Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

danie 50cm styro na ściany będzie miało sens jeżeli producent za to dałby niższą cenę bo by nie musiał docinać płyty styropianowej tylko od razu pakować i do wysyłki. będę musiał podzwonić i popytać. no chyba że ktoś z was już się pytał o to to będę wdzięczny za podpowiedź.

 

A Ty myślisz,że z taśm wychodzi styropian w blokach 1x0.5x0.5 :) ?

Podpowiem - bloki mają jakieś 3x1x1 m

Tak trzeba będzie ciąć i tak.

A skoro styropian cięty na 20cm nie różni się ceną od tego ciętego co 5cm (gdzie ciecia jest o wiele więcej, to na jakie oszczędności liczysz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A Ty myślisz,że z taśm wychodzi styropian w blokach 1x0.5x0.5 :) ?

Podpowiem - bloki mają jakieś 3x1x1 m

Tak trzeba będzie ciąć i tak.

A skoro styropian cięty na 20cm nie różni się ceną od tego ciętego co 5cm (gdzie ciecia jest o wiele więcej, to na jakie oszczędności liczysz ?

 

szczerze mówiąc to tak myślałem ale skoro tak nie jest to dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz,że z taśm wychodzi styropian w blokach 1x0.5x0.5 :) ?

Podpowiem - bloki mają jakieś 3x1x1 m

Tak trzeba będzie ciąć i tak.

A skoro styropian cięty na 20cm nie różni się ceną od tego ciętego co 5cm (gdzie ciecia jest o wiele więcej, to na jakie oszczędności liczysz ?

 

oj, 3m to chyba mało, gdzieś widziałem foty z fabryki, to blok po wyjściu z formy, wieziony widlakiem, był od widlaka ponad 2x wyższy, także byłoby bliżej 6mb, ale się nie upieram, akurat nie miałem okazji być na linii produkcyjnej, a mnie potrzeba max 3m długie i z tym z fabryki nie ma problemu - oczywiście nie z kazdej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, 3m to chyba mało, gdzieś widziałem foty z fabryki, to blok po wyjściu z formy, wieziony widlakiem, był od widlaka ponad 2x wyższy, także byłoby bliżej 6mb, ale się nie upieram, akurat nie miałem okazji być na linii produkcyjnej, a mnie potrzeba max 3m długie i z tym z fabryki nie ma problemu - oczywiście nie z kazdej

 

takie długie byłyby fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo ......odnośnie decyzji o zakazie palenia węglem w krakowie http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/467754,w-krakowie-bedzie-mozna-palic-weglem.html

 

niestety wiadomość nie jest dobra...dls tych którzy tam mieszkają albo choć przejeżdżali raz w okresie palenia.. ja miałem tą nieprzyjemność nie raz i to jest katastrofa społeczna:( :goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo ......odnośnie decyzji o zakazie palenia węglem w krakowie http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/467754,w-krakowie-bedzie-mozna-palic-weglem.html

 

niestety wiadomość nie jest dobra...dls tych którzy tam mieszkają albo choć przejeżdżali raz w okresie palenia.. ja miałem tą nieprzyjemność nie raz i to jest katastrofa społeczna:( :goodnight:

 

nie wiedziałem że można taka decyzję zaskarżyć do sądu. jaki im jest przyjemnie paląc węglem to niech sobie tam siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że można taka decyzję zaskarżyć do sądu. jaki im jest przyjemnie paląc węglem to niech sobie tam siedzą.

 

Jo, święta racja, należy cały teren ogrodzić potrójnym szeregiem drutu kolczastego, otoczyć polem minowym, ustawić gniazda automatycznych CKM i niech tam siedzą :bash:

 

a najlepiej jakby tak zrobić z każdym domem opalanym wunglem :lol2:

 

Idźmy na całość, a jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo, święta racja, należy cały teren ogrodzić potrójnym szeregiem drutu kolczastego, otoczyć polem minowym, ustawić gniazda automatycznych CKM i niech tam siedzą :bash:

 

a najlepiej jakby tak zrobić z każdym domem opalanym wunglem :lol2:

 

Idźmy na całość, a jak :)

 

