Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratka wentylacyjna w kuchni


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie planowania remontu kuchni w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z lat 70. Na jednej ze ścian znajduje się kratka wentylacyjna. Jednocześnie zależy mi na tym, aby szafki górne dochodziły do samego sufitu. Rzeczą oczywistą jest, iż kratka ta nie może zostać zasłonięta przez szafki. Pomyślałem, że możnaby wyprowadzić rurę od kratki wewnątrz szafki która miałaby zasłaniać kratkę do jej spodu. Pomysł ten przedstawia załączony rysunek. Mam nadzieje ze będzie czytelny.

 

1-01.jpg

 

Pytanie czy takie rozwiązanie w razie ewentualnej kontroli zostanie zaakceptowane?

 

Może ktoś z was robił coś podobnego i ma jakieś rady?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Witam,

 

Jestem w trakcie planowania remontu kuchni w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z lat 70. Na jednej ze ścian znajduje się kratka wentylacyjna. Jednocześnie zależy mi na tym, aby szafki górne dochodziły do samego sufitu. Rzeczą oczywistą jest, iż kratka ta nie może zostać zasłonięta przez szafki. Pomyślałem, że możnaby wyprowadzić rurę od kratki wewnątrz szafki która miałaby zasłaniać kratkę do jej spodu. Pomysł ten przedstawia załączony rysunek. Mam nadzieje ze będzie czytelny.

 

[ATTACH=CONFIG]242437[/ATTACH]

 

Pytanie czy takie rozwiązanie w razie ewentualnej kontroli zostanie zaakceptowane?

 

Może ktoś z was robił coś podobnego i ma jakieś rady?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi,

Rafał

Ja mam takie rozwiązanie w kuchni w bloku. Nie ma problemu z odbiorem przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w kwestii wentylacji higrosterowanej może ktoś będzie umiał odpowiedzieć mi na najbardziej nurtujące mnie pytania.

Czy wentylator z tej serii może być montowany bezpośrednio na ścianie? Czy w okresie jesienno - zimowym i przy silnym wietrze nie dostaje się do pomieszczenia zimne powietrze? Ideą zamontowania takiego wentylatora jest kwestia montażu pompy ciepła w pomieszczeniu pralnio-szuszarni, która to pompa, zgodnie z zaleceniami producentów powinna być zamontowana w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności. Pomieszczenie jest bez okna, ale będzie graniczyło z łazienką z oknem (drzwi łamane). Czy w ogóle jest sens montowania takiego wentylatora? Będę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...