Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łazienka/WC/Pralnia


uAli

Recommended Posts

Witajcie,

właśnie kupujemy dom w stanie surowym.

Mam takie pomieszczenie z oknem i chciałabym podzielić go na 2 pomieszczenia. Podpowiedzcie jak je podzielić i zaaranżować by WC było oddzielnie niż łazienka. W łazience wanna (160 lub 170), prysznic, umywalka i grzejnik drabinkowy . Oraz gdzie umieścić pralkę z szafą z koszami na brudne ubrania.

Z góry dziękuję za pomoc.

XDAaAhMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które wejście ma byc do toalety? Lepiej żeby wc było dostepne z części dziennej a łazienka bliżej sypialni. Nie widać na Twoim rzucie czy dwie pary drzwi prowadzą ze wspólnego korytarza czy jakaś ściana albo pomieszczenie je oddziela... Możesz podać szerokość okna i jego odległość od lewej ściany? Kanalizację można dowolnie poprowadzić?

 

Tak na szybką mam taką propozycję - pralnia między łazienką i toaletą

1.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja, dziekuję :) a te dwa przejścia od wanny do wc przez pralnię to drzwi przesuwane czy inna możliwość?

Składane (łamane), harmonijkowe, zwykłe...

Widzę, że bliżej części dziennej są drzwi 83cm. Lepiej, żeby goście w poszukiwaniu toalety nie zapuszczali się w korytarzyki , w pobliże sypialni... I kąpiel będzie przyjemniejsza w zaciszniejszej łazience z dala od komunikacji. Chociaż szkoda by było gdyby łazienka była bez okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie by przeszkadzał brak możliwości skorzystania z toaelety w łazience (np. aby się podmyć po skorzystaniu z toalety,, czy aby wrzucić do sedesu wacik po demakijażu).

 

Drzwi wc nie mogą otwierac si.ę srodka - wówczas nie da się praktycznie wejść, a w przypadku zasłabnięcia osoby wewnątrz otworzyć drzwi awaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich Forumowiczów, gdyż jestem tu nowy.

Wraz z narzeczoną planujemy w najbliższym czasie wyremontować naszą łazienkę.

 

Mamy problem z jej aranżacją. Prosimy w związku z tym o Waszą pomoc.

 

Obecnie posiadamy oddzielną łazienkę oraz wc, które planujemy połączyć.

Po połączeniu powstanie takie pomieszczenie:

Rysunek1-Model.jpg

 

Zależy nam na dużym prysznicu oraz dużej, pojemnej szafie z zabudowaną pralką.

Nasz pomysł na to pomieszczenie jest następujący:

Rysunek2-Model.jpg

 

Co o nim sądzicie?

Może ktoś ma lepszą wizję i chciałby się nią podzielić?

 

Z góry dziękujemy za każdą pomoc,

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...