Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli dla idei,ok,jeśli tak to spoko :)

Sam jestem za nie konwencjonalnymi rozwiązaniami ale czasami mam wrażenie,podobnie zresztą jak u węglarzy,że te nie konwencjonalne rozwiązania podyktowane są chęcią tylko i wyłącznie taniej eksploatacji w przyszłości a nie ideą bycia "odmieńcem" ;)

 

czytałem Twój dziennik i jest bardzo fajny i domek też ale nie masz domku pasywnego więc głupot nie pisz.

sprawdzam czy ma sens zrobienie akumulatora ciepła do ogrzewania na cały sezon. jeżeli uda się taki zrobić i przypuśćmy będzie on miał sens w domu nie pasywnym a takim co ma przypuśćmy 50kWh to taki się zrobi i nie trzeba pomp ciepła itp. z tego co liczę to najdroższe w tym będzie ocieplenie i temu myślę o proszku pigeona, jakby się udało go załatwić to samo wykonanie tego akumulatora (nie licząc kolektora) nie byłoby zbyt drogie. ale to trzeba dobrze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
czytałem Twój dziennik i jest bardzo fajny i domek też ale nie masz domku pasywnego więc głupot nie pisz.

Przecież piszę,że bez cystern,bez mega izolacji,bez dużych kombinacji,bez buforow mam zuzycie energii na ogrzewanie na poziomie pasywnego czyli 15kWh/m2/rok a cwu 1400kWh,to wszystko w koszcie ogólnym znacznie mniejszym niż gdybym postawił pasywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę,że bez cystern,bez mega izolacji,bez dużych kombinacji,bez buforow mam zuzycie energii na ogrzewanie na poziomie pasywnego czyli 15kWh/m2/rok a cwu 1400kWh,to wszystko w koszcie ogólnym znacznie mniejszym niż gdybym postawił pasywnego.

 

zużycie a zapotrzebowanie to dwie różne rzeczy. pompa ciepła z COPem daje mniejsze zużycie ale zapotrzebowanie się nie zmienia. wystarczy ustawić w pokoju 15st i pewnie że będzie małe zużycie ale raczej tak nie masz tylko podaje przykład. przy Twojej powierzchni za ogrzewanie powinieneś płacić może z 500zł lub mniej, masz tyle? przy temperaturze stałej w domu 20st? chociaż ta zima była łagodna więc rachunek powinien być co najmniej 2x mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przy Twojej powierzchni za ogrzewanie powinieneś płacić może z 500zł lub mniej, masz tyle? przy temperaturze stałej w domu 20st? chociaż ta zima była łagodna więc rachunek powinien być co najmniej 2x mniejszy.

W G12 miałbym 600zł przy temperaturze w domu min.22,5st.C a tak w G11 mam 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie masz pasywny. a niskie rachunki zawdzięczasz dobremu ociepleniu i małym domku. jak miałbyś pasywny to rachunek powinien być 3x mniejszy. ale dla Twojego domu by to nie miało sensu bo nakład na dodatkową izolację byłby przerostem formy nad treścią.

inną kwestią jest dom tani w utrzymaniu (który masz) a inną dom pasywny. też uważam że jak buduje firma to nie ma sensu budować dom pasywny bo za drogo wyjdzie ale jak się będzie budować samemu to można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie masz pasywny. a niskie rachunki zawdzięczasz dobremu ociepleniu i małym domku. jak miałbyś pasywny to rachunek powinien być 3x mniejszy. ale dla Twojego domu by to nie miało sensu bo nakład na dodatkową izolację byłby przerostem formy nad treścią.

inną kwestią jest dom tani w utrzymaniu (który masz) a inną dom pasywny. też uważam że jak buduje firma to nie ma sensu budować dom pasywny bo za drogo wyjdzie ale jak się będzie budować samemu to można spróbować.

 

Dom pasywny to nie dom zużywający na potrzeby c.o. 15kWh/m2/rok energii elektrycznej, tylko energii cieplnej. Mając prąd za free mógłbym nieizolować i mówić, że mam dom pasywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pasywny to nie dom zużywający na potrzeby c.o. 15kWh/m2/rok energii elektrycznej, tylko energii cieplnej. Mając prąd za free mógłbym nieizolować i mówić, że mam dom pasywny ?

 

a czy ja gdzieś napisałem coś o energii elektrycznej? przecież to logiczne że energii cieplnej. dlatego mu tłumaczę ze nie ma domu pasywnego tylko tani w utrzymaniu a to jest duża różnica. jak już tu jesteś to dalej będziesz mierzył w dom parterowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tu jesteś to dalej będziesz mierzył w dom parterowy?

 

ciekawe jak to będzie. A/V robi swoje. w OZC dom parterowy z poddaszem nieużytkowym zużywa X energii. jeśli zrobić z niego dom z poddaszem użytkowym poprzez przeniesienie izolacji ze stropu na dach (czyli dodanie drugie tyle powierzchni po podłodze do ogrzania), dom będzie zużywał niewiele więcej energii, ale na jeden metr kwadratowy (po podłodze) różnica będzie ogromna na korzyść domu z poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to będzie. A/V robi swoje. w OZC dom parterowy z poddaszem nieużytkowym zużywa X energii. jeśli zrobić z niego dom z poddaszem użytkowym poprzez przeniesienie izolacji ze stropu na dach (czyli dodanie drugie tyle powierzchni po podłodze do ogrzania), dom będzie zużywał niewiele więcej energii, ale na jeden metr kwadratowy (po podłodze) różnica będzie ogromna na korzyść domu z poddaszem.

