Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A na pewno się szroni wtedy? Z tego co mi gościu mówił to stosując taki reku nie trzeba robić gwc czy też nie trzeba stosować grzałek a reku osiąga faktyczną wysoką sprawność. A skoro nie trzeba stosować grzałek to raczej chyba to badali i w mrozy też to badali. A skoro badali to musieli widzieć że się pojawia szron no chyba że się nie pojawia lub mimo że się pojawia to nie szkodzi nic a nic na pracę reku, w sensie że jego pracy nie pogarsza. Więc co z tego że się szroni?

 

 

Z kim Ty rozmawiasz na te tematy ?

Jasne, że grzałek nie trzeba stosować. Żeby nie zamarzł, wyłączy, albo obniży nawiew, odszroni się i popracuje dalej.

Ale w krzyżowym tym bardziej nie, bo one nie zamarzają z uwagi na gorsza sprawność.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie możesz położyć stropu SMARTa? Mocniejszy, tańszy, szybko się układa...

 

SMART nie jest przypadkiem stropem kanałowym? Też by mógł być bo to mimo wszystko sa gotowe płyty. Termalica ma ten plus że płyty stropowe robią z tego samego co bloczki ścienne wiec tu mostek byłby niewielki. Z drugiej strony, trzeba też patrzeć na cenę i jak strop kanałowy wyjdzie sporo taniej od stropu termalica to też nie warto przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki mostek? Planujesz jakieś balkony?

 

Projekt w oryginale ma balkonik od południa http://termalica.pl/projekty/adm/pliki/271a.jpg więc temu pomyślałem ze można byłoby go zrobić płyt stropowych termalica bo balkon z monolitu robi mostek, tzn każdy balkon robi mostek ale z termalicy byłby minimalnym. Mówię tu o tej wersji z ścianką kolankową tak jak w oryginale ale ja bym ją zrobił wyższą dzięki czemu nie byłaby tak uciążliwa. Mniej więcej tak by wyglądał etap murowania piętra przed więźbą konstrukcja.jpg ze względu na skosy to lepiej zrobić okno balkonowe a więc i sam balkonik który przy okazji byłby okapem dla okna w salonie. Wszystkie nadproża w ścianach nośnych pod otwory, czy podciągi, słupy i wieniec na piętrze zrobiłbym wykorzystując kształtkę U z termalicy aby uniknąć deskowania. Wydaje mi się że będzie to łatwiejsze zadanie i będzie to ładnie i równo wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkonu z takich płyt nie zrobisz. Chyba ze taras podparty na słupach. Te płyty nie mogą być tak zabudowane bo nie mają zbrojenia Górą.

Mostek na wiencu?

 

Ale z płyt stropowych termalica balkonik już można zrobić. Nieduży, ale duży nie jest potrzebny. Mostek jest wtedy gdy jest balkon połączony z stropem przez co nie ma ciągłości izolacji. Temu myślałem o termlaice bo te płyty robią z tego samego co bloczki a więc lambda jest nieduża w porównaniu do zwykłego betonu. Oczywiście można stosować jakieś te specjalne łączniki czy coś takiego ale to musi być jak dla mnie proste rozwiązanie a takie łączniki proste to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się też o możliwość sprefabrykowania więźby w taki sposób abym nie musiał robić jakiś słupków w domu bo by wyszły w niezbyt ciekawym miejscu i wolę nimi się nie przejmować. Też byłoby ciężko mi zrobić podparcie na krokwie. Wystarczy że już murłatę dość długą będzie trzeba wytargać na górę ale ją w kawałkach się zrobi. Gorzej z belką drewnianą na której w połowie krokwie by się opierały bo belka by nie miała na czym się oprzeć więc by były potrzebne słupki a one w miejscu drzwi by mi wyszły więc kicha. Temu lepiej jakby nie musiało się to spierać na słupkach. Oczywiście dostałem odpowiedź z jednej firmy i taki wiązar by mi zaprojektował gościu wiązar1.jpg ale on musiałby być z drewna o gr.6cm i wys.17cm w rozstawie 70cm, więc dość gęsto jak na wiązary. Ale skoro tak musi być to trudno. Na pewno nie chciałbym sytuacji takiej jak miał nie jeden na forum że na środku pokoju konstruktor przy tradycyjnej więźbie zaprojektował słup a potem zmartwienie co z tym zrobić aby go nie było. Mam czas więc sobie wszystko analizuję na spokojnie abym potem nie miał takich zmartwień bo raczej na to czasu nie będzie. Wiązary będę chciał mniej więcej aby tak były więźba1a.jpg by przy ścianie szczytowej był na tyle duży odstęp aby zmieściła się warstwa izolacji by zminimalizować mostki. Ciekawe czy coś takiego się uda bo wtedy murłata musi wystawać poza wieniec o 106cm a nie wiem czy tak da radę aby to wytrzymało dwa wiązary bo jeden będzie ważył chyba ponad 80kg. No chyba że ktoś z was zna się na tym pod względem konstrukcyjnym i mógłby coś doradzić to będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj płyt miałby być stosowany w tym projekcie?

 

http://termalica.pl/oferta/stropy/plyta-stropowo-dachowa-tpd

 

Skąd masz takie informacje, że można to zastosować?

