo nic mnie nie rozprasza co się dzieje na zewnątrz - a droga blisko, 4m. Jutro montuję folię z delikatnym efektem lustra weneckiego najsłabsza jaka jest 25%.

 

oooo... to ciekawe. 50cm wysokości to trochę mało bo da to raptem ok.25cm na wysokość szyby. Jak możesz to zrób zdjęcie na stan obecny jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pamiętacie ten projekt http://termalica.pl/projekty/projekt.php?id=27 jest fajny ale trochę mały szczególnie garaż trochę za wąski oraz za krótki. Fajnie też wygląda w wersji z poddaszem ale ja bym też i tu wprowadził zmianę czyli na pełne piętro. Już raz go wydłużyłem ale teraz i poszerzyłem więc prezentuję rzuty po zmianach z wizualizacją RZUT.PARTER.jpgRZUT.PIĘTRO.jpg długi.parter.jpgdługi.piętro.jpg. Jak widać krój pozostał ale zmieniły się wymiary. Zyskał przede wszystkim garaż i ma teraz przyzwoite wymiary oraz hol się poszerzył a przez to będzie bardziej komfortowy. Skoro piętro będzie bez skosów to w holu przydałoby się jakieś doświetlenie i jak się uda to zrobiłbym takie fajne duże okienko bo super wygląda i robi w mojej ocenie dobre wrażenie. Jeżeli nie będzie sposobu by przy odległości 3m od granicy zrobić okna to go nie będzie i tyle. Myślałem o tym aby w projekcie zrobić je mniejsze i zaznaczyć że będzie luksfera a potem sobie to zmienić z kier.budem. Oczywiście on to też podpisze jako otwór pod luksferę a potem wpakuję okno. Najwyżej przykleję na nie folię jeżeli ktoś będzie się czepiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze wizualizacje z zewnątrz długi.3.jpgdługi.4.jpgdługi.5.jpgdługi.6.jpg jak na możliwości programu to fajnie mi to wyszło. Mniei się bardzo podoba i rusza wyobraźnię. To co na obrazkach pokazuje jak faktycznie na działce by to wyglądało pod względem wymiarów czyli że po 3m na stronę będzie szerokości do granicy oraz od przodu 8m do drogi a z tyłu 15m do granicy z sąsiadem. Da to 500m2 powierzchni działki. Na służebność dla sąsiada pójdzie 200m2 drogi ale w sumie to i tak w papierach będzie to jedna działka jako całość ale tego i tak jest mało więc jeszcze 200m2 się dołoży kombinacją że wyjdzie to co musi być minimum aby mogło być jako osobna działka pod zabudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jak zrobiłoby się okno na 3mod granicy i przykleiło na nie folię luksfer http://allegro.pl/folia-okleina-okienna-luksfer-45x60-wh6-i6216099424.html to czy by tak mogło być do odbioru?

myślisz o tej elewacji z prawej strony ? formalnie nie możesz, ale jak nie masz tam sąsiada, któremu może to przeszkadzać to ja bym zaryzykował, ale musisz sobie w projekcie to dodać.

A to przychodzą na budowę do budynków jednorodzinnych z nadzoru? do mnie się nie pofatygowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem wysokość okna mierzona miedzy blatem a dołem szafki jest 52cm, wysokość szyby 35,5cm - nie jest źle.

[ATTACH=CONFIG]360286[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]360287[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]360288[/ATTACH]

 

Faktycznie nie jest źle. Nawet dosyć ciekawie to wygląda. Nad indukcją nie będziesz miał jakiegoś okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz o tej elewacji z prawej strony ? formalnie nie możesz, ale jak nie masz tam sąsiada, któremu może to przeszkadzać to ja bym zaryzykował, ale musisz sobie w projekcie to dodać.

A to przychodzą na budowę do budynków jednorodzinnych z nadzoru? do mnie się nie pofatygowali...

 

