Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pooglądaj sobie wątek z koncepcją kszhu i wskaż te mostki.

 

 

 

Od dołu do sufitu będę kleił 30cm styro grafitowego. Od góry, między dolnymi belkami wiązarowymi dodatkowo zasypka z proszku PUR, min. 20cm.

 

To prawda, że skuteczną izolację od wewnątrz łatwiej wykonać w parterówce. W domach z poddaszem też się da - strop drewniany.

 

w domu murowanym uważam że strop drewniany jest bezsensowny.

tak jak wcześniej pisałem uważam że w naszym klimacie dawanie główne ocieplenie od środka jest bezsensu i błędne ale jeżeli uważasz że jest inaczej to buduj i na pewno będę kibicował. jest to tyle ciekawe że od zewnątrz dzięcioł Ci w styropianie nie zrobi dziury i możesz sobie w domu piętrowym zrobić tradycyjny balkon ze stropem. może i by to nie było głupie ale jak poprowadzi się rekuperację to rurami przebijesz izolację i będzie mostek. w domku parterowym warto wykorzystać sobie stryszek więc albo od środka jakiś wyłaz na górę albo z zewnątrz wyjście tylko w zimie przy mrozie wyłażenie po choinkę może być lekko uciążliwe a tym bardziej jak się będzie mieć pecha i będzie zawierucha śnieżna. ale może trochę przesadzam. nie ma złych technologi tylko złe zastosowania. rozmawiałeś z jakimś konstruktorem na temat ocieplania od środka? co o tym mówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w domu murowanym uważam że strop drewniany jest bezsensowny.

....

w naszym klimacie dawanie główne ocieplenie od środka jest bezsensu

...

od zewnątrz dzięcioł Ci w styropianie nie zrobi dziury

...

rozmawiałeś z jakimś konstruktorem na temat ocieplania od środka? co o tym mówił?

 

Skąd ty te rewelacje bierzesz ? :)

 

w domku parterowym warto wykorzystać sobie stryszek więc albo od środka jakiś wyłaz na górę albo z zewnątrz wyjście tylko w zimie przy mrozie wyłażenie po choinkę może być lekko uciążliwe a tym bardziej jak się będzie mieć pecha i będzie zawierucha śnieżna. ale może trochę przesadzam. nie ma złych technologi tylko złe zastosowania.

 

Tutaj akurat słusznie zauważyłeś. Chcę wykonać więźbę coś na wzór z tego projektu:

http://www.eko-budujacy.planergia.pl/blogf/upload/agnieskha/images/przekroj.JPG

i ocieplić tą przestrzeń nad stropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy rzut boczny domku. ja u siebie też planuje stryszek ale raczej nieocieplany i żeby przez wyłaz uniknąć mostek można zrobić takie jakby drzwi poziome ocieplone warstwą styropianu i jak będzie się wychodzić na strych to dodatkowo drzwi do góry się otworzy. ale rysunek ciekawy i nie wykluczam że jak starczy kasy to może sobie też coś podobnego zapodam. bardzo ciekawa opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wracając do mojego projektu może wprowadzę pewną zmianę w koncepcji ocieplenia fundamentu ale to zależy czy proszek od pigeona jest dalej aktualny. jutro zadzwonię do niego i spytam. chyba że ktoś z was wie czy to aktualne.

Jakieś 5 miesięcy temu był,moja kolejka przepadła bo nie miałem gdzie pomieścić całego tira czyli jakieś ok.80m3 proszku :)

W innym wypadku transport jest płatny.

 

Jakby co to nadwyżkę ok.30m3 mogę przyjąć (za tyle sprzedam moje miejsce w kolejce ;) )

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 miesięcy temu był,moja kolejka przepadła bo nie miałem gdzie pomieścić całego tira czyli jakieś ok.80m3 proszku :)

W innym wypadku transport jest płatny.

