Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tutaj np.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187069-Dziennik-lullaby&p=5536095&viewfull=1#post5536095

http://gomar.info/index.php?pname=23

Na pewno takie układanie jest bardziej upierdliwe no i pewnie trzeba by to przegadać z konstruktorem, ale mi sam pomysł bardzo się podoba.

 

Dajesz 10cm styro między parterem i piętrem?

 

10cm aby rurki od wentylacji schować w ociepleniu. na jednym z zdjęć które sam pokazałeś są takie rurki o średnicy 75mm. kiedyś gadałem z gościem od wentylacji i twierdzi że to jeden z lepszych sposobów. ale rurki w stropie tez są ciekawe tylko przez nie chyba konstrukcja stropu będzie osłabiona. będzie trzeba to przedyskutować z konstruktorem. w połowie sierpnia planuję urlop to się wybiorę do abakonu i pogadam z konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale za to przy montażu w stropie, możesz na strop dać 5cm styro zamiast 10cm. Chyba, że nie przewidujesz tam podłogówki to nawet nie dawać go w ogóle, a to też jest parę zł zaoszczędzonych.

Ostatecznie trzeba zrobić rachunek zysków i start i coś wybrać.

 

Ja też jeszcze myślę, nad rozwiązaniem, tyle że ja mam sytuację trochę prostszą niż ty (więcej możliwości), ponieważ u mnie poddasze praktycznie nieużytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to przy montażu w stropie, możesz na strop dać 5cm styro zamiast 10cm. Chyba, że nie przewidujesz tam podłogówki to nawet nie dawać go w ogóle, a to też jest parę zł zaoszczędzonych.

Ostatecznie trzeba zrobić rachunek zysków i start i coś wybrać.

 

Ja też jeszcze myślę, nad rozwiązaniem, tyle że ja mam sytuację trochę prostszą niż ty (więcej możliwości), ponieważ u mnie poddasze praktycznie nieużytkowe.

 

u mnie też tylko że ja chcę domek piętrowy i tu jest problem z wentylacją parteru.

styropian i tak jakiś trzeba dać dla izolacji dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o izolację dźwiękową to sam strop lany monolityczny dobrze tłumi odgłosy. Przy terrivie konieczny.

 

strop lany tłumi dźwięki? szczerze mówiąc pierwsze słyszę. jak dla mnie to zawsze dudni czyli słychać jak się chodzi po pietrze gdy byłem kiedyś na jednej budowie przy SSO. ale dobrze nie pamiętam więc może mi się mylić z inna budową. nawet jak sie da strop lany i rurki od wentylacji w stropie to trzeba to zaizolować aby nie było nic słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031

temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4

temp. wylewek OP 21,3

temp. wewnętrzna - 22

 

Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj (02.07):

temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9

temp kafli (już położone) - 14,1

temp wewnętrzna 20,5

 

15.07

temp ściany góra - 22,6, dół - 22,2

temp kafli - 22,4

temp wewnętrzna - 24

 

obiecałem Ci, więc ciąg dalszy - 29.07

temp ściany góra - 22,3, dół - 21,5

temp kafli - 22,1

temp wewnętrzna - 25

 

Mam nadzieję, że przed wyjazdem do Norwegii jeszcze jakiś pomiar zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno Polacy są mało wydajni.... to jak to jest? Chyba że dopiero za granicą pokazujemy na co nas stać ;)

Z drugiej strony za dobrą kasę to aż się człowiekowi chcę pracować, więc coś pewnie w tym jest.

 

ta niska wydajność wynika raczej z niskiej wartości produktu, który wytwarzamy. też pracuję w bogatszych krajach i faktycznie Polacy pracują o wiele szybciej, ale myślę, że w Polsce wcale nie jest inaczej. problem w tym, że polskie firmy mogą konkurować tylko ceną, a niekoniecznie drogim produktem, więc w Polsce trudniej zarobić duże pieniądze. szybkość wykonywania obowiązków nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nikogo obrażać ale mimo że na zachodzi wygląda tak jakby robili wolniej ale za to tam jak zrobi fachowiec to widać że to był fachowiec. ciotka żony w Niemczech potrzebowała zrobić podejście do domu czyli schodki, obrobić itp aby było dobrze. przyszedł fachowiec (Niemiec), obejrzał, pomierzył i przedstawił ofertę w punktach ile materiału potrzebuje, krótko mówiąc wszystko opisał i to jej dał ZA DARMO. mogła się nie zgodzić i podziękować zbierając inne oferty. ale zgodziła się i zrobił wszystko tak jak napisał co do milimetra i co do sztuki. i zapłaciła tyle ile było w umowie bo oni na wszystko robią papier.

proszę pokazać mi chociaż jednego polskiego fachowca który tak fachowo podchodzi do tematu. nie trzeba zapieprzać jak pershing ale robić tak aby to wyglądało jak praca fachowca. ile razy się zdarza że umawia się z fachowcem, zrobi swoją robotę a potem mówi : no wie Pan, tu jednak wyszło tego więcej, tego nie przewidziałem........ takich fachofcóf jest spora większość ale to nie znaczy że wszyscy tacy są. raczej ci co pracują za granicą to muszę się znać na robocie bo by tam długo nie pobyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzisz, gdzie najszybciej na dom zarobię? :)

 

Lubię tam pracować, zresztą wszyscy obcokrajowcy lubią jak Norweg patrzy z niedowierzaniem jak szybko można robić :) Jakby się dało pracować tak jak w Polsce nawet za 75% tego co Norweg bierze, to już po kilku latach byłbym milionerem :lol2:

 

a można wiedzieć co będziesz robić w Norwegii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom.pasywny.z balkonikiem.2.jpg

może nad częścią balkonu nad przeszklonym tarasem zrobię sobie taki daszek jak na zdjęciu. dzięki temu nawet jak będzie padać będzie sobie można posiedzieć na balkonie i zrobić przykładowo grilla. cenowo chyba nie zabije a może się przyda. można też to później dorobić. na razie najważniejszy będzie sam domek. w końcu trzeba go zbudować a potem urozmaicać w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...