Tak, chodzi o tą stronę z dużym jednym oknem. Ta strona będzie granicą z teściową więc nie z jakimś obcym sąsiadem. Teściowa od tej strony nie ma żadnego okna więc też nikomu bym przez okno nie zaglądał a nie chodzi mi o zaglądanie tylko aby doświetlić schody i hol. Fajnie też byłoby nakleić sobie na szybę taką folię gdyby okno było tych rozmiarów co na zdjęciu ale niekoniecznie cała szybę a do połowy aby z zewnątrz jak ktoś będzie szedł to aby nie było widać co się dzieje w holu bo jednak będzie to ruchliwe miejsce zważywszy na to że tamtędy będzie się szło do łazienki. Duże okno fajnie doświetli a przy okazji wizualnie fajnie wygląda. Oczywiście te wizualizacje nie są idealne bo taki to jest program ale mam bujną wyobraźnię to potrafię sobie to lepiej wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że największe problemy są przy aranżacji wnętrz względem projektu. Czyli niby że projekt domu jest ok ale do niego dopasować meble itp to już jest druga strona medalu. Może się tak zdarzyć że chce się gdzieś wpakować jakieś szafki i okazuje się w realu że coś jest za szerokie albo za wąskie i źle to wygląda. Robiąc projekt każdy architekt z grubsza umieści jakieś meble ale może jest tak zedytować że wszystko fajnie wygląda, że niby mieści się idealnie i nie ma się do czego przyczepić. Schody zaczynają się wtedy jak chcemy kupić typowy mebel z jakiegoś marketu i dać go u siebie w domu bo albo był w promocji albo taki się spodobał i musi być. Wiem ze można meble na wymiar zamówić ale to są większe koszty. Przy jednej szafie może i to niewielka różnica ale przy większej ilości to się już robi odpowiednia kwota. Czy zauważyliście u siebie takie problemy? Jak ktoś ma w tej kwestii jakieś uwagi to będą mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak zaaranżowałem wnętrza. Zacznę od parteru długi.meble.1.jpgdługi.meble.1a.jpg wiadomo, w wiatrołapie będą szafy na ubrania wierzchnie, jakie dokładnie to nie wiem. Szerokość 360cm na pewno pozwoli na ciekawe meble. W łazience oczywiście będzie jakiś prysznic, kibelek i umywalka. Patrzyłem w necie jakie są dokładnie wymiary i takie wrzucałem aby to było dokładniej i jak widać wszystko mieści się idealnie. Większy problem miałem w kuchni. Niestety ale z kuchni musi być przejście do pom.gospodarczego a przez to zmniejsza się pole manewru meblami bo przez drzwi nie pójdę meblami w literę L tylko muszą je przedzielać drzwi. W ten sposób też nie pasuje tu wysokie okno takie jakie wstępnie zakładałem. Lepsze będzie niższe ale na całej szerokości długi.meble.1b.jpg w ten sposób zmieszczą się jeszcze jakieś szafki wiszące. Prostopadle do tych szafek będzie lodówka i kuchenka/indukcja. Tu została mi do dyspozycji ściana o szerokości 200cm. Wiem że lodówkę wsadzę jedynie o szerokości 60cm. Kuchenki tez mają zazwyczaj 60cm szerokości. W myśl zasady że koło lodówki bezpośrednio nie może stać kuchenka to musi je przedzielać jakaś wąska szafka. Między kuchenką a drzwiami też muszę zmieścić jakąś szafkę więc to będą szafki o szerokości 40cm. Jak się nie uda znaleźć odpowiednich szafek to sobie je sam zrobię. Można kupić blaty itp więc coś się wymyśli. Kumpel u siebie właśnie sam sobie tak kuchnię zrobił ale to jest czas więc się zobaczy jak to będzie. Wiem jedno, że czasami projekt też musi być zmodyfikowany aby lepiej rozmieścić meble. Na salon nie mam pomysłu, ale zmieści się część salonowa z rogówką, sofą itp i jeszcze jakiś większy stół. Może jednak się skuszę i postawię sobie ten stół do bilarda ale nie o rozmiarze 9ft a 8ft aby był trochę mniejszy a też jeszcze dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz piętro długi.meble.2.jpgdługi.meble.2a.jpgdługi.meble.2b.jpgdługi.meble.2c.jpg oczywiście meble nie będą takie jak na obrazkach, też inne kolory ale z grubsza taki układ. Czyli w sypialni małżeńskiej przy ścianie z niższym oknem będą po jednej i drugiej stronie szafy a pomiędzy nimi jakaś komoda. Mam nadzieję że uda się coś takiego tak kupić aby to tak było. Łóżko celowo dam jakby na środku ale tak to skombinuję aby za głową mieć jakąś półkę na której coś można położyć. Jak nic takiego się nie znajdzie to postawię jakąś płytką komodę z szufladami z dojściem od drugiej strony. Na pewno się przyda. Przed łóżkiem na ścianie będzie jakaś meblościanka tak aby na środku było miejsce na TV. Wielu twierdzi że lepiej jak TV nie ma w sypialni ale ja lubię zasypiać przy włączonym telewizorze bo tak szybciej zasypiam i nic na to nie poradzę. Musi coś lecieć aby łatwiej zasnąć. Też musi znaleźć się miejsce na biurko z kompem, może jakieś akwarium z rybkami i regał na książki (nie moje bo nie czytam:D ale żona jakieś tam ma). Wszystko mieści się tak jak trzeba. Pokoje dzieci będą podobne ale różne kolory aby im bardziej odpowiadało. W łazience znajdzie się miejsce na wannę, prysznic, kibelek, umywalkę i pralkę czyli to co trzeba. Na piętrze też będzie miejsce na pojemną garderobę. Brakuje tylko miejsca na jakąś pralnio-suszarnię. Przy podłogówce nie ma grzejników a gdzieś te ciuchy trzeba suszyć. Na pewno się nad wanną rozwiesi sznurki i będzie musiała stanąć gdzieś suszarka ale się zmieści. To są drobnostki ale też mają duże znaczenie. Szczerze mówiąc,nie bardzo widzę miejsca gdzie mógłbym go zmniejszyć a tym bardziej że poszerzyłem względem oryginalnego projektu. Wydaje mi się że ma teraz idealne wymiary, minimalne jakie mogą być dla rodziny 2+2 przy domu piętrowym. Też nie bardzo widzę opcji poddasza zamiast pełnego piętra. Wszystko można tylko po co zmniejszać sobie na siłę komfort?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda też że na wąską działkę najsensowniej jest mieć dom z garażem w bryle. Niby fajnie jak z garażu się wchodzi do domu ale obawiam się ze przy okazji cały "smród" też będzie wchodził. Można to obniżyć do minimum stosując szczelniejsze drzwi. I tak myślę o tym aby w tym miejscu zastosować drzwi podobnego typu jak zewnętrzne jeżeli chodzi o szczelność tylko jak wentylować garaż? W garażu chciałbym aby w zimie było minimum 8st. więc będzie trzeba go dogrzewać. Najlepiej do tego zastosować jakieś grzejniki pod oknami ale czy to się nie będzie kłócić z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym? No chyba że w tych grzejnikach pójdzie woda o temperaturze takiej jak w podłogówce więc do 35st i da się więcej grzejników. Czy to pomoże? Dzięki temu że drzwi między garażem a wiatrołapem zastosuję szczelniejsze i cieplejsze, oraz będzie 10cm styropianu na ścianach od środka części mieszkalnej to w nim zastosuję wentylację grawitacyjną. Wydaje mi się to jako jedyne sensowne rozwiązanie. Waszym zdaniem też tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...