 

Jakby co to nadwyżkę ok.30m3 mogę przyjąć (za tyle sprzedam moje miejsce w kolejce ;) )

 

a nie przypadkiem tir to 40m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co dostałem wiadomość od pani która pilnuje kolejkę to teraz zapisuje na drugą połowę przyszłego roku więc rok trzeba czekać. skoro można za darmo mieć ocieplenie to może zdecyduję się na tradycyjny fundament i ściany fundamentowe zasypię tym proszkiem. normalnie by się dało 30cm ocieplenia a tak to dam 50cm proszku po obwodzie i w środku i tak muszę zrobić aby pod podłogą sypnąć też 50cm proszku. ale ze względu na to że dom chcę podnieś o jakieś 50cm to fundament który będzie wystawać będę musiał normalnie ocieplić. więc będę musiał to sobie dobrze policzyć co bardziej będzie się opłacać. bo jak za darmo proszek to nie musi oznaczać że bardziej opłacalne w sensie wykonania. ale jak oszczędzi się na tym chociaż 15k lub 10k to uważam że warto. nawet jeżeli trochę dom więcej na tym będzie tracić energii to i tak warto.

podobnie mogę zrobić z dachem u siebie czyli zamiast robić strop zrobić tylko wieniec i na to wiązar czyli podobnie tak jak wielu robi dachy w parterówce. wiązar będzie z belek przypuśćmy 5x20 więc w środku na sufit przykręci się płyty OSB i na nie gk więc od strony strychu można też sypnąć ten proszek i nawet dać tego jakieś 60 lub 70cm. więc jak tu też się oszczędzi jakieś 10k to będzie sukces. nawet mimo mostka który może wystąpić i jakiś strat to chyba warto spróbować. czyli dzięki proszkowi jak oszczędzi się 20k w całym domu a straty przez nie na rok wyniosą jakieś 500zł to dopiero po 40latach by się zbilansowało ale przypuszczam że jak da się proszku dwa razy więcej niż dobrego styropianu to dom pod względem energetycznym nie powinien aż za bardzo ucierpieć bo powinno być podobnie. więc nie powinno się wiele więcej stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. ten proszek jest całkiem ciężki, OSB trzeba wybrać z tych grubszych, i dawać gęściej krokwie i płatwie, albo naszykować się na niespodziankę

 

ad2. ten proszek jest względnie łatwopalny, lepiej zrobisz jak go wysypiesz na betonowym stropie, albo na jakiejś innej przegrodzie p-poż

 

ad3. ten proszek ma lambdę 0,08 czyli 60cm zastępuje 30cm zwykłego styropianu, albo 24cm grafitowego

 

ad4. do mnie w zimie przyjechało 40m3

 

ad5. można to zagęszczarką potraktować tylko po co ?? to się samo z siebie ubija jak piasek

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. ten proszek jest całkiem ciężki, OSB trzeba wybrać z tych grubszych, i dawać gęściej krokwie i płatwie, albo naszykować się na niespodziankę

 

ad2. ten proszek jest względnie łatwopalny, lepiej zrobisz jak go wysypiesz na betonowym stropie, albo na jakiejś innej przegrodzie p-poż

 

ad3. ten proszek ma lambdę 0,08 czyli 60cm zastępuje 30cm zwykłego styropianu, albo 24cm grafitowego

 

ad4. do mnie w zimie przyjechało 40m3

 

skoro mówisz że ciężki to robienie wiązarów odpada bo nie ma co sobie robić problemy. czyli może wrócić koncepcja wcześniejsza aby robić strop betonowy lub teriva i na to wysypać proszek no chyba że przez ten proszek konstrukcja domu będzie musiała być mocniejsza a zarazem droższa to będę musiał się nad tym zastanowić.

w necie można znaleźć info że poliuretan ma dobre właściwości cieplne i chyba lepszą lambdę. spodziewałem się max 0,05, jak jest tyle co piszesz to pomału sensowność to traci.

i co zrobiłeś z proszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...