Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie chodzi o to, aby U było lepsze (mniejsze)

Lepsza (mniejsza) lambda materiału w tym pomaga, ale mniejsza grubośc (po zgnieceniu) materiału już nie....

 

Zgnieciona wełma ma lepsza lambdę, ale wspołczynnik przenikania ciepła takiej przegrody jest gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że będzie mniejsza grubość ?? tam gdzie się ugnie to automatem się dosypuje, im więcej się ugina tym więcej się dosypuje, skoro w projekcie jest 60cm grubo to się sypie aż będzie 60 cm, a że przy okazji lambda z 0,05 podskoczy na 0,045 to tylko się cieszyć Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że będzie mniejsza grubość ?? tam gdzie się ugnie to automatem się dosypuje, im więcej się ugina tym więcej się dosypuje, skoro w projekcie jest 60cm grubo to się sypie aż będzie 60 cm, a że przy okazji lambda z 0,05 podskoczy na 0,045 to tylko się cieszyć

 

Masz rację, jak się ugnie to wejdzie więcej granulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żę wełna siada z czasem, podobnie, jak jej granulat. Trzeba odczekać kilka tygodni/miesięcy, aż osiągnie docelową objętość.

 

Dlatego zrobię podobnie jak Ty czyli najpierw sypnę tego trochę więcej, odczekam choćby rok a potem dołożę ostatnią warstwę wełny.

 

Teraz zastanawiam się nad tarasem PASYWNA SILKA 2.meble1,1.jpg chciałbym fajnie sobie na niego wyjść z salonu i to byłoby jakby jego polowe przedłużenie. Tylko pytanie jak to zrobić aby było dobrze? Jeszcze jest balkon który będzie na osobnej konstrukcji. Myślałem o tym aby zrobić jakby po obrzeżu tarasu fundament wystający ponad ziemię te pół metra, pod słupki od balkonu też coś podobnie, w środku wsypać pozostały gruz po starym domu a na to piach czy pospółkę i zagęścić a na to wylać 10cm betonu z siatką. Cały taras byłby ze spadkiem aby woda się zlewała po deszczu i aby nie było basenu. Na to jeszcze nie wiem jakie ale pójdą płytki ale muszą być anty poślizgowe czy coś w tym stylu. Ale też cokół będzie taki jak wokół domu. Nie wiem co z opaską wokół domu w tym przypadku, czy pod tarasem musi być czy nie? Jak zrobić ten fundament na taras? Jakąś ławę trzeba robić na odpowiedniej głębokości? ciężki temat...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy balkon to będzie osobna konstrukcja stalowa/spawana? Masz to jakoś spięte z domem?

 

Balkon nie będzie jakby łączony z murem aby nie przerywać ciągłości izolacji. Planuję go w wersji drewnianej bo chyba będzie ładniej to wyglądać. Ale nie wiem jak ze stabilnością aby się to trzymało i przykładowo przez jakiś mocniejszy wiatr nie poleciał. Myślałem o tym aby z jakiegoś betonu wystawić taki łącznik do słupka łącznik.jpg a konstrukcję balkonu zrobić mniej więcej tak KONSTRUKCJA BALKONU.jpg a kątowniki służyłyby do usztywnienia konstrukcji. Nada się tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz kończymy budowę domu z podobnym rozwiązaniem.

 

Zobacz sobie na to zdjęcie:

https://www.facebook.com/vega.system/photos/pb.191217364416022.-2207520000.1419176376./294791857391905/?type=3&theater

 

tam właśnie z boków stropu wystają startery pod dodatkową konstrukcję (balkony i wiatę) która będzie oddzielona od domu aby wyeliminować mostki termiczne. No ale jakoś spięte to być musi, więc zostały wymyślone takie właśnie startery. To te wystające rury. Spawane do zbrojenia stropu i razem z nim zabetonowane.

Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz kończymy budowę domu z podobnym rozwiązaniem.

 

Zobacz sobie na to zdjęcie:

https://www.facebook.com/vega.system/photos/pb.191217364416022.-2207520000.1419176376./294791857391905/?type=3&theater

 

tam właśnie z boków stropu wystają startery pod dodatkową konstrukcję (balkony i wiatę) która będzie oddzielona od domu aby wyeliminować mostki termiczne. No ale jakoś spięte to być musi, więc zostały wymyślone takie właśnie startery. To te wystające rury. Spawane do zbrojenia stropu i razem z nim zabetonowane.

