Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

domek z płaskim dachem ma lepiej ułożone pomieszczenia bo od strony południowej są najważniejsze pomieszczenia ale za to w domu z płaskim dachem salon lepiej się prezentuje na stronie południowej i pod tym względem bardziej mi by pasowało. więc decyzja będzie trudna. ale najpierw muszę się dowiedzieć czy z płaskim dachem będę mógł zbudować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda kwestia ocieplenia dachu płaskiego? na tak dach stosuje się styropian czy może być wełna? styropian jest dużo tańszy od wełny więc myślałem o daniu przykładowo 20cm styropianu 0,031 a na to 20cm wełny. można tak? pewnie to by musiała być specjalna wełna na dachy taka co spadek robi. kiedyś widziałem taka z firmy rockoowl. jak wy uważacie że byłoby najlepiej pod względem jakościowym i cenowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu z płaskim dachem jak rozprowadzić rekuperację? rurki od parteru byłyby w podłodze pietra a jak pociągnąć rurki piętra? tak żeby to miało ręce i nogi? robić o pustak wyższy domek i w suficie podwieszanym to schować czy jak to byłoby aby to było dobrze? bo mnie to intryguje.

po za tym można robić sobie obliczenia na moc grzewcza sposobem obliczenia ile ciepła się traci przez przegrody i ze tyle trzeba dostarczyć systemem grzewczym? typu przez ściany traci się X, przez okna Y, przez dach Z więc łącznie traci sie XYZ i tyle trzeba dostarczyć aby była zadana temperatura wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Espoo_Pasywny_4/odbicie_lustrzane.html

pewnie nie raz widzieliście ten projekt ale jakoś wcześniej go nie zauważałem mimo że oglądałem. dziś patrzę na niego w innym świetle bo mi się podoba i jest bliższy mojemu projektowi kosteczki. a że cena projektu indywidualnego to sobie liczą 150zł za metr to bardziej się opłaca wziąć ich gotowy i tylko trochę dosłownie zmienić. pierwsze co to w porównaniu do oryginału to odbicie lustrzane czyli to co w linku. drugie to garaż dać od północy. w kuchni na stronie wschodniej zlikwiduję okno, przez garaż od północy okna z łazienki i gabinetu automatycznie wylecą, a i tak nie są potrzebne. na piętrze w miejscu pralni zrobię przejście na taras nad garażem a pralkę gdzie indziej dam lub nie będę robić tarasu nad garażem bo też nie jest mi on tak na dobrą sprawę super potrzebny. to się okaże w kosztorysie jak wszystko wygląda. okna na schody też mniejsze dam bo wielkie nie są potrzebne. z pokoi i schowka wywalę małe okienka. już wysłałem im zapytanie o to i adaptację do moich potrzeb to muszę czekać cierpliwie na odpowiedź. jak nie będzie z tym problemu to pozostaje mi już tylko walka w gminie na dom z płaskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031

temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4

temp. wylewek OP 21,3

temp. wewnętrzna - 22

 

czyli to co pisałem mniej więcej się zgadza.

masz jakieś przykre doświadczenia z lipińskimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie z ich strony najbardziej interesuje projekt bo mi sie spodobał i jest podobny do tego co sobie sam wymyśliłem. ale też nie chcą zdradzać szczegółów przed zakupem a one mnie najbardziej interesują aby zweryfikować je tu na forum. trudno, najwyżej kupie projekt i po tygodniu go zwrócę i będę wiedział wszystko co chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierz może w krótkich slowach co pisałes, bo sporo tego było i nie bardzo kojarzę do czego się odnosisz

 

odnoszę się do tego w jakim celu mierzysz temperaturę ściany. pisałem że jak wew jest 22st to ściana będzie mieć ok.21,4st przy grubości izolacji 30cm 0,031

więc Twój wynik wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że przy takiej grubości ocieplenia to materiał konstrukcyjny ściany nie ma praktycznie żadnego znaczenia jeśli idzie o sezon grzewczy, jeśli chodzi o chłodzenie całkiem mozliwe że jest inaczej, ale to dopiero sprawdzę w swoim (BK20cm+20cm grafi), a do tego jeszcze trochę czasu

 

ma znaczenie jeżeli nie chce się być zbyt bardzo narażonym na wahania temperatury i jak zabraknie prądu. bo ściana z silki zakumuluje to ciepło na dłużej niż z BK czyli jakoś się przeżyje (teoretycznie). a praktycznie jeżeli chodzi o dom typowo pasywny przez cały rok (w zimie i w lecie jak i w okresach przejściowych) lepiej postawić na silke czy BK? mnie łatwiej by się robiło z BK a tym bardziej że z pomocą rodziny. jeżeli dom jest dobrze zrobiony, szczelny, dobrze zaizolowany, na oknach rolety, ogrzewanie pompą ciepła i podłogówka w całym domu, to jak się zrobi domek z BK to coś złego się może dziać? uwzględniając wszystkie prawa fizyki budowy za i przeciw. wiem że to już poruszałem ale dalej mam wątpliwość bo jak wiadomo każdy ma inne zdanie na ten temat. a będąc obiektywnym ktoś może coś na ten temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...