Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lobo_M w ten sposób ocieplił sobie strop parterówki, koszt minimalny, domek wyszedł 3 litrowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy

kilka innych osób też tak ma

 

Widze ze Ty jeden madrzejszy sie domysliles czemu o to pytam. W porownaniu do proszku pigeona jest lzejszy i cieplejszy wiec temu wart uwagi. Przesledze jego watek i zobacze ile tego sypnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widze ze Ty jeden madrzejszy sie domysliles czemu o to pytam. W porownaniu do proszku pigeona jest lzejszy i cieplejszy wiec temu wart uwagi. Przesledze jego watek i zobacze ile tego sypnal.

 

Popatrz, nigdy bym nie przypuszczał, nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że domek który sobie zaprojektowałeś to parterówka :lol2:

 

...

 

ale pewnie się nie znam :bash:

 

pomimo "niepalności styropianu" (granulat zupełnie inaczej się zachowuje niż sprasowany w płyty) bez przegrody ogniotrwałej to zły wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, nigdy bym nie przypuszczał, nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że domek który sobie zaprojektowałeś to parterówka :lol2:

 

...

 

ale pewnie się nie znam :bash:

 

pomimo "niepalności styropianu" (granulat zupełnie inaczej się zachowuje niż sprasowany w płyty) bez przegrody ogniotrwałej to zły wybór

 

to sobie przypomnij o jakim domu pisałem i jak chciałem robić. za każdym razem muszę to tłumaczyć?

więc planuję dom z dwoma pełnymi pietrami i na ostatnim zrobić strop betonowy, pod murłaty dać XPSa a środek czymś wypełnić. myślałem o proszku pigeona ale skoro ma kiepską lambdę to pomyślałem o tym granulacie grafitowym i temu pytałem co o tym myślicie. nie ważne czy parterówka czy nie skoro bez poddasza użytkowego więc temu można zasypać granulatem jeżeli będzie się na to nadawać. w końcu jest 4razy tańszy od styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie przypomnij o jakim domu pisałem i jak chciałem robić. za każdym razem muszę to tłumaczyć?

więc planuję dom z dwoma pełnymi pietrami i na ostatnim zrobić strop betonowy, pod murłaty dać XPSa a środek czymś wypełnić. myślałem o proszku pigeona ale skoro ma kiepską lambdę to pomyślałem o tym granulacie grafitowym i temu pytałem co o tym myślicie. nie ważne czy parterówka czy nie skoro bez poddasza użytkowego więc temu można zasypać granulatem jeżeli będzie się na to nadawać. w końcu jest 4razy tańszy od styropianu.

masz inny układ jak miał Lobo - próbuj, on miał duuuuuuużo latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak to szło .. zalewa się betonem czy zasypuje granulatem ? :)

 

A tak poważnie, to czy luźny, czy zespolony to pali się tak samo.

 

na poważnie, to weź sobie 2 płyty, jedną zmiel i połóż na kupce - przyłóż ogień do obu - zobaczysz różnicę, co ruch gorącego gazu z płomienia robi z kupką zmielonego...

 

 

... tylko nie podpal czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzienniku labo nie wyczytałem jakiś zbyt ciekawych kwestii a tym bardziej o granulacie w stropie nie konkretnego nie pisze tylko wspomina że dał tego 40cm ale nie wiem który. więc to będzie w pewnym sensie eksperyment jak się będzie spisywać. myślę że skoro to aż takie drogie nie jest to można tego sypnąć z 50cm. tylko mnie zastanawia czy U stropu z tym proszkiem będzie można liczyć tak jakby to był normalny styropian czy będzie to mieć gorsze parametry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz liczyć ciutkę gorsze

 

ubijanie pomaga polepszyć lambdę, ale przy grubości 50cm to i tak jest bez znaczenia, bo mówimy o różnicach w rachunku CO o parę groszy

 

już lepiej skupić się na duszeniu konwekcji, czyli dać od dołu i od góry jakieś szczelne bariery z foli wełny osb starej wykładziny itp

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz liczyć ciutkę gorsze

 

ubijanie pomaga polepszyć lambdę, ale przy grubości 50cm to i tak jest bez znaczenia, bo mówimy o różnicach w rachunku CO o parę groszy

 

już lepiej skupić się na duszeniu konwekcji, czyli dać od dołu i od góry jakieś szczelne bariery z foli wełny osb starej wykładziny itp

 

czyli coś w rodzaju foli paroszczelnej pod wysypanym granulatem? chciałbym coś takiego zrobić, jak uważacie czy to się nada?:

RZUT BOCZNY.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad stropem żelbetowym. Jest cichszy, cieńszy, kanały od wentylacji można w nim zalać.

 

ale jest też droższy. będę miał strop który idealnie nadaje sie pod terive na rozstaw belek itp. i mam zamiar budować sam z pomocą rodziny więc nie będę drutów skręcać na stropie. musi być coś łatwego i szybkiego. a na niego i tak trzeba dać styropian więc tez będzie cichy i kanały wentylacyjne można poprowadzić na stropie pod styropianem. ale to już kwestia szczegółów tylko jak wam się wydaje mój pomysł z ociepleniem jak na rysunku powyżej? jeżeli tak się uda to być może jeżeli uniknie się błędów wykonawczych można prawie całkowicie wyeliminować mostki cieplne. będą występować tylko nieliczne punktowe jak coś będzie musiało przejść przez przegrodę ale to będzie znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to sprawdź. Czasami można się zdziwić. Większość prac można samemu wykonać, jak nie wszystkie.

Jaki problem ze zbrojeniem? Kiedyś się tylko takie robiło, sam będąc dzieckiem pomagałem przy kręceniu zbrojenia. Ekipy do tego nie trzeba.

Ludzie sami robią zbrojenie płyt fundamentowych, więc jaki problem ze stropem?

 

Ile tego styropianu dasz na strop? 5cm? Więc będą miejsca gdzie będzie albo styro albo kanał. A tak kanały, takie jak np. pokazywał gentoonx, można pięknie rozłożyć, zalać i zapomnieć.

 

Terriva stosowana jest przez budowlańców chyba tylko z lenistwa.

Wg mnie to system droższy i gorszy.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to sprawdź. Czasami można się zdziwić. Większość prac można samemu wykonać, jak nie wszystkie.

Jaki problem ze zbrojeniem? Kiedyś się tylko takie robiło, sam będąc dzieckiem pomagałem przy kręceniu zbrojenia. Ekipy do tego nie trzeba.

Ludzie sami robią zbrojenie płyt fundamentowych, więc jaki problem ze stropem?

 

Ile tego styropianu dasz na strop? 5cm? Więc będą miejsca gdzie będzie albo styro albo kanał. A tak kanały, takie jak np. pokazywał gentoonx, można pięknie rozłożyć, zalać i zapomnieć.

 

Terriva stosowana jest przez budowlańców chyba tylko z lenistwa.

Wg mnie to system droższy i gorszy.

 

styropianu 10cm a kanały maja chyba z 7cm więc dobrze się schowają pod styropianem. nie wiem jak by można było kanału zalać w stropie aby wszystko się dobrze trzymało. jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić. jak masz jakieś fotki to będę wdzięczny.

zbrojenie fundamentu to co innego jak na stropie. tam trzeba wszystko wynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187069-Dziennik-lullaby&p=5536095&viewfull=1#post5536095

http://gomar.info/index.php?pname=23

Na pewno takie układanie jest bardziej upierdliwe no i pewnie trzeba by to przegadać z konstruktorem, ale mi sam pomysł bardzo się podoba.

 

Dajesz 10cm styro między parterem i piętrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...