Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ciekawym rozwiązaniem w domu pasywnym będzie balkonik. planuje coś takiego:

dom.pasywny.z płotkiem i balkonikiem.1.jpg

z tego co doradzał mi architekt to balkonik w wersji drewnianej może być mimo rozpiętości bo wystarczy dać szerszą belkę i się nada. a już myślałem że będzie musiał być balkonik żelbetowy. myślę że jak na dom pasywny to lepszego projektu się już nie da zrobić. pod względem domu pasywnego jest idealny. pod wzgledem funkcjonalności też bardzo dobry. wygląd nie powala z nóg ale mam nadzieję że architekt jakoś to zrobi tak aby był ładny. jak dla mnie to nie jest najważniejsze. dom.pasywny.z płotkiem.6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

balkonik dobra rzecz, przynajmniej będzie jak umyć okna na piętrze ;).

 

jaki kąt nachylania dachu założyłeś i jaki masz wpisany w planie zagospodarowania? u mnie minimum to 30 stopni

 

u mnie min to 25st ale chyba 30st będę robić.

właśnie ze względu na mycie balkonik się przyda. może z drabinki bym obskoczył ale jak żona będzie chciała umyć to już gorzej. przy okazji balkonik będzie okapem więc słoneczko nie będzie zbyt uciążliwe. architektowi się domek podoba i mówi że coś z tego będzie.do Twojego jest podobny ale większe okna od południa. ogólnie bryła i wnętrze podobne. na dom pasywny to chyba najlepszy wygląd. nie wiem czy może być lepiej. nad garażem chyba zrobię podobnie jak Ty masz czyli murek na 1m, fajna opcja tylko w zimie gorzej jak śnieg trzeba łopatą wywalać.

dom.pasywny.z płotkiem i balkonikiem.7.jpg

od południa tarasik też może być ciekawy dom.pasywny.z płotkiem i balkonikiem.8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wokół fundamentu ile sypałeś? zagęszczałeś to? a po podłogą ile dałeś? też zagęszczałeś? ci ile cm? musiałeś jakoś to przykrywać deskami przed zagęszczaniem?

ad1. co najmniej 50cm głęboko, jak jest możliwość to można i 1m głęboko

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=6077574&viewfull=1#post6077574

ad2. nie, to się samo zagęszcza jak piasek

ad3. pigeon zagęszczał deskami i zagęszczarką, szczegóły jak grubo masz w jego dzienniku

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?86885-Pigeon-buduje-quot-PASYWNY-quot-dom&p=2962681&viewfull=1#post2962681

ad4. w sprawie dachu poniżej fotorelacja

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=4941639&viewfull=1#post4941639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze trzeba mocno się zastanowić nad tym proszkiem. skoro ma lambdę 0,08 to już nie jest zbyt korzystny nawet jak za darmo. 30cm styro 0,030 daje U styropianu 0,1 i aby takie samo U było przy proszku to trzeba go dać 80cm czyli w pierony i jeszcze trochę. dodatkowo pisaliście że jest ciężki więc do izolacji stropu nad piętrem chyba nie będzie najlepszy bo by trzeba było zaprojektować lepszy, mocniejszy strop aby to wytrzymało. jeżeli powierzchnia stropu będzie 100m2 i trzeba dać tego proszku 80cm to będziemy mieć go 80m3. skoro cały tir to 40m3 i waży ten proszek 20t to dwa razy więcej jego będzie ważyć 40t więc spore obciążenie dla domu. nawet jak tylko do fundamentu bym go użył to sporo bym go potrzebował bo te 80cm lub nawet 100cm to od gruntu by trzeba było dać a jeszcze wokół fundamentu więc pewnie ze 2 lub 3 tiry by weszły. przy domu pasywnym to będzie zbyt droga zabawa. zamiast tego to może płytę fundamentową można by było zrobić z różnych ociepleń. tzn w miejscu pod ścianami nośnymi dać normalnie XPS ale pod resztą gdzie nie ma takich obciążeń dać inny styropian o tej samej lambdzie ale nie tak mocnym. jak myślicie czy taki styropian jak na ocieplenie ścian idzie będzie mógł być na to zastosowany? czyli grafitowy eps 0,030? co wy proponujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro cały tir to 40m3 i waży ten proszek 20t

20Mg to chyba policzyłeś razem z samochodem :)

jego gęstość to ok 150kg/m3 czyli zdecydowanie cięższy od wełny 90kg/m3 i od styropianu 30kg/m3, ale dla betonowego stropu to i tak pikuś, a dla drewnianego stropu to prawie takie same obciążenie jak od śniegu 200kg/m2, wystraczy wspomnieć konstruktorowi co planujesz to da mniejsze rozstawy krokwi i płatwi i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, grafitowy pod posadzkę. Czy to rzeczywiście ma deklarowane parametry wytrzymałościowe ?

 

chyba tak jest jak piszą. niby na podłogę się nadaje więc teoretycznie pod ściany nośne da się XPSa a pod resztę ten podłogowy. wtedy sporo taniej wyjdzie izolacja od gruntu. co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak jest jak piszą. niby na podłogę się nadaje więc teoretycznie pod ściany nośne da się XPSa a pod resztę ten podłogowy. wtedy sporo taniej wyjdzie izolacja od gruntu. co wy o tym myślicie?

 

Ja boję się go dać pod posadzkę przy normalnych fundamentach, a ty chcesz dać pod płytę fundamentową ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/grafitowy-regranulat-styropianowy-0-032-styropian-i4437680601.html

co myślicie o tym granulacie? czy on może mieć faktycznie te same parametry co styropian? sporo tanie wychodzi od styro.

 

No kamil coraz ciekawiej kombinujesz :lol2: :bash:

 

I ci z tym chcesz zrobić??? dasz pod posadzkę???

 

to się nadaje do wypełniania otworów, szczelin, zasypania bufora itp, czyli w sumie wiesz gdzie możesz to sobie wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kamil coraz ciekawiej kombinujesz :lol2: :bash:

 

I ci z tym chcesz zrobić??? dasz pod posadzkę???

 

to się nadaje do wypełniania otworów, szczelin, zasypania bufora itp, czyli w sumie wiesz gdzie możesz to sobie wsadzić ;)

Dobre, nie moge sie przestac smiac....

No w tym otworze po uszczelnieniu ciepelko napewno nie ucieknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...