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

jakby wszyscy faktycznie w piecach palili by tylko węglem to może nie byłoby aż takiego problemu. a tak to pali się tym co mamy w śmieciach i to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jeszcze powrócić do tematu okien a dokładniej do jego montażu. wcześniej pisałem coś o tym ale nie znam opinii więc wiadomo że montaż okien na specjalnych kotwach jest strasznie drogi. ogólnie jakikolwiek montaż w ociepleniu jest drogi. co myślicie o tym aby pod okna dać XPSa i dając zwykłe kotwy postawić okna na tym XPSie? OKNO NA XPSie.jpg oczywiście XPS mimo kleju też zakołkować. robiąc to pod okna tarasowe będzie łatwiej bo można robiąc szalunek płyty pierwszą warstwę 10cm dać z XPSa a następne z EPSa. trochę odpadu będzie bo będzie trzeba docinać ale trudno. cały ciężar spocznie na XPSie więc standardowe kotwy będą trzymać okno aby nie "wywiało" więc będą działać tak jak przy montażu okien w murze. XPS skoro ciężar samych pakietów wytrzyma to zwykłych okien też wytrzyma. co wy myślicie o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz grawancję na okna, a przy 40cm ocieplenia (czy nie pisałeś ostatnio o 50cm?) będą wygladały dość zabawnie

 

pisałem o tym ale myślałem że forma ma te 50cm i jakby nie trzeba było ciąć to może producent taniej by to sprzedał ale skoro tak nie jest to się jeszcze nad tym trzeba zastanowić. głównym zamiarem jest dać 30cm izolacji na ściany a czy coś więcej to się zobaczy jak się będzie stało z kasą.

czemu myślisz że straci się gwarancję na okna? XPS bez problemu wytrzyma ciężar okna i nawet nie pierdnie. chyba to muszę przedyskutować z producentem okien. z tego co kiedyś z jednym gadałem to nie musi być ich montaż aby była gwarancja na okna. muszą być zachowane piony i poziomy tak jak trzeba bo to sprawdzają jako pierwsze jak przyjeżdżają w razie jakiś problemów. myślę że taki sposób montażu będzie zdecydowanie tańszy i bardziej opłacalny. średnio za 1mb ramy montaż kosztuje 100-150zł więc drogo taka zabawa wychodzi. taki koszt nigdy się nie zwróci ale przy grubej izolacji to jedyny sposób aby jakoś te okna wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z jednym producentem okien i mówił że można na tym XPSie postawić okno. nawet mam dogadane że przygotuję ten XPS na ścianie a firma przyjedzie i zrobi montaż okien ze zwykłymi kotwami na tym XPSie. dzięki temu będę to miał na 8%VAT. sam i tak bym tego nie zamontował więc będzie mi to na rękę. z tego co mówił to rolety są mocowane specjalnym kołkiem do styropianu więc nie ma znaczenia grubość izolacji. same pakiety u nich też można zamówić więc jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się jeszcze z projektem i przeliczyłem wszystko na bloczki z solbetu które maja długość 59cm a nie tak jak myślałem o BK czyli 60cm. 1cm niby wiele nie zmienia ale potem może wyjść że w którymś miejscu brakuje 3cm czy coś w tym stylu więc aby było łatwiej zmieniłem trochę rzuty i wymiary by to porobić na całych bloczkach lub 1/2 bloczka czyli 29cm, 1/3 bloczka czyli 19cm i 2/3 bloczka czyli 39cm. aby to fajnie wyszło w narożnikach zrobię sobie słupy żelbetowe a przy okazji cała konstrukcja będzie lepsza i będę mógł zastosować bloczki o klasie gęstości 500 lub 400 więc ściana będzie cieplejsza. oto rzuty po zmianach nowy.dom.pasywny.parter.jpg nowy.dom.pasywny.piętro.jpg

przykładowo ściana węższa miedzy słupami ma wymiar 786cm więc będzie się składać z 13 bloczków i 1/3 bloczka. nawet jak coś wyjdzie o jakiś 1cm nie tak to i tak nie ma co się przejmować bo będzie słup i wszystko się przykryje i nie będzie nic widać że było coś nie halo. odległość otworów okiennych też nie jest przypadkowa tylko do racjonalnego wykorzystania bloczków aby nic się nie zmarnowało. dodatkowo przyjąłem grubość ściany jako bloczek o grubości 24cm i 40cm styropianu więc łącznie 64cm. wiem że do tego dojdzie jeszcze tynk ale do konstrukcji tego nie nanosiłem. będzie się to jeszcze trochę różnić przez klej między bloczkiem a styropianem do klejenia ale do poglądu to jest mniej istotna sprawa.

czy z doświadczenia wiecie może czy takie liczenie na boczki sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...