Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie jest pusta, tylko wypełniona pianką PU:

http://adams.com.pl/passiv-line-ultra

 

Więc masz problem z głowy.

 

No tak. wyślę im zapytanie to się zobaczy co powiedzą. Jeżeli mają Ug=0,3 tzn że wypełnione kryptonem więc będą drogie ale ciekawe czy mogą je wypełnić argonem. zapytam o kilka wersji. Jak okna będą w przystępnej cenie to może się okazać opłacalne pójście w typową pasywność. Jeszcze mnie ciekawi współczynnik g i lT ale to się dowiem. Myślę nawet że przez południowe okna o lepszym Ug i mniejszym g będą lepsze od szyb z gorszym Ug ale lepszym g. Gdybym nie wywalił teraz sporo kasy w remont auta to pewnie zleciłbym asoltowi zrobienie szybkiego OZC aby zobaczyć jak wygląda sytuacja. Wiem że do tego lepiej mieć gotowy projekt ale on się nie będzie wiele różnił od tego co mam teraz więc wynik będzie miarodajny. A warto wiedzieć na co się nastawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie o samo murowanie. przewiduję wieniec jako nadproże do okien ale można zastosować gotowe nadproża ytongowskie. mają nadproża YF o szerokości 115mm i 175mm i długości max.3000mm na otwór max.2500mm ale o wysokości 124mm. co myślicie o tym aby takie użyć do swojego domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się spisało? Też z silki gr.18cm murowałeś? Ponoć tanie w zakupie nie są ale za to kładzie się i gotowe i nie trzeba męczyć się z podciągami itp. Tylko ta wysokość 124mm mnie niepokoi bo bloczek ma 199mm więc jest 75mm różnicy. Nie wiem jak u siebie to mógłbym wdrożyć no chyba że normalnie je użyć a do zniwelowania różnicy wysokości użyć cegły na zaprawie tradycyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylo trzeba to chlopaki docinali co ...trzeba

Silka ma taki bloczek ceglany bloczek cegła.jpg tylko że nie ma takiego o szerokości pod mur 18cm więc docinka. Ale przekichane jest to że tego trzeba zamówić całą paletę a to jest sporo. Będę miał zwykłe cegły po rozbiórce starego domu więc może je do tego wykorzystam? Jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pomysł. Nadproża wykorzystam tylko na ścianie północnej i pod drzwi na piętrze w ścianie wewnętrznej i na działówkach. Wieniec i tak trzeba zrobić więc przy pozostałych oknach niewiele da się zmienić. Dając nadproże to na nim da się docięty bloczek i pójdzie wieniec więc tu nie stracę dużo czasu.

Pytanie jak ciąć kątówką aby wyszło równo? Bo wystarczy ręka trochę zejdzie i jest krzywo. Jest na to jakiś dobry sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy zamknięty i ocieplony.

Sprawdzasz głównie ocieplenie "od góry" bo ściany, zwłaszcza otynkowane, powietrza nie przepuszczają.

Drzwi i okna raczej też nie.

Wentylacja to dziury, o których WIESZ - to je na czas pomiaru zamykasz.

Szukasz INNYCH dziur.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy zamknięty i ocieplony.

Sprawdzasz głównie ocieplenie "od góry" bo ściany, zwłaszcza otynkowane, powietrza nie przepuszczają.

Drzwi i okna raczej też nie.

Wentylacja to dziury, o których WIESZ - to je na czas pomiaru zamykasz.

Szukasz INNYCH dziur.

 

Adam M.

 

Skoro ocieplony to raczej nie zaciągnięty klejem i siatką bo wtedy pewnie wiele się już nie poprawi. A jaki musi być stan wywnętrz domu? Jak uda mi się w ciągu roku zrobić SSZ to będzie cud. Przez zimę będę chciał robić w środku to co się uda zrobić w tym okresie i będę liczył na to że zimy będą "ciepłe" tak jak poprzednia i tak jak ta która się zapowiada też dosyć przyjemna. Więc ocieplenie zostawię na wiosnę. Czy przy próbie szczelności dom musi być otynkowany czy nie? Bo jak sam napisałeś że tynk nie przepuści powietrza a tynki to chyba nie podchodzą pod SSZ?

A otwory inne niż pod wentylację jak pod kanalizację, wodę itp po ich podłączeniu są szczelne w normalnym domu czy nie? Bo do próby szczelności też są zaślepiane ale jakby próbę się robiło w domu już zamieszkałym to powinien wynik być taki sam a czy tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy zamknięty i ocieplony.

Sprawdzasz głównie ocieplenie "od góry" bo ściany, zwłaszcza otynkowane, powietrza nie przepuszczają.

Drzwi i okna raczej też nie.

Wentylacja to dziury, o których WIESZ - to je na czas pomiaru zamykasz.

Szukasz INNYCH dziur.

 

Adam M.

 

Tez zadaje sobie to samo pytanie co Kamil. Czemu nie na etapie SSZ bez ocieplenia ? Oczywiscie zalezy od konkretnego przypadku i realizacji docelowej ocieplenia. Ja planuje ekofiber pomiedzy belkami dwuteowymi i zakladam juz na etapie przygotowania przed wdmuchiwaniem "skonstruowac" w miare szczelne pudelko.

Swieca dymna, nadcisnienie i do dziela. Pozwoli to wychwycic wlasnie dziury w przepustach, scianach jeszcze zanim zostana zasloniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zadaje sobie to samo pytanie co Kamil. Czemu nie na etapie SSZ bez ocieplenia ? Oczywiscie zalezy od konkretnego przypadku i realizacji docelowej ocieplenia. Ja planuje ekofiber pomiedzy belkami dwuteowymi i zakladam juz na etapie przygotowania przed wdmuchiwaniem "skonstruowac" w miare szczelne pudelko.

Swieca dymna, nadcisnienie i do dziela. Pozwoli to wychwycic wlasnie dziury w przepustach, scianach jeszcze zanim zostana zasloniete.

 

No chyba że problemem są tutaj okna które muszą być w warstwie ocieplenia więc ocieplenie jest potrzebne. Ale z drugiej strony montuje się taśmy paroszczelne od wewnątrz a je klei się do muru więc nawet bez ocieplenia połączenie okna z murem powinno być szczelne. Dodatkowo myślę że można tylko wokół okien obkleić styropianem jakiś pasek ale nie wiem czy to miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...