Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się nad nie daniem syfonu. Syfon to stojąca woda, która na poddaszu łatwo może zamarznąć. A co by było, gdybym nie dał syfonu? Przecież komory są od siebie odizolowane, więc smród byłby tylko na wyrzutni, a tam nie przeszkadza. Błądzę? Tylko dywaguję*.

 

*) Czy wiedziałeś, że dywagować nie oznacza wcale dyskutować, ani niczego podobnego, tylko, z włoskiego "błądzić" właśnie? Więc nie dywaguj! Błądź zwyczajnie, albo lepiej się odnajdź.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stpce - 2000pln to co ująleś ? Wszystko z meblami, RTV AGD ? Z tego co kojarze to jeszcze nie masz elewacji skoczonej ?

 

Na razie wydałem jakieś 240 tyś. Dom 128m2.

 

tak przy okazji u mnie w tym momencie wychodzi 2040zł/m2. łącznie z wyposażeniem i agd. ale brakuje mi jeszcze łazienki u góry i tynku na elewacji.

 

I brawo. Robotyś dużo panie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja syfona od reku nie mam już 4 sezony - rurka i spływa do wiaderka 20l - da się ...da się :D - ale docelowo będzie odpły do kanalizacji z syfonem - ale nie bezpośrednio do głownej - tylko do umywalki - tak jak ktoś pisał by nic nie zassało wody z syfonu

 

PS> ad_mar - ladny wynik - masz szanse poniżej 3 zejsc w 3 sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przemek, w temacie odnośnie COP=1 napisałeś że grzejąc teraz klimą odechciało Ci się kominka... doradź mi coś. właśnie jestem na etapie wyboru wkładu ale coraz więcej czytam o grzaniu klimą i już sam nie wiem co robić. wszyscy piszecie jak tanio to ogrzewanie wychodzi i dodatkowo cena zakupu urządzenia jest niższa niż wykończony kominek. Ja liczę że kominek na gotowe będzie mnie kosztował ok. 6tyś + własna praca. Niezłą klimę można wyrwać 3-3.5k. odczucie ciepła podobne chyba. Plusem klimy jest jakiś tam scheduler i to że mogę ją po prostu wyłączyć.podziel się proszę swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie wcale nie chcę kominka, a żona jeszcze się waha. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale faktycznie, jak do tej pory nie widzę potrzeby posiadania pieca w salonie. Klimatyzator mam o mocy grzewczej 6kW, dmucha powietrzem około 12 stopni cieplejszym od pokojowego, czyli wyczuwalne jest przyjemne ciepło. Żona czasem ustawia suszarkę z praniem pod klimą - nie wygląda to dobrze, ale pranie szybko schnie, a jesteśmy przecież u siebie i takie widoki można przełknąć. No i można tym łatwo sterować, a maksymalne dzienne zużycie jak do tej pory było około 12kWh, kiedy to już był mróz -6stC.

 

W tym sezonie prawdopodobnie nie zrobimy wcale kominka, a potem się okaże. Ja miałem plany zrobić samemu wkład i samemu całość wykończyć, co by mnie wyniosło około 2 tyś (bez DGP, bo już mam), ale i tak nie widzę sensu. Trochę jednak z kominkiem jest roboty, może się coś zapalić, mam małe dziecko, które może się poparzyć, trzeba gdzieś drewno trzymać i to najlepiej w domu, żeby w zimie nie trzeba było wychodzić... same problemy. A korzyści niewiele, bo w salonie i tak mam 25stC, jest rewelacyjnie przyjemnie, a ten klimat kominka i oszczędności...

 

Zobaczymy, co będę mówił na wiosnę. Na razie mi się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpujące informacje. Dalej się jednak waham. Czy wiesz mniej więcej z jakim COP działa klima w momencie gdy na zew. jest np -5 lub -10? Jest to gdzieś w napisane w dokumentacji? Tak tez sobie myślę że zrobienie poźniej kominka będzie się wiązało z niezłym bałaganem w domu już zamieszkałym, jak już robić to teraz, przed zamieszkaniem. Klimę dołożę bez większej demolki. dalej dumam.... dzięki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę decyzję podjąć dosc szybko bo chcialbym cos juz grzac bo sie chłodnawo w domu robi. Kotłownie dopiero koło grudnia-stycznia. Będę losował :)

 

Ja miałem plany zrobić samemu wkład i samemu całość wykończyć, co by mnie wyniosło około 2 tyś (bez DGP, bo już mam), ale i tak nie widzę sensu.

