Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031

temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4

temp. wylewek OP 21,3

temp. wewnętrzna - 22

 

Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj (02.07):

temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9

temp kafli (już położone) - 14,1

temp wewnętrzna 20,5

 

15.07

temp ściany góra - 22,6, dół - 22,2

temp kafli - 22,4

temp wewnętrzna - 24

 

Teraz dopisek skąd ta odchyłka 2.07

jak się dowiedziałem od szwagra, byli błędy w dociepleniu z powodu wadliwego kleju, w związku z tym ta część styro została zdjęta ze ściany i położona ponownie, a że pod koniec czerwca temperatury były jakie były i popadywało, to ściana stała tak 12 dni prawie, to zapewne stąd ta odchyłka. Jeden plus z tego, że widać iż ściana szybko wyrównała temperaturę do dzisiaj.

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiedzieć że w naszym zmiennym klimacie taki system nie ma sensu. to ze w Holandii działa nie oznacza że u nas też będzie dobre.

sorry ale nie wiem co oznaczają te wykresy. może w środę się dowiem.

 

To dlaczego dyskryminujesz rozwiązanie o którym nie masz pojęcia ? Dlaczego u nas ta ściana nie "zadziała" ? Co w niej jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co niby mam nie wiedzieć ?

 

tutaj porównanie mojej ściany vs. ściany z kształtek styropianowych:

[ATTACH=CONFIG]270142[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]270143[/ATTACH]

 

...w przypadku zastosowania tak grubej izolacji od wewnątrz dochodzi do zjawiska kondensacji pary wodnej w przegrodzie a to zjawisko jest niepożądane...

 

...a tutaj kilka słów na ten temat ze źródła jakim jest ITB: kondensacja w przegrodzie

 

 

...dodam tylko że wyraźnie widać to zjawisko na wykresie nr 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w przypadku zastosowania tak grubej izolacji od wewnątrz dochodzi do zjawiska kondensacji pary wodnej w przegrodzie a to zjawisko jest niepożądane...

 

...a tutaj kilka słów na ten temat ze źródła jakim jest ITB: kondensacja w przegrodzie

 

 

...dodam tylko że wyraźnie widać to zjawisko na wykresie nr 2 :)

Szanowny Pan raczył się pomylić. Kondensacja może wystąpić przy izolacji od zewnątrz. Izolując od wewnątrz dajemy paroizolacją isover folia.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w przypadku zastosowania tak grubej izolacji od wewnątrz dochodzi do zjawiska kondensacji pary wodnej w przegrodzie a to zjawisko jest niepożądane...

 

...a tutaj kilka słów na ten temat ze źródła jakim jest ITB: kondensacja w przegrodzie

 

 

...dodam tylko że wyraźnie widać to zjawisko na wykresie nr 2 :)

 

w jednym klubie z kamilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu, to coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]270016[/ATTACH]

Póki co nowego dziennika nie zakładałem.

 

Projekt super, przydałyby się jakieś rzuty. Mam nadzieję, że jak już dziennik założysz, to nie uciekniesz miesiąc przed lub po przeprowadzce i będziesz dzielił się spostrzeżeniami. Dziennik by się przydał, żeby było wiadomo coś konkretnego, bo w tej chwili trzeba przeglądać wątek kszhu, żeby dowiedzieć się czegoś na temat Twojego projektu ;). zamiast okien pakiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan raczył się pomylić. Kondensacja może wystąpić przy izolacji od zewnątrz. Izolując od wewnątrz dajemy paroizolacją [ATTACH=CONFIG]270190[/ATTACH]

 

...wiem co, kiedy i jak dajemy by uniknąć kondensacji pary wodnej w przegrodzie budowlanej, wypowiedziałem się na temat konkretnego przypadku i w tym konkretnym przypadku i wskazanych w nim warstwach i założonych temperaturach dojdzie do kondensacji w wewnętrznej warstwie izolacji co jasno opisano na schemacie...

 

termomur_kondensacja.jpg

 

...hmmm może nie uważałem na wykładach z fizyki budowli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiem co, kiedy i jak dajemy by uniknąć kondensacji pary wodnej w przegrodzie budowlanej, wypowiedziałem się na temat konkretnego przypadku i w tym konkretnym przypadku i wskazanych w nim warstwach i założonych temperaturach dojdzie do kondensacji w wewnętrznej warstwie izolacji co jasno opisano na schemacie...

