Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie i teoretycznie jest, ale nie w przypadku projektu Kamila. Na eps i xps pójdzie większa część kwoty. + roboty ziemne + stal (ile kg/ton po jakieś 2,3zł/kg netto)+ beton (pewnie minimum 180zł/m3). Wymiana gruntu absolutnie nie mieści się oczywiście w takich kosztach. Nawet jakby sam chciał wszystko zrobić, to nie da rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Generalnie i teoretycznie jest, ale nie w przypadku projektu Kamila. Na eps i xps pójdzie większa część kwoty. + roboty ziemne + stal (ile kg/ton po jakieś 2,3zł/kg netto)+ beton (pewnie minimum 180zł/m3). Wymiana gruntu absolutnie nie mieści się oczywiście w takich kosztach. Nawet jakby sam chciał wszystko zrobić, to nie da rady.

Ale tam jest jak dobrze widzę tylko 80m2 pow.zabudowy.

Płyta niech wyjdzie ok.350zł/m2 to daje ok.28tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest jak dobrze widzę tylko 80m2 pow.zabudowy.

Płyta niech wyjdzie ok.350zł/m2 to daje ok.28tys.zł

 

dom nie licząc garażu ma po zewnątrz 11m na 9m więc 100m2 jak byk wychodzi plus garaż i weranda więc te 160m2 pow.zabudowy trzeba liczyć. konstruktor mówił mi że płyta może mieć 20cm plus styro ile będę chciał. ponoć EPS200 może starczy na płytę lub 300. jak EPS200 będzie mógł być to dam go 40cm lub 30cm a jak XPS to 30cm. fajnie jak w 40k by się zmieściło za całość. w przyszłym roku będę dopiero robił projekt domu, tzn architekt będzie robił więc wtedy będę wiedział dokładniej ile wszystkiego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba to upośledzenie poszło dalej niż tylko na internet

 

zapłać mi, to ponegocjuję za Ciebie

 

co za leń :bash: :)

 

a czy o to proszę? zapytałem tylko o realną cenę jaką można wynegocjować, więc skoro nie wiesz to po co te uszczypliwości? no chyba że tak lubisz to sobie jeszcze możesz mi dopiec za cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy o to proszę? zapytałem tylko o realną cenę jaką można wynegocjować, więc skoro nie wiesz to po co te uszczypliwości? no chyba że tak lubisz to sobie jeszcze możesz mi dopiec za cokolwiek.

 

a jaki masz problem z zadzwonieniem do nich, ładnie się przedstawisz i w bardzo kulturalnych słowach zapytasz jaki opust dostaniesz od ceny katalogowej. Jak nie będą chcieli z Tobą gadać (może się zdarzyć), to w jeszcze bardziej kulturalnych słowach poprosisz o namiar na jakiego dystrybutora ich sprzętu w Twoim rejonie i z nim załatwisz sprawę, jak będziesz umiał, ale wątpię skoro tak Cię to ciekawi a do tej pory jeszcze tego nie załatwiłeś ;)

 

Chyba nie powiesz, ze nie zadzwonisz bo się wstydzisz? albo za mało ciekawy jesteś? skoro tak się dopytujesz to musisz być tego ciekaw, ale... nawet jak to jest 20% opustu to i tak cena 16tyś netto za model 400 jest uwłaczająca godności kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem z zadzwonieniem do nich, ładnie się przedstawisz i w bardzo kulturalnych słowach zapytasz jaki opust dostaniesz od ceny katalogowej. Jak nie będą chcieli z Tobą gadać (może się zdarzyć), to w jeszcze bardziej kulturalnych słowach poprosisz o namiar na jakiego dystrybutora ich sprzętu w Twoim rejonie i z nim załatwisz sprawę, jak będziesz umiał, ale wątpię skoro tak Cię to ciekawi a do tej pory jeszcze tego nie załatwiłeś ;)

 

Chyba nie powiesz, ze nie zadzwonisz bo się wstydzisz? albo za mało ciekawy jesteś? skoro tak się dopytujesz to musisz być tego ciekaw, ale... nawet jak to jest 20% opustu to i tak cena 16tyś netto za model 400 jest uwłaczająca godności kupującego.

