Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oglądam filmiki z solarami domowej roboty i robią fajne wrażenie. będę musiał spróbować zrobić sobie jeden taki solar i zobaczyć jak się spisuje i jaką potrafią dać temperaturę. chyba w sierpniu na urlopie się pobawię. jak zda egzamin to jak nic nada się do ładowania akumulatora. przy dobrych wiatrach tańszym kosztem wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli dom stanie jeszcze w tym roku?

 

Tak.

 

szkoda że odpuściłeś swoją pasywną stodołę. mogło być ciekawie.

 

Będzie jeszcze ciekawie w tej parterówce. Wydaje mi się, że jest jeszcze bardziej innowacyjna niż tamta stodoła.

 

dlatego myślę o tym proszku pigeona. można na 1m szerokości po obwodzie go sypnąć i będzie lepiej i taniej.

szkoda że po polsku nie ma stron. niestety tylko w jednym języku coś tam rozumiem.

 

To samo będą miał u siebie. Mam tyle tego proszku, że spokojnie metr od fundamentów wysypię na wysokość ok. 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś?

 

Zamiast kombinować z solarem pomyśl od syfonie do odzysku ciepła z szarej wody. A i samą wodę warto odzyskiwać. Zauważ, że ok 30% zużycia wody idzie na spłuczkę. Nie dość, że tracisz wodę, to jeszcze ją niejako podgrzewasz do temp. pokojowej. Odzysk ciepła i wody szarej daje wymierne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z solarem pomyśl od syfonie do odzysku ciepła z szarej wody. A i samą wodę warto odzyskiwać. Zauważ, że ok 30% zużycia wody idzie na spłuczkę. Nie dość, że tracisz wodę, to jeszcze ją niejako podgrzewasz do temp. pokojowej. Odzysk ciepła i wody szarej daje wymierne oszczędności.

 

na nic nie mówię nie. najważniejsze aby domowym sposobem udało się zrobić bo tylko wtedy ma to sens.

do pigeona masz proszek? dawałeś już informację o swojej przyszłej parterówce? co to będziesz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z solarem pomyśl od syfonie do odzysku ciepła z szarej wody. A i samą wodę warto odzyskiwać. Zauważ, że ok 30% zużycia wody idzie na spłuczkę. Nie dość, że tracisz wodę, to jeszcze ją niejako podgrzewasz do temp. pokojowej. Odzysk ciepła i wody szarej daje wymierne oszczędności.

 

Kombinowanie z solarem ma sens i kombinowanie z szarymi ściekami ma sens. Natomiast kombinowanie z basenem pod domem nie zanadto . Koszt przekroczy zyski. Zwłaszcza,że potrafimy budować już domy ze zużyciem 15kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nic nie mówię nie. najważniejsze aby domowym sposobem udało się zrobić bo tylko wtedy ma to sens.

do pigeona masz proszek? dawałeś już informację o swojej przyszłej parterówce? co to będziesz robić?

 

Tak, proszek mam od pigeona. Ale nie tylko. Wcześniej kupiłem w cenie 50gr za 1kg. Ale to był innych proszek - z cięcia płyt poliuretanowcyh. Lepszy niż pigeona i zostawiam go do zasypania stropu. Proszek odpigeona sypał będę dookoła fundamentów.

 

Co do projektu, to coś takiego:

perspektywy2.jpg

Póki co nowego dziennika nie zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, proszek mam od pigeona. Ale nie tylko. Wcześniej kupiłem w cenie 50gr za 1kg. Ale to był innych proszek - z cięcia płyt poliuretanowcyh. Lepszy niż pigeona i zostawiam go do zasypania stropu. Proszek odpigeona sypał będę dookoła fundamentów.

 

Co do projektu, to coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]270016[/ATTACH]

Póki co nowego dziennika nie zakładałem.

 

ciekawa opcja, mnie przypomina trochę stajnie:lol2:

nie jestem w tych sprawach specem ale na moje oko to będzie droższe w budowie i utrzymaniu niż stodołę którą wcześniej planowałeś. będziesz miał o wiele większy dach i fundament a to są jedne z największych kosztów. będziesz chciał dawać tyle samo ocieplenia co przy stodole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka zmiana?

