Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dekalog palacza"


hanka55

Recommended Posts

Na koniec czytania wpadł mi do głowy idiotyczny pomysł. A jakby tak zrobić odzyskiwanie ciepła ze spalin w kominie? Taka rekuperacja tyle że "brudna" z sadzą w tle. Pewnie dlatego o tym wcześniej nie słyszałem. Ale sprawność kominków by z pewnością wzrosła. Wiadomo, że teraz większość ciepła idzie w powietrze.

Pomysł wcale nie idiotyczny ale już zrealizowany tyle że przed kominem a nie w kominie. Komina (spalin) i tak nie możesz nadmiernie wychłodzić bo przestanie działać ;-) A chłodzenie spalin przed kominem też prostsze do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odechciało mi się palić w kominku po przeczytaniu nowości w tym wątku.

P.S.

Na koniec czytania wpadł mi do głowy idiotyczny pomysł. A jakby tak zrobić odzyskiwanie ciepła ze spalin w kominie? Taka rekuperacja tyle że "brudna" z sadzą w tle. Pewnie dlatego o tym wcześniej nie słyszałem. Ale sprawność kominków by z pewnością wzrosła. Wiadomo, że teraz większość ciepła idzie w powietrze.

Na ostatnim szkoleniu w mojej szkole, prezentowałem takie urządzenie z atestem. Koncepcja "Instytut Ciepła", produkcja MK Żary...Własnym sumptem wielu kominkarzy robi takie coś od 20 lat z okładem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odechciało mi się palić w kominku po przeczytaniu nowości w tym wątku.

P.S.

Na koniec czytania wpadł mi do głowy idiotyczny pomysł. A jakby tak zrobić odzyskiwanie ciepła ze spalin w kominie? Taka rekuperacja tyle że "brudna" z sadzą w tle. Pewnie dlatego o tym wcześniej nie słyszałem. Ale sprawność kominków by z pewnością wzrosła. Wiadomo, że teraz większość ciepła idzie w powietrze.

 

Witam!

 

Ten pomysł nie jest idiotyczny, tylko, że ten odcinek komina przestanie być odcinkiem komina.

W kominie stricte nie powinno być spadku temperatury i żadnych reakcji. Powinna być też określona i możliwie stała prędkość spalin.

Temperatury spalin wypuszczanych kominem nie trzeba demonizować. Więcej strat powoduje złe spalanie. Nie tylko traci się pieniądze, ale truje i napędza akcję zakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na odpowiedź od foresta.Panowie ideę rozumiem ale czy wam się już nie spiętrza z tym odzyskiwaniem.Po co tyle zachodu.Tego już się nie da zmienić. Potrzebujemy ciepła w chałupie jak najtańszym kosztem z dobrego paliwa.Czyli dobry wkład,ciepła obudowa, odzysk ze spalin przed ,dobry komin ,dobre drewno do spalania i koniec.Nie zawracajcie Wisły .:cool:

 

Za chwilę znajdzie się jakiś Wasz odkrywca i podda pod myślenie chcę odzyskać temperaturę na wyjściu z komina założę filtr i jeszcze ja oddam do domu ,potem zrobicie szkolenie mówiąc nań ,że my już to wiemy.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i ... jakieś pytanie ... gdzie ono... ?

Co mam powiedzieć ?

Że najtańsze mierniki w zupełności wystarczą z ich dokładnością dla przeciętnego kominkowego palacza ... ?

I że są świetną alternatywą dla "mierzenia wilgotności dłonią" ... ?

Że drewno mierzy się nie na jego końcach ale po przełupaniu ... ?

Przecież to wszystko napisałem we wcześniejszych postach ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i ... jakieś pytanie ... gdzie ono... ?

Co mam powiedzieć ?

Że najtańsze mierniki w zupełności wystarczą z ich dokładnością dla przeciętnego kominkowego palacza ... ?

I że są świetną alternatywą dla "mierzenia wilgotności dłonią" ... ?

Że drewno mierzy się nie na jego końcach ale po przełupaniu ... ?

Przecież to wszystko napisałem we wcześniejszych postach ...

Pozdrawiam.

 

Co byś nie powiedział to i tak racja po "naszej" stromie musi być, to ostatnio popularne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i ... jakieś pytanie ... gdzie ono... ?

Co mam powiedzieć ?

Że najtańsze mierniki w zupełności wystarczą z ich dokładnością dla przeciętnego kominkowego palacza ... ?

I że są świetną alternatywą dla "mierzenia wilgotności dłonią" ... ?

Że drewno mierzy się nie na jego końcach ale po przełupaniu ... ?

Przecież to wszystko napisałem we wcześniejszych postach ...