 

to jest żaden problem zadzwonić, napisałem parę dni temu maila z zapytaniem o to tylko też chciałem się dowiedzieć od innych jakie ceny dostawali aby mieć porównanie czy chcą naciągać czy nie. t

czemu uważasz że jakby było 20% rabatu to byłoby źle? 20k brutto za reku z pompą chyba nie jest najgorzej. jeszcze podłączenie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym roku planuję załatwiać projekt i pozwolenia więc muszę jakoś rozstrzygnąć kwestię czym dogrzewać. kandydatów ma dwóch: kable w całym domu lub reku z pompą do dogrzewania powietrza wentylującego. najbardziej jestem przychylny drugiej opcji bo wydaje mi się bardziej sensowna w domu pasywnym. gorszą kwestią jest to że ta pompa przy reku nie grzeje cwu więc do tego trzeba coś innego więc pewnie drugą pompę do cwu. najciekawszą opcją byłaby pompa do cwu co może też ogrzać powietrze wentylujące. tylko nie wiem czy jest to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym roku planuję załatwiać projekt i pozwolenia więc muszę jakoś rozstrzygnąć kwestię czym dogrzewać. kandydatów ma dwóch: kable w całym domu lub reku z pompą do dogrzewania powietrza wentylującego. najbardziej jestem przychylny drugiej opcji bo wydaje mi się bardziej sensowna w domu pasywnym. gorszą kwestią jest to że ta pompa przy reku nie grzeje cwu więc do tego trzeba coś innego więc pewnie drugą pompę do cwu. najciekawszą opcją byłaby pompa do cwu co może też ogrzać powietrze wentylujące. tylko nie wiem czy jest to możliwe.
Mówiłem ci poczytaj? Gadaliśmy o tym przez pół roku chyba. http://www.nibe.eu/Domestic-heatingcooling/Exhaust-air-heat-pumps/Product-range/NIBE-F470/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci poczytaj? Gadaliśmy o tym przez pół roku chyba. http://www.nibe.eu/Domestic-heatingcooling/Exhaust-air-heat-pumps/Product-range/NIBE-F470/

 

o tej pompie nie piszą że nadaje się do dogrzewania powietrza wentylującego tylko najlepiej do wodnej podłogówki. no chyba że źle tekst przetłumaczyłem. nie znam angielskiego więc jak możesz to przetłumacz w skrócie co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest żaden problem zadzwonić, napisałem parę dni temu maila z zapytaniem o to tylko też chciałem się dowiedzieć od innych jakie ceny dostawali aby mieć porównanie czy chcą naciągać czy nie. ...

 

Ty tak poważnie? A jak dostaniesz odpowiedź, że 20%, to napiszesz do nich, że Ziutek Niespójnia co pisał do nich 2 tygodnie temu dostał 30%???

 

No nie rób sobie jaj. To jaki opust dostaniesz zależy od twoich zdolności negocjacyjnych, ale nie takich argumentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym roku planuję załatwiać projekt i pozwolenia więc muszę jakoś rozstrzygnąć kwestię czym dogrzewać. kandydatów ma dwóch: kable w całym domu lub reku z pompą do dogrzewania powietrza wentylującego. najbardziej jestem przychylny drugiej opcji bo wydaje mi się bardziej sensowna w domu pasywnym. ....

 

rachunek ekonomiczny. Policz. Wiesz jaki dom zbudujesz - możesz to wszystko inwestycyjnie i eksploatacyjnie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie? A jak dostaniesz odpowiedź, że 20%, to napiszesz do nich, że Ziutek Niespójnia co pisał do nich 2 tygodnie temu dostał 30%???

 

No nie rób sobie jaj. To jaki opust dostaniesz zależy od twoich zdolności negocjacyjnych, ale nie takich argumentów ;)

 

bardziej chodzi o to czy uda się coś utargować czy nie. na razie nie ma sensu się targować bo nie będę tego potrzebować teraz tylko za jakieś dwa lata. poglądowo chciałem tylko wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zastanawiam się nad opcją dania 50cm styro na ścianę ale dać mniej w płytę. z symulacji którą przedstawiał barth większe oszczędności w moim przypadku przy domu piętrowym jest danie większej izolacji na ściany niż w podłogę. zwiększenie U ściany z 0,7 do 0,6 zmniejszy zapotrzebowanie na 1m2 o 1 a w podłodze takie zwiększanie zmienia i 0,3. więc lepiej iść w izolację ściany niż podłogi. współczynnik dla podłogi przy 30cm ocieplenia barthowi wyszedł 0,08 więc to jest dobry wynik jak na mój dom i nie ma sensu tego zwiększanie. no chyba że może być płyta zamiast na równo to z dodatkową warstwą styro 10cm pod podłogą. to się jeszcze zobaczy ale nie będę z tym cisnąć za bardzo. danie 50cm styro na ściany będzie miało sens jeżeli producent za to dałby niższą cenę bo by nie musiał docinać płyty styropianowej tylko od razu pakować i do wysyłki. będę musiał podzwonić i popytać. no chyba że ktoś z was już się pytał o to to będę wdzięczny za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...