Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Połączenie dwóch mieszkań w bloku. pomocy !


mar.sz

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc.

Kupujemy mieszkanie od sąsiadów z za ściany. nasze to 4/8, sąsiadów 4/9. Mamy 47m2,

oni 37m2. Jedyne co możemy zrobić to połączyć mieszkania otworem w ścianie między

salonami ( max. 190 cm. długości). Sąsiedzi mają zabudowany wspólnie z innymi

sąsiadami korytarz i tam możemy zrobić wejście do mieszkania, nasze aktualne

zamurować. Tylko nie wiem czy to do końca dobry pomysł.

Jestem ciekawa jakie macie pomysły na aranżację mieszkań ( mieszkania ). Ściana nośna

to ściana łącząca obydwa salony, oraz ściana "dookoła" naszego pokoju nr 1 ( czyli w

lokalu 4/8). Wszystkie ściany w lokalu 4/9 są ścianami działowymi-wszystkie można

wyburzyć.

Zależy nam na salonie, jadalni, kuchni, dwóch łazienkach oraz dwóch

pokojach sypialnianych. Nasza rodzina to my-rodzice i nasz synek ;)

Liczę na Waszą pomoc :)

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Marta :)

teraz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :)

pomysł nr 1: czy w tym przypadku salon nie będzie za mały ? tak wciśnięta ta kanapa... tam się przecież całe życie rodzinne rozgrywa ;)

pomysł nr 2: ta sypialni do mnie nie przemawia... a z przeniesieniem kuchni do łazienki będzie problem, bo tam jest junkers :/ niestety ...

 

Moje pomysły:

http://imageshack.com/a/img163/8716/d6dy.jpg

lub

http://imageshack.com/a/img196/943/zlag.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka opcji:)

nr 1

1899891_659417187450579_369982551_n.jpg

Co myślicie o zabudowaniu przedpokoju ?

I czy ma ktoś może pomysł jak zabudować, ukryć rury w kuchni ? to są rury grzewcze idące w pionie przez cały blok ... :/ chyba nic się z nimi nie da zrobić, co ?

Podoba mi się w tej opcji umiejscowienie kuchni i duży salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 2

1621887_659426717449626_1434619856_n.jpg

Tu wersja bez zabudowanego przedpokoju. Nie wiem co robić, z zabudowanym byłoby ciszej ...

Kuchnia jest ok, rury można zabudować ścianką - co myślicie ?

Tylko nie wiem co z sypialnią i łazienką przechodnią ... :/ Jakie drzwi przesuwne ewentualnie można tam zamontować ? chodzi mi o konkretne przykłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły są fajne,ale przy powierzchni 84m pokój szerokości 220cm to pomyłka i jeszcze to wciśnięte łóżko.Nie będzie wam przeszkadzało przechodzenie z zakupami przez salon koło tv,żeby dotrzeć do kuchni.........?

 

http://imageshack.com/a/img824/366/8aqf.jpg

Przeznaczyłabym całe mieszkanie 4/9 na część dzienną i przeniosła sypialnię,koło niej może być garderoba,biblioteczka czy kącik komputerowy.Część dzienna jest duża i otwarta na spory przedpokój,który jest zabudowany szafami.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...