Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi natrysk tynków elewacyjnych


Recommended Posts

"Takie podejście inwestorów pozwoliłoby wyeliminować z rynku wszystkich pseudofachowców. Kiedy już by zostali wyłacznie ci najlepsi klient by miał większe zaufanie, efekt końcowy byłby zadowalający, pieniądze nie zostałyby wyrzucone w błoto i napewno inwestorzy by nie tracili tyle zdrowia przy inwestycjach."

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ewbuxxxo: obudź się, realny świat puka do Ciebie, a w nim Polak - typowy inwestor - który będzie oszczędzał na wszystkim co się da ale kupi super wypasioną wannę do łazienki, gdzie będą normalne rigipsy... Gdzieś jest stwierdzenie - znalazłem dobry i tani cement - nie ma producenta. Albo - albo... Ażur tzw. "ósemka" za 6,50... kto da mniej?

Poza wyjątkami - nie ma wyboru - albo kupuję dobrą zaprawę gotową i za to płacę, albo kupuję porządne materiały by ją zrobić i też za to płacę, albo jest syf malaria i cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

witam wszystkich sympatyków forum po dosyć długiej nieobecności powracam. Sezon nie dał szans na zbytnie pisanie postów. Jedynie prywatne wiadomości otrzymały odpowiedź. Myślę że teraz już będę mógł udzielać odpowiedzi zainteresowanym forumowiczom.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków oraz sceptyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
sikarb: skład tynku si-si czy sr-si czy innego wynalazka w tym guście jest taki sam w zasadzie a różni się tylko marką i "jakością" użytych składników. Czyli cena jest tu zwykle wyznacznikiem tego co leci na ścianę. Gdzieś kiedyś ktoś pisał o tym co i za ile musi być włożone do wiadra by miało "ręce i nogi". Tynki Baumit i natryski - cementowe te typowe i tanie nie różnią się jakością od innych podobnych im w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikorb: akrylowy to bodajże Dryvita kosztuje chore pieniądze ale..., z Caparola - to najmocniejszy to NQG i Carbon. A ja uznaje mineralne - różniąc z kilkoma osobami w kwestii malowane czy barwione w masie. Te wcześniejsze wynalazki mają jedną bazę akrylową uzupełnioną o inny wynalazek. W ramach informacji: dyspersje akrylowe czy inne służą także zwykle do wzmocnienia czy uszczelnienia betonu, więc to co jest dawane do tynków poza wyjątkami jest o kant tyłka potłuc. A różnice się robi po to by klientowi wydawało się że kupuje funkiel nowy produkt.

W kwestii natrysku to musisz się zgłosić do producenta powie ci że się da albo nie. Dla mnie to jest pytanie w guście: czy auto w zielonym czy fiołkowym ładniejsze. Ja patrzę na coś innego. A pod kolorem jedna cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balto pytam konkretnie o baumita i różnice w aplikacji natryskiem silikonowego czy silikatowego.

Obecnie na rynku jeżeli patrzeć na ceny to wiadro średnio to 170zł wiec można rynek podzielić w ten sposób tanie tynki i dryvit.

 

Sikorb dla mnie w natrysku nie ma różnicy jeśli chodzi o tynk sylikonowy czy silikatowy. Jeśli pytasz o ustawienie sprzętu o ewentualne techniczne aspekty nakładania to nie ma. Jedynie silikat to tak jak i przy ręcznym nakładaniu trzeba się sprężać aby nie wyszły przebarwienia. Niestety silikat jest niewdzięczny do nakładania aby nic nie wyszło i przy natrysku trzeba mieć do niego sporo doświadczenia żeby wiedzieć gdzie może już zaczynać schnąć i aby ciągle utrzymywać łączenie mokre do mokrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się... tylko ta umiejętność - najlepiej mieć doświadczenie lakiernika samochodowego jak ktoś chce samodzielnie.

W kwestii tempa schnięcia : m.in. dlatego są zalecenia od jakiej ściany zaczynać i jak iść. Jest to niemal podręcznik czyli idzie się "za słońcem" część z nich wymaga jeszcze np osłony przed bezpośrednim operowaniem promieni słonecznych. W porówaniu do innych na mineralnych natryskach stosunkowo najłatwiej spartolić strukturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j: nie wiem tylko czy z ochotą ci zrobią natrysk mineralnego, czy gros ekip będzie miało do tego sprzęt. Większość tynków mineralnych jest nakładana "z pacy", natrysk trzeba umieć zrobić. Malowanie zresztą też. Aha - i do malowania nie bierz najdrobniejszej struktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
  • 2 years później...

Witam,

odkopię temat. Kładłem tynk natryskowo u siebie na elewacji. Tynk nakładany przez zbiornik ciśnieniowy. Grunt pod kolor Knauf cały system ogólnie Knauf.

Zrobiłem dwie ściany jedna wyszła super bez przebarwień, ale na ścianie szczytowej widać dużo plamek. Tynk Knauf Conni S. Mieszałem tynki z różnych dostaw czy to mogło jakoś wpłynąć na te przebarwienia ?

258993623_591744695234061_1749330297863119639_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tych jaśniejszych miejscach na zdjęciu?

 

O ile obiektyw był czysty to są raczej plamy a nie plamki. Tynki by musiały odbiegać kolorystycznie oraz być nie dokładnie wymieszane, ale tego raczej nie podejrzewam.

Różnice w dostawach nie wpłynęły by w takim stopniu na skład mieszanki, no chyba że była to jakaś starsza seria którą udoskonalono.

To tylko gdybanie ponieważ plamy wyszły by na wszystkich ścianach, dlatego winowajcą musiała by być różnica w przygotowaniu podłoża ( gruntowanie itp ).

Producent sam zaleca mieszanie tynków nawet z różnych wiader więc poprosił bym o opinię przedstawiciela producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...