 

wiem to i temu pytam czy dalej chce brnąć w parterówkę. mnie się Jego stodoła podobała ale chce ją porzucić.

ja jestem zdania że za rozsądne pieniądze nie da się zbudować domu parterowego pasywnego. jest to niemożliwe. no chyba że z każdej strony da się jeszcze więcej izolacji ale wtedy będzie o wiele drożej niż dom z poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały jest...

Potrzeba by co najmniej 30-40 tysięcy litrów i spory łan solarów.

 

Adam M.

 

jeżeli pod domem bym chciał sobie zrobić taki basenik pod domem i piszesz że przynajmniej 40tyś litrów to mój by miał tyle. patrząc na prostopadłościan na to by miał wymiary w środku 100dmX80dmX5dm=40000l. więc aby był zapas to można zrobić głębszy o te 10 lub 20cm i będzie luz. więc teoretycznie by wystarczyło. jak zrobi się głęboki na 70cm to zmieści się na styk 56000l więc te 40tyś może być bez problemu. bo nie wiem czy może być na styk czy musi mieć zapas. a kolektory domowej roboty by sie na to nadały? bo w przeciwnym razie nie będzie to opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie w necie o AGS, PAHS.

 

Ludzie to robili i robią, są dość konkretne artykuły na ten temat, z nich dowiesz się jaka jest zależność powierzchni i wielkości takiego akumulatora, do powierzchni budynku i jaka potrzebna powierzchnia kolektora, żeby "to miało ochotę działać jak zakładamy"

 

Zaręczam Ci, że ta mikra masa pod budynkiem na Twoim obrazku to MIKRA "mikra masa" ;)

 

będę wdzięczny za jakiś link bo nic nie mogę znaleźć tylko jakieś głupoty wyskakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem to i temu pytam czy dalej chce brnąć w parterówkę. mnie się Jego stodoła podobała ale chce ją porzucić.

ja jestem zdania że za rozsądne pieniądze nie da się zbudować domu parterowego pasywnego. jest to niemożliwe. no chyba że z każdej strony da się jeszcze więcej izolacji ale wtedy będzie o wiele drożej niż dom z poddaszem.

 

Dalej brnę w parterówkę ;) Za tydzień składam papiery na PnB.

Czy wyjdzie pasywny ? Raczej nie, i nie będę z tego powodu płakał. Chcę się zmieścić do poziomu przy którym PC Panasonic Aquarea 5kW wystarczy mi na CO i CWU. To będzie optymalna inwestycja w izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to będzie. A/V robi swoje. w OZC dom parterowy z poddaszem nieużytkowym zużywa X energii. jeśli zrobić z niego dom z poddaszem użytkowym poprzez przeniesienie izolacji ze stropu na dach (czyli dodanie drugie tyle powierzchni po podłodze do ogrzania), dom będzie zużywał niewiele więcej energii, ale na jeden metr kwadratowy (po podłodze) różnica będzie ogromna na korzyść domu z poddaszem.

 

Racja że z poddaszem lepiej wypadnie. Ale zwróć uwagę że grzejemy nie m2 tylko m3, czyli kubaturę, więc cudów nie ma się co spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brnę w parterówkę ;) Za tydzień składam papiery na PnB.

Czy wyjdzie pasywny ? Raczej nie, i nie będę z tego powodu płakał. Chcę się zmieścić do poziomu przy którym PC Panasonic Aquarea 5kW wystarczy mi na CO i CWU. To będzie optymalna inwestycja w izolację.

Czyli dom stanie jeszcze w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brnę w parterówkę ;) Za tydzień składam papiery na PnB.

Czy wyjdzie pasywny ? Raczej nie, i nie będę z tego powodu płakał. Chcę się zmieścić do poziomu przy którym PC Panasonic Aquarea 5kW wystarczy mi na CO i CWU. To będzie optymalna inwestycja w izolację.

 

szkoda że odpuściłeś swoją pasywną stodołę. mogło być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja że z poddaszem lepiej wypadnie. Ale zwróć uwagę że grzejemy nie m2 tylko m3, czyli kubaturę, więc cudów nie ma się co spodziewać.

 

jeżeli chodzi o grzanie m3 to nie jest tak najgorzej. nie będzie różnicy czy masz skosy czy pełne ściany bo jak Ci się pomieszczenie ciepłem wypełni to na jedno będzie wychodzić jak będzie to wyglądało i ile m3 będzie miało. nawet na 3m możesz mieć pomieszczenia i tez nie będzie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny za jakiś link bo nic nie mogę znaleźć tylko jakieś głupoty wyskakują

 

https://www.google.pl/search?q=annualized+geo+solar&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=B3HCU-RzxKDzB7CugMAD

 

PS

grzej ten basen, grzej, tylko pamiętaj, że cały czas tracisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlatego myślę o tym proszku pigeona. można na 1m szerokości po obwodzie go sypnąć i będzie lepiej i taniej.

szkoda że po polsku nie ma stron. niestety tylko w jednym języku coś tam rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...