Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rozmawiałem dziś z architektem i takie zmiany co chcę w domu to nie ma szans jako adaptacja bo to wyjdą w sumie dwa różne budynki a adaptacja nie może zmieniać ogólnego wyglądu domu więc pod tym wzgledem lipa. ma też sprawdzić czy jest w stanie zaprojektować płytę fundamentową bo nie robił takiej jak chcę. z tego co mówił to u mnie strefa przemarzania jest na 1,2m i w urzędzie nie pozwolą zrobienia płyty w takiej formie jak wcześniej pokazywałem i tak jak ma wielu na tym forum. ale z drugiej strony nie robił tego więc pewnie sam tego dobrze nie wie. jeszcze mi sprawdzi czy na działce po wydzieleniu jej na dwie działki będę mógł postawić dom. z tego co patrzył to nie powinno być problemu ale to sprawdzi.

jeżeli chodzi o konstrukcję domu z BK to ponoć bez slupów po rogach się nie obędzie ale myślę że to najmniejszy problem. ogólnie to czas tak szybko zleciał że masakra bo miałem jeszcze wiele pytań a tu 1,5h minęło jak z bicza strzelił. najbardziej mnie rozjebało jak mówię mu o domu pasywnym a po chwili mówi że projektuje wszystko a teraz robi nawet oborę dla 600 krów. ja mu tu o pasywniaku a on mi o oborze.

to co najważniejsze to jak nie zaprojektuje płyty fundamentowej to będę musiał zostawić tradycyjny fundament czyli raczej z pasywniaka nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytam czy też mieliście podobne problemy. szczerze mówiąc nie zastanawiałem się jeszcze nad wyposażeniem ale tez mi się to wydawało trochę bez sensu takie tłumaczenie. teraz będę pytał w abakonie bo ponoć też się zajmują projektami indywidualnymi a oni domy na płytach robią wiec tu myślę że nie będzie problemu. zobaczę co powiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie ma znaczenia to po kiego takie pytania? :)

 

To Ty budujesz dom dla siebie, w sprawie żyrandola wypowiadali byśmy się jakbyś NAM dom budował, ale na to ja bym Ci nie pozwolił - bez urazy ;)

 

spoko. ja się nie obrażam. po prostu pytam czy też się z czymś takim spotkaliście i tyle bo mnie to zgasiło szczerze mówiąc. ale nie będę sobie tym zawracać głowy teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na składzie dziś widziałem BK o klasie gęstości 600 i gr.24cm i nie wydaje mi się że jest to zły materiał a nawet uważam że bardzo dobry. szkoda że nie mieli bloczków o różnej gęstości bo chciałem zobaczyć jeszcze 350, 400 i 500. gościu jeszcze twierdził że 500 też jest ok a lżejszych nie polecał. zastanawiało mnie jak spróbować osadzić pakiety w ociepleniu ale widziałem też XPS o gr.10cm frezowany i to naprawdę bardzo mocny materiał i nie umywa się do styropianu. dzięki frezowaniu wystarczy wyciąć odpowiednia ramkę, przykleić i dla pewności zakołkować i nie ma bata aby taki pakiet w tym nie wytrzymał. rewelacyjna sprawa. tylko szkoda że nie spytałem czym to docinać. widziałem gdzieś ale nie pamiętam gdzie jak ktoś drut mocował i do prądu i tym fajnie ciął. wicie dokładnie jak to zrobić? jakiś może schemacik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my się tu martwimy jak oszczędzić parę kWh i kombinujemy aby było jak najtaniej i najcieplej a są ludzie których stać na takie cuda

i oni mają gdzieś czy zużyje to 100tyskWh czy milion. i jakoś nie chce mi się wierzyć że chociaż jeden z tych wielu bogaczy ma chociaż jeden dom pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...