Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tak w ogóle, to jak tam z formalnościami jestes daleko ?

 

Problem w tym że z formalnościami muszę czekać. Żonie w żłobku dzieci nie przybywa a bez nich się nie zarobi na tyle aby brać się za formalności. Żona w tym żłobku jest z siostrą i koleżanką więc jakby było dzieci więcej to wszystkie by mogły coś zarobić i w domu koszty utrzymania mogłaby też przejąć szwagierka a starcza raptem aby żyć z miesiąca na miesiąc. Inaczej sobie to wyobrażałem a jak przychodzi co do czego to nie ma chętnych. Jakby było przykładowo z 20 dzieci to można byłoby zatrudnić dodatkowa osobę ale na to byłyby pieniądze i wszystkie mogłyby zarobić te 1,5k i starczyłoby na opłaty a tak to mają połowę mniej dzieci i praktycznie niewiele zostaje na wypłaty. A wszystkiemu winien jest rząd bo te nieroby źle ustanowili prawo żłobkowe. Chodzi o to że jak dziecko idzie do przedszkola to gmina do tego dopłaca niezależnie od tego gdzie mieszka dziecko ale tego nie zrobili w przypadku żłobków i gmina nie ma obowiązku dopłacać do dzieci z poza gminy. Na jedną opiekunkę może być tylko 5dzieci ale to jest zrozumiałe bo z takimi maluchami łatwo nie ma a dzieci w przedszkolach są bardziej samodzielne więc u nich może być 8dzieci na jedną opiekunkę. Teraz trzeba sobie policzyć to tak że aby opiekunka w żłobku zarobiła chociaż te 1,5k to pracodawca musi dać 2k z opłatami, trzeba też opłacić czynsz za wynajem lokum, za wszystkie opłaty na ogrzewanie, śmieci, księgową itp różnych wydatków i jeszcze firma też musi mieć jakieś pieniądze bo to logiczne. Więc z piątki dzieciaków łącznie trzeba mieć jakieś 3000zł i wtedy na opiekunkę 2k idzie a reszta to na opłaty więc na jedno dziecko minimalne koszty to 600zł plus wyżywienie ale to osobno ale mimo to dla rodziców to też dodatkowy obowiązkowy koszt jakiś 100zł. Więc na dzieciaka rodzic musi liczyć te 700zł. Na dzieci z gminy gmina dopłaca tylko 200zł więc miejscowi mają żłobek za 500zł ale spoza za 700zł a i tak żona im obniżyła na 600zł bo mało chętnych. Dużo zapytań jest spoza gminy ale koszt 600zł zniechęca bo w pobliskiej miejscowości SKOCZOWIE gmina im dopłaca tak że rodzice płacą jakieś 450zł z wyżywieniem a u nas dają w tym porównaniu marne grosze. A gdyby rząd zadbał w ustawie o żłobki to już łatwiej byłoby o chętnych bo jednak dla ludzi każdy grosz się liczy a tak to jest dupa i nic poza tym. Jak nie było to wszyscy narzekali bo nie ma żłobków a jak jest to nie ma chętnych. Może to się kiedyś rozkręci ale wtedy to szybciej z tym ruszę bo trzeba parę tysięcy na to aby sprzedać działkę za tą na której ja chcę budować. Teściowa to chce sprzedać sąsiadą ale ona ma małe o tym pojęcie i działkę 16arów budowlaną pewnie by sprzedała za parę tysięcy i się cieszyła że ma parę groszy bo sąsiedzi na tym krowy czy konie puszczają wiec pewnie to pod to potrzebują i nie może uwierzyć że działkę można sprzedać za 100zł za 1m2 a ja będę starał się sprzedać tą działkę za jakieś 120k czyli jak na działki budowlane w moim rejonie to taniej o jakieś 20% tylko trzeba kasę na geodetów itp aby drogę wyznaczyć bo Ci sąsiedzi na drodze dojazdowej do działki sobie szopę postawili i nie ma jak teraz dojechać. Teściowej nie chce się kłócić z nimi o drogę ale mnie to nie obchodzi bo teściowa podzieli się po połowie za to jak sprzedam drożej działkę ale najpierw trzeba załatwić drogę. Sam może bym na niej budował ale ta działką może mieć wjazd od południa a mi to nie pasuje i tak nie chcę. Działeczka jest ładna i na pewno znajdzie się kupiec a tym bardziej jak tanie może być. Może najpierw wystawi się działkę za 100zł za metr i zawsze będzie z czego się targować i spuszczać. A jak się sprzeda to wtedy jak z procy ruszę z budową. Kasa jest potrzebny na remont tego domu co mieszkamy a 50k spokojnie starczy więc tyle teściowej praktycznie starczy a to i tak będzie znacznie więcej niż pewnie sąsiedzi dadzą bo oni pewnie za max 20k będą chcieli kupić lub jeszcze mniej licząc na nieznajomość teściowej.

Więc jak żłobek się rozkręci i sprzeda się działkę to będę działać ale wtedy nie będę miał czasu na namysły co i jak z domem tylko wtedy będę musiał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Auta na prąd nie potrzeba może, ale przerzucenie się na rower np.

