Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I to ma być tańsze/szybsze z tym gipsowaniem ?

 

szybsze na pewno nie będzie ale tańsze to tak. to nie jest ważne bo też gk można przykleić do ściany i też będzie dobrze. w każdym domu trzeba coś zrobić. mi chodzi najbardziej o sama ścianę z izolacja. o wiele taniej jest to zrobić tradycyjnie niż kształtkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieźba prefabrykowana chyba jest jeszcze drozsza. Oprocz mozliwosci likwidacji mostka na murłacie, material masz prefabrykowany, to ma swoje zalety.

 

podejrzana jest sprawa z belkami dwuteowymi. powinny być tańsze od zwykłych belek a tak nie jest a nawet są sporo droższe. zupełnie tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tansze?

Przeciez to zwykle belki poddane dalszej selekcji i obrobce. Wartosc dodana.

 

powinny być tańsze bo mniej drzewa na to schodzi. belka pełna 45x160 i tak musi być suszona i czterostronnie strugana wiec obróbka tego i tak musi być. przy belce dwuteowej byłyby dwa słupki 45x45 i do tego kawałek płyty osb 10x100 który będzie kosztować w materiale 3,5zł. więc jak za sklejenie tego to dużo sobie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyśliłeś jak zrobisz GWC?

 

ja raczej będę je robić przy okazji płyty fundamentowej. po wykopaniu dziury ułożę rury kanalizacyjne z odpowiednim spadkiem i porobię studzienki. jak wilgoć nie będzie się gromadzić w rurach to nic złego nie powinno się tam dziać. ale to dokładnie będę wiedział po badaniach gruntu. trzeba dokładniej się dowiedzieć co tam w ziemi jest głębiej i na jakiej głębokości są wody gruntowe. obawiam się że na 1m mogą już być bo jak kopałem dziurę to na 1m następnego dnia było już lustro wody ale z drugiej strony ponoć w glinie zawsze pojawi się lustro wody. jakbym musiał robić drenaż pod gwc to nie wiem czy to mogłoby byc pod domem czy nie bo by pękło pod ciężarem. chciałbym już znać wszystkie odpowiedzi ale tak się nie da.

a Ty kiedy planujesz zakończenie prac i mieszkanie w domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam gline, i mam GWC rurowe, zebezpieczone opaskami termokurczliwymi z uszczelniaczem wiec wody mi nie straszne. Zreszta w mokrym gruncie GWC lepiej dziala, wiec drenowac specjalnie pod to nie ma sensu. Drewnowac by pod domem bylo sucho, to juz inna para kaloszy. Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być tańsze bo mniej drzewa na to schodzi. belka pełna 45x160 i tak musi być suszona i czterostronnie strugana wiec obróbka tego i tak musi być. przy belce dwuteowej byłyby dwa słupki 45x45 i do tego kawałek płyty osb 10x100 który będzie kosztować w materiale 3,5zł. więc jak za sklejenie tego to dużo sobie liczą.

 

Ja bede mial takie belki u siebie, ale nie bede sie wymadrzal. Poczytaj np. tutaj:

http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam gline, i mam GWC rurowe, zebezpieczone opaskami termokurczliwymi z uszczelniaczem wiec wody mi nie straszne. Zreszta w mokrym gruncie GWC lepiej dziala, wiec drenowac specjalnie pod to nie ma sensu. Drewnowac by pod domem bylo sucho, to juz inna para kaloszy.

 

a ile masz metrów tej rury, jaki przekrój i pod jaki metraż domu? na jakiej głębokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede mial takie belki u siebie, ale nie bede sie wymadrzal. Poczytaj np. tutaj:

http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3245

 

już czytałem ten wątek. mnie chodzi przede wszystkim o cenę. tak jak pisałem parę dni temu: rozważam opcję konstrukcji betonowej ze słupami i do tego chce to wypełnić słupkami drewnianymi a między nie wełna. więc ściana nie licząc styropianu zewnętrznego nie może kosztować więcej jak 80zł/1m2 czy max 90zł/1m2.

1m2 płyty wełny http://allegro.pl/ursa-welna-mineralna-df-35-gold-15-cm-150-mm-i4706523495.html kosztuje 16,45zł

1m2 osb 18mm http://allegro.pl/plyta-kronopol-osb-3-gr-18mm-19-17zl-m2-59-90szt-i4675155893.html kosztuje 19,17zł

1m2 osb 12mm http://allegro.pl/plyta-kronopol-osb-3-gr-12mm-12-77zl-m2-39-90szt-i4705709816.html kosztuje 12,77zł

1m2 gk kosztuje koło 15zł

tak jak sobie teraz dobrze liczę to może nawet te belki 2-T mimo że 1mb koło 20zł kosztuje to nie będą takie najgorsze ale i tak wyjdą drożej niż bym chciał.

trzeba szukać za 15zł za 1mb to może będzie to opłacalne. plusem jest to że cieńsza ściana łącznie z styropianem może być w porównaniu do BK z tymi samymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...