 

bo mi się spodobał ten projekt:

http://www.archdaily.com/465664/maison-simon-mathieu-noel-and-elodie-bonnefous-architectes/

i spodobała mi się koncepcja kszhu

 

ciekawa opcja, mnie przypomina trochę stajnie:lol2:

nie jestem w tych sprawach specem ale na moje oko to będzie droższe w budowie i utrzymaniu niż stodołę którą wcześniej planowałeś. będziesz miał o wiele większy dach i fundament a to są jedne z największych kosztów. będziesz chciał dawać tyle samo ocieplenia co przy stodole?

 

Pisałem o tym w wątku koncepcji kszhu. Da się tanio:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221339-Projekt-indywidualny-wersja-hardcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z solarem ma sens i kombinowanie z szarymi ściekami ma sens. Natomiast kombinowanie z basenem pod domem nie zanadto . Koszt przekroczy zyski. Zwłaszcza,że potrafimy budować już domy ze zużyciem 15kWh/m2.

 

myślę o tym bo taki akumulator nie powinien się zużyć, raz jak się napełni wodą, ale jeszcze nie wiem jak, pewnie przez deszczówkę będzie się zbierać ale pewnie wtedy trzeba filtrować bo zapach po całym domu będą się nosić. jeżeli taki akumulator będzie najlepszy dla domu 5l i będzie to miało sens to może taki zrobię. bo wydaje mi się że teoretycznie jak się raz zrobi szczelny i dobrze ocieplony basenik to powinien taki być aż do tego jak się budynek zestarzeje i będzie go trzeba zburzyć, ale mam nadzieję że za mojego życia to nie będzie. a powinien długo wytrzymać. tu tylko z kolektorem może być problem bo dużo ich trzeba. kolektory są wciąż bardzo drogie i mają sens jak się samemu uda je zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, izolacja od środka i zewnątrz. Od środka 25cm styro, środek BK 24cm na zewnątrz 6cm wełny.

 

kombinacja nie z tej ziemi. w najgorszym wypadku pod styro będzie się punkt rosy robił. ciekaw jestem gdzie odprowadzisz wodę w środku. najwyżej po paru latach będziesz maskować czarne ślady. według mnie ta koncepcja nie ma sensu w naszym klimacie. jest tak zmienny ze głowa boli. jednego dnia potrafi być +30st a drugiego 10st, w zimie może być -15 a następnego dnia +2. co innego jak wszystko łagodnie przebiega. sąsiad zbudował domek jakieś 20lat temu i też od środka ocieplił. z Holandii ponoć to był sposób więc to nie kszhu wymyślił. on tylko tak zrobił. przemyśl jeszcze to dobrze. każdy dom będzie stać ale za 10 lub 15lat też ma stać i tak żeby nie trzeba było koło niego gonić i robić gruntowny remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil, ale ty głupoty piszesz ...

 

jak chcesz to buduj ale żeby nie było że nie wiedziałeś. sąsiad ma ale on tam przyjeżdża raz na jakiś czas jak ma wolne bo mieszka na śląsku więc mu nie zależy. ale chwali że ciepło w domku a w lecie chłodniej. kszhu ma za mentora TB więc ja osobiście w jego pomysły bym nie wierzył. ale nikt Ci nie zabroni ocieplać od środka. jestem ciekaw jak osadzisz okna w ociepleniu no chyba że tego nie będziesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos buduje dom pasywny lub prawie pasywny to potrzebuje sporo izolacji od gruntu i to dobrej np. xps-a,styroduru etc, i ponieważ nie wolno pisać prawdy bo wątek zostaje skasowany, będę pisał w wątkach innych. Ze swojego doświadczenia nie polecam kupowania styroduru ( xps-a) w firmie Seguro pana Łukasza Chrabąszcza. Redakcja i w/w wiedzą dlaczego.

Ponawiam wątek tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228578-styrodur-c-firmy-basf-od-seguro-reaktywacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...