 

NIe wiem czy w 2tyś się zmieścisz. Same płyty izolacyjne na moją bardzo prostą bryłę to koszt prawie 1tyś złotych (20szt.) Do tego koszt rur podłączeniowych to ok. 300zł. To już 1300zł a pasuje jakis jeszcze kamień/okładzina i się robi 2 tyś.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... Płyta Firerock kosztuje 30zł/m2, profile, taśma aluminiowa, plyty gk jakieś grosze. Komplet rur mogę mieć poniżej 200zl.

 

https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian/welna-mineralna/welna-skalna-firerock-2-5-cm-8-plyt-rockwool,p82039,l396.html?gclid=CjwKEAiAmdXBBRD0hZCVkYHTl20SJACWsZj9Od1XDpP--HRMmQTvlFttwKUb-ZSeXeK5hSx-V5a3ahoC_Kbw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CKiV-dDsvtACFQOpUQodqmgOrw

 

Za 500zł będzie jakiś tynk ozdobny, kratka i metr ladnych płytek. Plus wkład za 800-900 złotych i powinno styknac dwa tysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Jakos zabezpieczyłes Rekuperator przed mrozem ? ...bo zakładam ze na strychu bedziesz miał ujemna temperature

 

.. ja musze "cieszyć się" kominkiem, bo juz go mam. Moge sobie powachac smrodu jak wyjde na dwór, powrzucać drewno do kominka co podobno uspokaja i pół dnia patrzeć na ogien bo to podobno powoduje ze się jest szczęśliwszym..... te wszystkie powody do"cieszenia sie" rekompensuje mi darmowe drewno. Nie wiem czy przypadkiem to sie nie zmieni gdy za ogrzewanie bede płacił 1500 rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator ma 10cm ocieplenia styropianowego i doprowadzenie powietrza z GWC o dodatniej temperaturze. Jeszcze muszę pokończyć to i owo i zdjęcia wtedy okażę, a kiedyś, hen, hen, w odległej przyszłości planuję zrobić izolowane pomieszczenie na poddaszu.

 

Mi kominek w starym domu odpowiadał, ale tu... nie mam motywacji, bo ciepło i tanio jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... Płyta Firerock kosztuje 30zł/m2, profile, taśma aluminiowa, plyty gk jakieś grosze. Komplet rur mogę mieć poniżej 200zl.

 

https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian/welna-mineralna/welna-skalna-firerock-2-5-cm-8-plyt-rockwool,p82039,l396.html?gclid=CjwKEAiAmdXBBRD0hZCVkYHTl20SJACWsZj9Od1XDpP--HRMmQTvlFttwKUb-ZSeXeK5hSx-V5a3ahoC_Kbw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CKiV-dDsvtACFQOpUQodqmgOrw

 

Za 500zł będzie jakiś tynk ozdobny, kratka i metr ladnych płytek. Plus wkład za 800-900 złotych i powinno styknac dwa tysie.

 

z tego co się orientuje kominkarze nie bardzo polecają płyty z wełny z uwagi na ich pylenie.Polecane są krzemianowo-wapienne... no ale sztuka kosztuje coś kolo 50zł (50x100cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płyty są zabezpieczone folią aluminiową i klei się to razem również aluminiową taśmą. Zrobiłem tak w starym domu i było to dobre, a pylenie jest i tak, bo podnosi się kurz. Może jakiś filtr na wejściu by pomógł, nie wiem, ale te drogie płyty to według mnie niepotrzebny wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja z innej beczki, zastanawiam się czy dać rekuperator do pom. gospodarczego czy na nieużytkowy strych i zaizolować.

 

Nie będzie przeszkadzało ci wdrapywanie się na poddasze by wymienić filtry co 2-3mc? To dla mnie główny argument dlaczego dać go do pom. gospodarczego. Planujesz korzystać z poddasza?

 

Może było to wyjaśnione ale już jakiś czas temu czytałem dziennik od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...