 

U mnie tereny s a dość nierówne i próbowałem już jeździć ale nie jest to łatwe jak się nie ma kondycji. Po drugie zawożę córkę do przedszkola więc nie maiłbym czasu na rower. Do pracy jakieś 16km a to za daleko. Autko na prąd mi się podoba i wydaje mi się ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to juz jest szczegol ktory konstruktor rozwazy. W domu nie bede mial duzych rozpietosci bo jakies 4,3m a to niewiele. Tak mu kiedys to ktos powiedzial. Jak strop bedzie musial byc grubszy to juz nie wiem przypadkiem czy teriva nie bedzie tansza a na pewno szybsza a na mur o grubosci 18cm tez sie nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi że Twoja płyta chce mieć 13cm / czyli 15cm będzie ok.. pod wylewkę

choć to już 13 czy 12 cm musiał bym przeliczyć i w tedy by wyszło jak to się ma.

Nośność zapewni nawet 8cm, tylko będzie wygięta za bardzo bardzo.

 

Jak możesz to sprawdź mi proszę przy garażu czy 15cm strop wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż.słup.jpg słup 1 jak już musi być to może być 18x18? A czy będzie konieczny słupek 3? Wcześniej myślałem że nie musi być ale wolę zapytać o słupek 2 czyli jakby balkonik tylko że na nim będzie wymurowany murek z dwóch warstw bloczków czyli na 40cm wysoki lub wyższy i na murku będzie barierka garaż.słupek 2.jpg a nie wiem czy w przyszłości nie dam jakiejś belki i wydłużę dach tak jak kiedyś o tym myślałem DASZEK.jpg ogólnie to myślę że nie trzeba tego słupa2 bo to będzie jak balkon który jest częścią stropu całości i będzie zamocowany po przekątnej dośc solidnie do wieńca garażu i wiatrołapu ale nie jestem pewien czy dobrze myślę. Na pewno słup nie będzie dobrze się prezentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągi mają rozpiętości L/12-L/15. Teraz przy 18cm szerokości belki/podciągu sensownie wejdzie tam 3 pręty fi 16

Chyba że będzie zbrojenie wiązkami. Ugięcie L/250 max .. czyli 2cm na 5m

 

Ale ta belka nie musi mieć 18x40 .. może mieć 25 x 50 np ..

 

Czemu będzie problem, ponieważ nad garażem będzie sobie taras, a na nim śnieg ..

Wychodzi Ci w garażu 7m szerokości w świetle ścian, śmiało słupa trzeba postawić, dać belkę pod płytę, będą w tedy dwie płyty jedno kierunkowo zbrojone.

Bez belki też się da, ale płyta wyjdzie te 20-22 cm, da się, myślę czy czasem z punktu wykonania nie jest lepsze strzelić sobie ładną płytę.

 

U siebie mam podobny problem, sensowna płyta wychodziła też między 18-22 .. ze względu na ugięcie. Na nośność to wystarczy cieńsza.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obecną i poprzednią zimę to raczej śnieg nam nie grozi a nawet jak spadnie to odśnieżę taras i będzie spokój. Jak ta belka będzie 18x40 ale zazbrojona grubszymi prętami to nie wystarczy? Ugięcie tych 3cm to chyba nie spowoduje katastrofy ale skoro to obliczałeś i tak wyszło to widocznie tak musi być. Wiem że nie lubisz przesadzać i tam gdzie nie trzeba to nie dasz złego rozwiązania.

Więc część garażu zaczynając od fundamentu będzie wyglądać tak

garaż.słupki.01.jpg czyli myślałem o tym że będzie on szeroki na 50cm i wysoki na 40cm. Pod słup w garażu zrobi się stopę 50x50x40 a z tego jeszcze słup fundamentowy 24x24 pod słup w garażu. W wiatrołapie też będą słupy żelbetowe od ławy. Normalnie to je zrobię po tym jak wymuruje ściany fundamentowe ale obrazowo łatwiej mi jest w programie je zrobić teraz bo szybciej się tak robi.

Na to położy się folie a następnie zacznie wyprowadzenie pierwszej warstwy aby było równo garaż.słupki.03.jpg. Łącznie będzie 5 warstw bloczków garaż.słupki.11.jpg

Na razie nie pokazywałem gruntu aby było lepiej widać fundament więc na ścianie fundamentowej oczywiście zacznie się murowanie garażu i będzie taki

garaż.słupki.20.jpg w środku się zasypie piachem, gruzem czy pospółką w zależności co będę miał taniego pod ręka garaż.słupki.21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylewka betonowa o grubości 10cm zbrojona jakąś siatką lub zbrojeniem rozproszonym z gruszki garaż.słupki.17.jpg, potem strop, taras garaż.słupki.18.jpg a na końcu w wiatrołapie wpakuję jakieś okna lub coś do nich podobnego ale taniego garaż.słupki.19.jpg wiem co chcę ale nie umiem tego nazwać ale liczę że do tej pory to będę znał nazwę. Kolejność będzie taka jak należy a obrazki to tylko poglądowo. Będę musiał to jakby przeplatać z domem więc łatwo nie będzie. Niby nie jest problemem zrobienie domu, potem garażu a następnie ocieplenie domu ale nie wiem jak płytę styropianu wepchnie się między mur domu a wieniec garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...