Pozdrawiam.

 

Forest wypisywałeś epistoły z epitetami obrażającymi czytających jaki to technicznie uzdolniony jesteś.Ile to rozumów zjadłeś badając wilgotność drewna i wszelkie sposoby ku temu.Pytam więc po przedstawieniu w poście #437 o twoja wizualizacje .Jeśli takowej nie posiadasz to tymi stosami pustej literatury troll-ujesz. Jesteś trollem.Udowadniasz coś swego ironicznie odnosząc sie do tego co sprawdzili inni.Ostygnij nie jesteś tu wszak sam jak pisze remiks.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i ... jakieś pytanie ... gdzie ono... ?

Co mam powiedzieć ?

Że najtańsze mierniki w zupełności wystarczą z ich dokładnością dla przeciętnego kominkowego palacza ... ?

I że są świetną alternatywą dla "mierzenia wilgotności dłonią" ... ?

Że drewno mierzy się nie na jego końcach ale po przełupaniu ... ?

Przecież to wszystko napisałem we wcześniejszych postach ...

Pozdrawiam.

 

Wcześniejszy post: ""Mam u siebie w salonie nieco drewna na ozdobnych stojakach, leżacego prawie 4 lata na ogrzewaniu podłogowym. I od tych 4 lat obserwuję jak zmienia się jego wilgotność. Obecnie spadła w niektórych kawałkach poniżej zakresu pomiarowego różnych wilgotnościomierzy, którymi się posługuję."

Do dziś brak odpowiedzi jak mierzyć by podać takie wnioski jak powyżej.

Przecież nie po przełupaniu drewna w ilości "nieco" leżącego od czterech lat w salonie, na ozdobnych stojakach.

Swoją drogą jakie znaczenie dla wilgotności ma "ozdobność" stojaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie powiedział to i tak racja po "naszej" stromie musi być, to ostatnio popularne;-)

 

Jesteś jedyną osobą, która odważyła się porównać pomiar wilgotnościomierzem i dotykiem, i której pomiary potwierdziły moje spostrzeżenia. Rozumiem, ze zostałeś "doprowadzony do pionu" i już podważasz nawet własne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dajmy pokój tym pomiarom Remiks."

 

"Może i masz rację, pomiary zostawiam dla siebie."

Powyższe cytaty zinterpretowałem : "doprowadzony do pionu". Byłem w wojsku w czynnej służbie, stąd skojarzenie.

 

Problemem nie jest sort, bywa, ze problemem jest uczciwość, milczenie gdy należy "nie milczeć". "popieranie swoich" nawet gdy to oni nie są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jakaś błoga cisza w , przecież ważnym dla palacza kominkowego temacie.Odnoszę wrażenie ,że tematy drewna pozostaną w dekalogu ale powoli zacznie zanikać tematyka związana z wypasionym systemem,instalacją wraz z jego wkładem bo globalne ocieplenie już dostrzegalne w naszym kraju ,a my jesteśmy jego nieodzowną częścią.Kiedyś byłem ,może jeszcze nawet trochę jestem przeciwnikiem rekreacyjnego palenia w czymś co nie zabezpiecza domu jednorodzinnego w ciepło przez cały sezon.:yes:;).Teraz się to zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś błoga cisza w , przecież ważnym dla palacza kominkowego temacie.Odnoszę wrażenie ,że tematy drewna pozostaną w dekalogu ale powoli zacznie zanikać tematyka związana z wypasionym systemem,instalacją wraz z jego wkładem bo globalne ocieplenie już dostrzegalne w naszym kraju ,a my jesteśmy jego nieodzowną częścią.Kiedyś byłem ,może jeszcze nawet trochę jestem przeciwnikiem rekreacyjnego palenia w czymś co nie zabezpiecza domu jednorodzinnego w ciepło przez cały sezon.:yes:;).Teraz się to zmienia.

nie kominek ale też na drewno:

http://epoznan.pl/news-news-64015-Wojewodzcy_radni_zakaza_pizzy_z_pieca_Wszystkiemu_winien_smog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam umknęło mojej uwadze.Nie rozumiesz.Globalne ocieplenie kraju które wtrąciłem nie bez kozery ,niestety przekłada się w moich oczach na to ,że nie będziemy szukać rozwiązań w/w li tylko czegoś co pozwoli na komfort psychiczny w obcowaniu z nowym ekologicznym urządzeniem.Nie przestawisz się na perpetuam mobile.Może coś się zmieni,Baturka twoje profesja w wypasione wkłady-kominy (jak sam słusznie zauważasz i piszesz) i cudowne instalacje przenika .Czas na mądrzejsze rozwiązania dla mądrych inwestorów. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...