 

Też o takich starterach myślałem ale ja chyba bardziej wolałbym dać jakieś pręty gwintowane i przykręcić do niego moją konstrukcję balkonu. Tak jak pisałem będę chciał to zrobić w drewnie. Jak rozwiązać kwestię tarasu? Robić ten fundament dla niego a środek zasypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminowac tym sposobem to sie nie da. Zmimalizowac... trzeba my Merkavy.
ta rura, (nazwijmy to - starter) to najmniejsze zło. Mostek termiczny, który ona stworzy jest pomijalny. I ten starter, też będzie obłożony 30cm izolacji z elewacji. Żadna konsola tzw. specjalistyczna się do tego nie równa. A różnica kosztów - gargantuiczna.

 

Co do tarasu. Pod konstrukcję balkonu, pasuje wykonać stopy (jeśli chcesz mieć dobrze na przyszłość). Jedna stopa pod dwa pale balkonowe. Całość obsypać pospółką piaskowo żwirową. Zagęścić dobrze, i na tym wykonać taras.

Edytowane przez vega1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam pomysł jak zrobić te fundamenty. Mam sobie działkę przekroje01.jpg gdy geodeta wyznaczy dom i wszystko co musi to koparkowy najpierw wykopie dziurę pod płytę fundamentową na jakieś pół metra i to zasypię piachem i zagęszczę. Potem wykopię dziury pod ławy fundamentowe do garażu i pod taras ale te zrobię chudsze niż pod garaż bo nie trzeba aż tak mocnych przekroje02.jpg następnie wylewając ławy wyleję też chudziaka pod płytę. Oczywiście przed tym wyprowadzę kanalizację i wodę tak jak trzeba. Gdy będę miał chudziaka to albo zrobię brzegi płyty albo ściany fundamentowe przekroje03.jpg przekroje04.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będę miał już brzegi to zacznie się układanie 30cm XPSa na chudziaku w 3 warstwach po 10cm każda. Ale też w obrysie fundamentów wysypię gruz i pewnie tego wyjdzie max 10cm a na to pospółki jakieś 20cm i zagęszczę. Wiadomą sprawą jest że ściany fundamentowe pomaluję aby chronić przed wilgocią. Nie kosztuje to dużo a warto zabezpieczyć. Potem w drugiej warstwie pójdzie kolejne 20cm pospółki przekroje06.jpg zagęszczę a w miejscu gdzie będą słupki od balkonu to wykopię dziurkę na stopę fundamentową. Cały taras zazbroję podobnie jak w garażu gotową siatką zbrojącą. Płytę fundamentową to się zazbroi tak jak będzie w projekcie. Jak będę miał dolne zbrojenie płyty gotowe to może w tym rozprowadzę rury do odkurzacza centralnego jeżeli jego cena będzie przystępna a z tego co vega1 podaje na swojej stronie to koszt nie jest duży. Do górnego zbrojenia płyty przymocuje rurki do wodnej podłogówki i w ten sposób będę miał płytę grzewczą parteru. Koszt też nie będzie duży bo tyle co koszt rurek i czasu na to. Więc jak to będzie gotowe to wyleję najpierw beton na płytę przekroje07.jpg a potem na taras i w garażu przekroje08.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu ale na pewno będzie trzeba zrobić opaskę i zrobię ją tak przekroje09.jpg. Nie wiem czy pod tarasem musi być opaska do płyty czy nie?? A na to już normalnie domek będzie się murować przekroje10.jpg przekroje11.jpg itd.

Co o tym myślicie? Mam nadzieję że za stan 0 razem z fundamentem garażu i tarasu zmieszczę się w 50k ale inaczej niż razem to zrobić to nie widzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że rurki od odkurzacza mają 5cm średnicy. To już trzeba wziąć pod uwagę przy liczeniu płyty. I po co tam chcesz lać tego chudziaka pod płytą?

 

Będę miał 25cm betonu w płycie więc dość i te rurki od odkurzacza to nie odczuje. Chudziaka chcę aby było równo pod XPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...