Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie myśl nad tym. Zostaw to konstruktorowi. Podaj mu tylko zarys twojego pomysłu.

Co do izolacji XPS'em pod stopą miałem na mysli coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]275670[/ATTACH]

 

to zmodyfikowałem rysunek płyta.fund..JPG według Twojej rady i na pewno będzie stabilniejsze.

מרכבה jakbyś to zmodyfikował aby wytrzymało w moim domku? będę wdzięczny za rade. wiem że to kwestia typowo konstruktora ale też chcę mieć ją dobrze zrobioną i żeby udało się użyć pod podłogą EPS zamiast XPS w celu ograniczenia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=275670&d=1408431646 tak jak to tylko górna płyta jeszcze z XPS ...

ale to nie o płyty chodzi a o beton.

 

o beton czyli grubość betonu? mam rozumieć że w miejscu tam gdzie będą ściany nośne powinno być przykładowo 30cm betonu a pod podłogą 20cm?

czyli tak płyta.fund.1.JPG ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę zostaw konstruktorowi, tylko drobna kosmetyka i będzie ok ...

 

to już jest bardziej zadowalająca odpowiedź. poprzednia moja propozycja może byłaby dobra dla domów parterowych o wiele lżejszych. szczerze mówiąc nie doczytałem czy nadaje się pod domy piętrowe czy nie ale to już nie istotne. ogólnie mam już zarys jak musi być.

jeszcze taka ilustracja BOK PASYWNY.jpg, co myślisz o takim dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wklejam poprawioną płytę BOK PASYWNY.1.jpg, obliczając widzę że nie da się dawać pod podłogą EPSa uwzględniając piramidowanie XPSa. więc jedynie albo całość z EPSa200 zamiast XPSa albo te dodatkowe 10cm zrobić z EPSa200. co bardziej radzicie? no chyba że to wyjdzie konstruktorowi z obliczeń płyty to muszę czekać na jego zdanie. lub całość pociągnąć z XPSa włącznie z boczkami i zapytać o specjalną cenę bo sporo tego będzie. może na tym się coś utarguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil robiłeś zestawienie materiałów dla samej płyty fundamentowej ? Policze ilość m3 XPS'a oraz EPS200, policz beton i zbrojenie. Podaj te ilości. Porównam to z moim fundamentem w parterówce. Czuję, że mimo moich 150m2 podłogi będę miał taniej.

 

A skąd bierzesz XPS'a o lambdzie 0,030 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil robiłeś zestawienie materiałów dla samej płyty fundamentowej ? Policze ilość m3 XPS'a oraz EPS200, policz beton i zbrojenie. Podaj te ilości. Porównam to z moim fundamentem w parterówce. Czuję, że mimo moich 150m2 podłogi będę miał taniej.

 

A skąd bierzesz XPS'a o lambdzie 0,030 ???

 

Na allegro, jak bede mial chwile to poszukam i wkleje link.

Cos tam liczyllem. Powierzchnia zabudowy mam 100m2 wiec liczac 30cm grubosci plyty wychodzi 30m3 plus jakis naddatek, te 35m3 trzeba liczyc do 40m3 jezeli dam jeszcze te 10cm pod podloge. Z tego jakies niecale 30m3 bedzie xps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już zostaw kosmetykę konstruktorowi.

Pierwszy błąd i to gruby robisz sobie rysunek bez skali i to jest pierwszy problem, przez co zaczynasz kombinować.

 

Masz racje, nie zrobilem rysunku w skali i przez to myslalem ze mozna pokombinowac z eps pod podloga ale tez nie wiedzialem ze xps trzeba ulozyc piramidowo, to wszystko zmienilo.

Chodzi mi o rozwiazanie mostka w dachu przy murlacie. Myslisz ze sposob ktory pokazalem na obrazku bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobi się szlifa i będzie ok,

Wersja instalacyjna (anglojęzyczna) "Solid Edge 2D Drafting ST6 V106" dostępna jest do pobrania ze strony producenta, firmy Siemens:

http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/velocity/solidedge/free2d/i...