 

Bo sami podają że płyta taka może wystawać poza lico muru o 150cm bez podparcia na zewnątrz tworząc balkonik z minimalnym mostkiem termicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe, podrzuć linka ze strony

 

Akurat ta informacja jest w ytongu

''Dzięki płytom stropowym Ytong

można tworzyć płyty balkonowe

o długości do 150 cm, które nie

stanowią mostków termicznych" http://www.ytong-silka.pl/pl/docs/Ulotka_YTONG_stropy_02-2014.pdf ale to jest to samo co termalica więc tak samo można zrobić balkonik. Niby bez mostków ale wiadomo że to będzie mostek tyle że o wiele mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
... Oczywiście dostałem odpowiedź z jednej firmy i taki wiązar by mi zaprojektował gościu [ATTACH=CONFIG]364259[/ATTACH] ale on musiałby być z drewna o gr.6cm i wys.17cm w rozstawie 70cm, więc dość gęsto jak na wiązary...
"Gościu", który projektował ten "wiązar" nie ma o tym zielonego pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ja myślę że wiązar jest ok. Według Ciebie da się to lepiej zaprojektować aby nie trzeba było stosować słupów oraz by to sprefabrykować?
Przy takiej rozpiętości, małym kącie nachylenia i do tego ściance kolankowej dach ci się rozjedzie. Po cholerę ten wieszak na górze i te wszystkie rozpory? Robił to ktoś, kto nie ma o tym pojęcia. Albo płatwie pośrednie na stolcach, lub słupy do kalenicy albo wiązar przestrzenny czyli zamiast krokwi coś takiego: oUrpxFHtpjHVURUsDt2IvvH82fWA9Q1ZlvP4OttGJz2YoYOuJTCLJE-aQQLqtqESTqmE80sI7eclaSc2R-8_u2dJvH30N504UN06VbdNWByaOg-42bwS1nrFPFmCfGdydWc4x4oOczywiście inny trochę kształt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej rozpiętości, małym kącie nachylenia i do tego ściance kolankowej dach ci się rozjedzie. Po cholerę ten wieszak na górze i te wszystkie rozpory? Robił to ktoś, kto nie ma o tym pojęcia. Albo płatwie pośrednie na stolcach, lub słupy do kalenicy albo wiązar przestrzenny czyli zamiast krokwi coś takiego: oUrpxFHtpjHVURUsDt2IvvH82fWA9Q1ZlvP4OttGJz2YoYOuJTCLJE-aQQLqtqESTqmE80sI7eclaSc2R-8_u2dJvH30N504UN06VbdNWByaOg-42bwS1nrFPFmCfGdydWc4x4oOczywiście inny trochę kształt.

 

Może nie doczytałeś ale nie planuję rozpiętości 20m a byłoby 5,52m licząc do wieńca od środka więc co się ma rozejść? Przy tym co na zdjęciu to rozumiem że taki kształt ale na domek wąski nie ma co przesadzać. Konstruktor z fusów sobie tego nie wziął tylko z obliczeń w programie dach 1.jpgdach 2.jpgdach 3.jpg jak chcesz to Ci to maila wyślę bo lepiej widać niż taka kopiowana wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to za takie wiązary na murłacie gościu wycenił na 18k netto. Szczerze mówiąc to nie jestem pewny czy taka wersja na gotowo wyszłaby taniej niż wersja z pełnym piętrem i szerzej o pustak. Niby większy metraż ale bryła prostsza i w sumie mniej skomplikowana. Temu też zaś zacząłem się temu bliżej przyglądać i o tym myśleć. Dla przypomnienia o który mi chodzi wrzucam stare rzuty ale metraż się nie zmieni RZUT.PARTER.jpgRZUT.PIĘTRO.jpg ale oczywiście na parterze zostawię otwartą kuchnię 26a.jpg bo to wydaje się w tym przypadku rozsądne i fajnie wygląda. Na piętrze natomiast w dużej sypialni zrobi się garderobę i małą łazienkę 25a.jpg. Wiem że to łącznie 3 łazienki ale pewnie na początku i tak jedną się zrobi a pozostałe z czasem. Myślę że tak jest lepiej niż duża sypialnia jak w wersji na rzutach. SSZ szacuję na 130-150k i myślę że za drugie tyle pójdzie reszta. Tak jak już wspominałem nie raz to nie będę szalał z wykończeniem i zadowolę się dobrym ale tańszym asortymentem byle mieszkać a najwyżej z czasem jak się będzie miało na to ochotę to będzie można poszaleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wizualizacje z zewnątrz to jeszcze od północy dołożę dwa okna bo tak uważam że będzie lepiej wizualnie i praktycznie 27a.jpg27b.jpg27c.jpg27d.jpg

tak jak widać to coś się pokombinuje z elewacją aby dodać trochę uroku temu domkowi. Nie wiem jaki to będzie miało ostateczny wygląd ale na pewno nie zostanie to pomalowane na jeden kolor i tyle. Wiem ze tak byłoby najtaniej ale najpierw zaciągnie się siatką z klejem i pewnie tak zostanie aż do wprowadzenia a potem z czasem się elewacje zrobi pomału i w miarę możliwości. Niektórzy kilka lub nawet kilkadziesiąt lat tak ciągną i jakoś żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. A jaki strop nad piętrem planujesz?

 

Strop nad piętrem? Nie rozumiem za bardzo pytania ale będzie drewniany i sufit podwieszany z płyt gk. Nad parterem będzie teriva bo w tym wypadku wyjdzie chyba najlepiej ze względu na rozstaw belek bez kombinacji. Od środka w salonie będzie tynk na suficie ale w pozostałej części chyba obniżę sufit płytami gk bo nie będzie to przeszkadzać. W salonie wyjdzie wysokość ok.258cm a w reszcie 250cm wystarczy. Na piętrze też wysokość ok.250cm będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...