Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031

temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4

temp. wylewek OP 21,3

temp. wewnętrzna - 22

 

Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj (02.07):

temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9

temp kafli (już położone) - 14,1

temp wewnętrzna 20,5

 

15.07

temp ściany góra - 22,6, dół - 22,2

temp kafli - 22,4

temp wewnętrzna - 24

 

obiecałem Ci, więc ciąg dalszy - 29.07

temp ściany góra - 22,3, dół - 21,5

temp kafli - 22,1

temp wewnętrzna - 25

 

mały update

pisałem wcześniej, że na budynku glazurnicy siedzą non-stop i wietrzą dzielnie codziennie robiąc przeciąg, a w nocy wszystko pozamykane:

I tak w dniu wczorajszym już o godz 13 temp wew w budynku była 29stC, natomiast dzisiaj 24stC, ściany, podłoga bez zmian - to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdradzę ci kamil Wielką Tajemniceę Kosmosu:

 

STYROPIAN MOZNA PRZYCINAĆ, i to naprawdę na tak wiele sposobów, że nawet sobie nie wyobrażasz :)

 

wiem że można ale czy faktycznie ktoś to robi? przycinać każdy kawałek i to jeszcze precyzyjną maszynka aby kąt był optymalny to nie lada wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz dobrze wiesz i często sam to powtarzasz:

 

"w domu pasywnym (a taki podobno chcesz mieć) liczą sie szczegóły"

 

i to jest właśnie taki szczegół

 

zgadza się, pytam jakby dla formalności. ale to będzie bardzo trudne. można jeszcze opaskę zrobić z proszku pigeona i będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031

temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4

temp. wylewek OP 21,3

temp. wewnętrzna - 22

 

Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj (02.07):

temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9

temp kafli (już położone) - 14,1

temp wewnętrzna 20,5

 

15.07

temp ściany góra - 22,6, dół - 22,2

temp kafli - 22,4

temp wewnętrzna - 24

 

obiecałem Ci, więc ciąg dalszy - 29.07

temp ściany góra - 22,3, dół - 21,5

temp kafli - 22,1

temp wewnętrzna - 25

 

No i wczoraj - 14.08

temp ściany góra - 22, dół - 21

temp kafli - 21,2

temp wewnętrzna - 24

 

To chyba wystarczy jeśli chodzi o pomiary silka 24+20grafi

i jeszcze dla porządku. Mierzona temperatura kafli jasnych w miejscu gdzie przez okno południowe operuje słońce, w jadalni w pełni oszklonej od południa i zachodu, na brązowych kaflach imitujących drewno temp podłogi to 23,8, na takich samych kaflach w korytarzu z oknami tylko od zachodu temp podłogi to 22,5

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nauki TB? Ja planowalem robic tylko z 30cmXPSa i 20cm betonu ale widzialem na jednej stronce jak pod podloga dawali jeszcze 10cm styro wiec aby ograniczyc koszty mysle aby pod podloga dac EPSa200 i bedzie tanieja zarazem cieplej niz calosc z XPSa. Tylko czy tak mieszac mozna? Raczej nie powinno miec znaczenia ale nie jestem pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm z dołu, 20 cm z góry i 10 cm z boku? Naprawdę Kamil tak robisz? :)

 

coś Ci się źle ubzdurało. o płycie już pisałem, na ściany z BK600 będę dawać 30cm lub jeżeli starczy funduszy 35cm lub 40cm a u góry jeżeli będę mógł na wieniec dać XPSa a na to murłatę a na to wiązar to środek zasypię regranulatem styropianowym o lambdzie 0,032 i osiągnie się U sufitu w okolicach 0,06, ba nawet mimo wszystko i tak zasypię to regranulatem na grubość jakieś 60cm bo tanie to jest a ponoć też dobre więc warto. więc nie wiem skąd jakieś przypuszczenia o naukach TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ci się źle ubzdurało. o płycie już pisałem, na ściany z BK600 będę dawać 30cm lub jeżeli starczy funduszy 35cm lub 40cm a u góry jeżeli będę mógł na wieniec dać XPSa a na to murłatę a na to wiązar to środek zasypię regranulatem styropianowym o lambdzie 0,032 i osiągnie się U sufitu w okolicach 0,06, ba nawet mimo wszystko i tak zasypię to regranulatem na grubość jakieś 60cm bo tanie to jest a ponoć też dobre więc warto. więc nie wiem skąd jakieś przypuszczenia o naukach TB.
Żarty. :) Musiałbyś być niezłym dziwolągiem by słuchać misia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...