 

[ATTACH=CONFIG]270317[/ATTACH]

 

...hmmm może nie uważałem na wykładach z fizyki budowli ;)

 

A zauważyłeś, że ta ściana ma 5cm od wewnątrz, a 25cm od zewnątrz ?

Moja ściana ma 25cm styro od wewnątrz i mimo tego ma lepsze parametry temperaturowo-wilgotnościowe (brak kondensacji) od tej na powyższym zdjęciu. Zgadnij dlaczego ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że ta ściana ma 5cm od wewnątrz, a 25cm od zewnątrz ?

Moja ściana ma 25cm styro od wewnątrz i mimo tego ma lepsze parametry temperaturowo-wilgotnościowe (brak kondensacji) od tej na powyższym zdjęciu. Zgadnij dlaczego ?

 

...ok przyznaję ci rację przeczytałem wykres od drugiej stron :p zweryfikowałem dane i punkt rosy pojawia się przy takim układzie warstw w grudniu, styczniu i lutym w zewnętrznej warstwie ocieplenia więc wychodzi prawidłowo :) gdyby pojawił się od wewnątrz byłoby to niepożądane a tak wychodzi że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że ta ściana ma 5cm od wewnątrz, a 25cm od zewnątrz ?

Moja ściana ma 25cm styro od wewnątrz i mimo tego ma lepsze parametry temperaturowo-wilgotnościowe (brak kondensacji) od tej na powyższym zdjęciu. Zgadnij dlaczego ?

 

a sprawdzałeś na wykresach jak sprawa sie ma jak dasz od środka 30cm a od zewnątrz tylko mur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że ta ściana ma 5cm od wewnątrz, a 25cm od zewnątrz ?

Moja ściana ma 25cm styro od wewnątrz i mimo tego ma lepsze parametry temperaturowo-wilgotnościowe (brak kondensacji) od tej na powyższym zdjęciu. Zgadnij dlaczego ?

 

Ty lisek chytrusek jesteś i dałeś zamiast betonu ytonga a na zewnątrz wełnę . Mimo wszystko sprawa delikatna bo dając tylko 5cm wełny ,kondensacja już jest. Ale to tylko program przeciętnie precyzyjny . Dodaj jeszcze tynk i jaką farbę. To wszystko jest na granicy błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lisek chytrusek jesteś i dałeś zamiast betonu ytonga a na zewnątrz wełnę . Mimo wszystko sprawa delikatna bo dając tylko 5cm wełny ,kondensacja już jest. Ale to tylko program przeciętnie precyzyjny . Dodaj jeszcze tynk i jaką farbę. To wszystko jest na granicy błędu .

 

Jaki chytrusek ? Tak będę budował, więc co mam Ci podać ? W koncepcji kszhu jest silka i pisaliśmy o tym, że jest to gorsze rozwiązanie od BK.

A jak dodam farbę i tynk od wewnątrz to tylko poprawię wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w wielu sprawach się z kamilem nie zgadzam ale tutaj ma rację, ale skoro wiecie lepiej to tak budujcie przecież nikomu tego nie bronię :p

 

Sorry, nie zrozumieliśmy się, podaje nazwę klubu:

Klub Nierozumiejących Wykresów Analizy Wilgotnościowej Przegrody

 

:)

 

EDIT:

aaa, Barth już przetłumaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki chytrusek ? Tak będę budował, więc co mam Ci podać ? W koncepcji kszhu jest silka i pisaliśmy o tym, że jest to gorsze rozwiązanie od BK.

A jak dodam farbę i tynk od wewnątrz to tylko poprawię wykres.

 

Dodasz farbę od wewnątrz i od zewnątrz również. Wełna od zewnątrz nie będzie miała takich parametrów jak te co wynikają z badań w laboratorium.

Masz korzystny rozkład oporów od największego do najmniejszego . Byle wełna nie zmieniła za dużo parametrów w przeciągu lat eksploatacji.

 

Lisek chytrusek to w sensie pozytywnym Układ styro -silka wymagał by paroizolacji bezwzględnie ,choć w twoim przypadku bez paroizolacji to ryzykownie . Może odpowiednie farby od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...