Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chciałbym jeszcze raz poruszyć temat akumulatora ciepła. z tego co pisaliście najlepszym na to sposobem jest woda bo ona najwięcej energii zgromadzi. nie widziało mi się robienia basenu pod domem a doradzaliście cysternę owinąć wełną i zakopać. teraz tak sobie myślę że zamiast wełny można użyć do tego proszek pigeona. będę musiał kiedyś do niego zadzwonić i zapytać jak to wygląda na dzień dzisiejszy z dostawami i jeżeli dalej za free to można dostać to byłoby to bardzo tanie źródło grzania. tylko uważam że problemem byłoby to że taki zbiornik nie mógłby być pod domem no chyba że zrobić tak jakby małą piwnicę, pod płyta byłby XPS, ściany byłyby żelbetowe i odstęp między ścianą a ziemią mógłby być przykładowo 1m i zamiast styropianu dałoby się właśnie ten proszek. fajnie by było jakby proszek mógłby być pod płytą ale myślę że chyba tak by się to nie trzymało za bardzo.

TAK BY TO MOGŁO WYGLĄDAĆ?AKUMULATOR WODNY.JPG?

jeżeli by się zastosowało taki akumulator to jakiej klasy energetycznej najlepiej aby był dom skoro na pasywny to nie ma sensu?

czy taki akumulator mógłby wystarczyć na ogrzewanie na cały sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nic nie piszecie to mam rozumieć że taki akumulator nie ma sensu? szkoda bo pomysł wydawał mi się ciekawy ale skoro to nie zadziała to trudno.

rozmawiałem dziś z gościem z firmy abakon który będzie mi prawdopodobnie robił projekt i pozytywnie się po tym nastawiłem. twierdzi że pod płytę u mnie może wystarczy wymiana gruntu na max 50cm i nie musi być głębiej. to znacznie obniży koszty. u mnie ta firma robiła jakiś czas temu dom i to był dom na płycie i nie było problemu. jeżeli badania gruntu to potwierdzą to będzie super. twierdził że w przypadku płyty punkty przemarzania inaczej się oblicza i temu nie musi być tradycyjnych ław. w środę się z nim spotkam i omówię swój przyszły projekt żeby wiedzieć na czym stoję i czy może być tak jakbym chciał.

może wreszcie rozwieje wątpliwości. tylko gorzej jak ten gościu nie będzie się nadawać a tylko robi takie wrażenie. jak on się nie nada to będę musiał zrezygnować z płyty bo w okolicy nikt mi już tego nie zrobi czyli lipa. już myślałem że to przegrana sprawa dopóki sobie nie przypomniałem że oni też zajmują się projektami indywidualnymi. jeszcze jest drugie ale według mnie trudniejsze zadanie bo tak na dobra sprawę to gdyby ktoś zrobił mi projekt tylko na płytę to resztę architekt z którym jako pierwszym rozmawiałem mógłby zrobić. tylko nie wiem jakby to mogło wyglądać. z drugiej strony jakby się coś w przyszłości działo z domem to jeden by zwalał winę na drugiego ze coś źle zaprojektował więc oby z jednym chłopem się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ta koncepcja bufora ciepła pod domem Wam się nie podoba?

Poniżej zdjęcie z podziemnego basenu na zamku w Rynie.

Można to fajnie połączyć.

T.

 

super basenik. Adamie czy taki akumulator jak wcześniej będzie miał sens? czy wystarczyłby na cały sezon grzewczy? jakiej klasy energetycznej by musiał być dom aby to miało sens ekonomiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super basenik. Adamie czy taki akumulator jak wcześniej będzie miał sens? czy wystarczyłby na cały sezon grzewczy? jakiej klasy energetycznej by musiał być dom aby to miało sens ekonomiczny?

 

Poczytaj sobie w necie o AGS, PAHS.

 

Ludzie to robili i robią, są dość konkretne artykuły na ten temat, z nich dowiesz się jaka jest zależność powierzchni i wielkości takiego akumulatora, do powierzchni budynku i jaka potrzebna powierzchnia kolektora, żeby "to miało ochotę działać jak zakładamy"

 

Zaręczam Ci, że ta mikra masa pod budynkiem na Twoim obrazku to MIKRA "mikra masa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie rozumiem dlaczego ta koncepcja bufora ciepła pod domem Wam się nie podoba?

Czy Was już nie po kichało ?

Urządzenia za ok.15tys.zł robi Wam pasywny bez zająknięcia i bez dbania o szczegóły a w dodatku energię na cwu,którego zużycie energii będzie kilkukrotnie wyższe w pasywnym niż na ogrzewanie,zmniejsza o 2,5 raza a wy jeszcze wymyślacie coś za grube dziesiątki tys.zł ?

Po jaką cholerę ?

Dla idei ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Tym bardziej o ich kosztach nie masz pojęcia. Nie masz też pojęcia co i jak mogą zapewnić.

Skup się na walce z węglarzami

Jak czytam o cysternach montowanych pod domem,jak czytam o kanałach i buforach basenowych pod domem,jak czytam o pakietach montowanych zamiast komfortowych okien to odnoszę wrażenie,że coś jest nie halo.

Kilkanascie lat temu można było o tym myśleć ale nie dzisiaj.

Podobnie jak z węglarzami,zastani są w PRL-u...

 

Ja mam 15kWh/m2/rok bez cystern,bez buforów,bez pakietów,bez okien na południe,ze stosunkowo słabą izolacją a kąpie się w wannie a nie we wiaderku a pomimo tego mam 1400kWh na cwu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja mam 15kWh/m2/rok bez cystern,bez buforów,bez pakietów,bez okien na południe,ze stosunkowo słabą izolacją a kąpie się w wannie a nie we wiaderku a pomimo tego mam 1400kWh na cwu.

 

I chwała Ci za to, ze na własnym organizmie dorobiłeś się niepodważalnego przykładu dla węglarzy, z którymi walka toczyć się jeszcze będzie latami

 

nie neguję tego co zrobiłeś, ale są ludzie poza Tobą i poza innymi budującymi "klasycznie", którzy wolą inaczej - pod prąd jeśli tak uważasz, tylko że nie każdy najpierw zgłębia temat na podstawie jemu dostępnych informacji a potem tworzy przykłady, są jednostki "wybitnie optymistyczne", czasem nawet nieskażone podstawowymi umiejętnościami matematycznymi i podstawowa wiedzą fizyczną

 

no coż, życie to nie jebajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale są ludzie poza Tobą i poza innymi budującymi "klasycznie", którzy wolą inaczej - pod prąd jeśli tak uważasz,

Czyli dla idei,ok,jeśli tak to spoko :)

Sam jestem za nie konwencjonalnymi rozwiązaniami ale czasami mam wrażenie,podobnie zresztą jak u węglarzy,że te nie konwencjonalne rozwiązania podyktowane są chęcią tylko i wyłącznie taniej eksploatacji w przyszłości a nie ideą bycia "odmieńcem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...