 

Link bezpośredni:

http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/products/velocity/solidedge/forms/so...

 

Polska nakładka językowa (instalator, w którym należy wskazać katalog z zainstalowanym programem) dla "Solid Edge 2D Drafting ST6 V106" dostępna jest do pobrania ze stron firm:

- CAMdivision: http://www.camdivision.pl/publikacje.html - dział "Polska wersja Solid Edge & NX", link "Solid Edge ST6 - polska wersja - 82 MB"

- GM System: http://www.gmsystem.pl/indexPliki.php - dział "Wersje polskie", link "SE ST6 PL (serwer GM System)"

rozrysujesz sobie w skali i wyjdzie Ci zupełnie mniej XPS'a

parę godzin i będziesz miał 1:1 to co chcesz

tylko nie zapomnij włączyć funkcji zachowaj relacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież trzeba zestawić siły, beton wygładzić, dobrać zbrojenie, przekroje itp ... to już leży w gestii projektanta.

 

oczywiście że po stronie projektanta. w to nie zamierzam wchodzić ani kwestionować. tylko chodzi mi o formę taka jak na obrazku. perm między innymi zarzucał że zrobi się dźwignia przez to że murłata będzie leżeć na 30cm XPSa, że murłaty się dobrze nie przykręci bo będzie się wbijać do XPSa i tyle ile ukręcę to tyle się wkręci. wydawało mi się to przesadzane ale że nie jestem konstruktorem i się nie znam to nie wiem na 100%.

jak się tak zrobi BOK PASYWNY.1.jpg to praktycznie wyeliminuje się największe mostki cieplne w konstrukcji domu. zostaną tylko drobne punktowe typu szpilka która będzie przechodzić przez XPSa itp. czyli prawie niezauważalne. pytam Cie o radę bo chce z pewną koncepcją iść do architekta jakbym to chciał rozwiązać, jaki chcę aby miał kształt domek, jak co ułożone i jak ocieplone a on niech to zrobi tylko jak trzeba i tyle. dzięki temu mogę oszczędzić na projekcie z 6k i mieć tak jak chcę. więc jak możesz pomóc to będę Ci bardzo wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mysłałeś nad izolacją nakrokwiową z płyt PIR dwustronnie laminowanych powłoką alu ? do tego likwidacja okapu (obcinasz krokwie przed wejściem z izolację ściany) likwidujesz strop kanałowy nad pomieszczeniami na piętrze, likwidujesz praktycznie całkowicie mostek na murłacie, nawet te szpilki nie robią wówczas moastka. Pomyśl, bo jak to policzysz, to może Ci się to opłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mysłałeś nad izolacją nakrokwiową z płyt PIR dwustronnie laminowanych powłoką alu ? do tego likwidacja okapu (obcinasz krokwie przed wejściem z izolację ściany) likwidujesz strop kanałowy nad pomieszczeniami na piętrze, likwidujesz praktycznie całkowicie mostek na murłacie, nawet te szpilki nie robią wówczas moastka. Pomyśl, bo jak to policzysz, to może Ci się to opłacać.

 

płyty pir nie są tanie a ja nie chcę strychu ocieplać. powierzchnia do ocieplenia będzie w tym przypadku też większa więc raczej się nie opłaca a okap się przyda na okna południowe. jeszcze myślę o daszku na tarasie nad werandą ocieploną. za chwilkę wrzucę schemat który zrobiłem rzut boczny budynku jak to sobie wyobrażam w skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil robiłeś zestawienie materiałów dla samej płyty fundamentowej ? Policze ilość m3 XPS'a oraz EPS200, policz beton i zbrojenie. Podaj te ilości. Porównam to z moim fundamentem w parterówce. Czuję, że mimo moich 150m2 podłogi będę miał taniej.

Ile ciebie będzie kosztował licząc do stanu zero? Tzn. stanu gdzie masz podłogę na której można już układać panele/płytki czy kto co tam chce.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...