Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
:offtopic:

Arturo dlaczego wszystkich tych, ktorzy maja inne poglady niz Ty uwazasz za idiotow, frajerow, bezrozumnych, nacpanych.... itd.???? Jak mozesz na forum uzywac takich okreslen:sick:

Z kazdego Twojego slowa saczy sie jad, jestes po prostu chamski:( Jesli chcesz kogos przekonac do swoich racji, to nie tedy droga niestety....

 

p.s. zanim uzylam okreslenia "chamski", sprawdzilam, okreslenie to nie jest uznawane jako obrazliwe, tak tez orzekl sad ws.Palikota;)

Tu nie chodzi o poglądy i to nie ja wyzywam tylko mnie i niektórych tutaj wzywają o chamow,idiotów,debili itp.

Ja liczę i proszę o wyliczenia tych,którzy się z tym nie zgadzaja a zamiast wyliczeń dostaje wyzwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczekaj,nie jarzę,jakie 350zł oszczędności ? Co do czego ? Jaki zwrot i do czego ?

Przy G11 zapłacę ok.3600zł za cały prąd w G12 miałbym 2600zł do zapłaty,przy grzaniu prądem w G12 płaciłbym 4900zł za cały prąd w domu.

 

No to jeszcze raz - ile zużywasz teraz na co i cwu przy pompie, a ile na bytowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy grzaniu prądem w G12 płaciłbym 4900zł za cały prąd w domu.
To jest bzdura. Napisałeś 0,28 w drogiej i 0,70 w taniej. 8580 kWh = 2400 PLN za CO + CWU + 3360 kWh bytowego - to nawet jak bytowy po całości w drogiej daje 4750 PLN. Soboty i niedziele w taniej, no i jeszcze każdego dnia jakieś tam zużycie jednak też w taniej nastąpi nawet bez zmiany przyzwyczajeń. Lodówka się w nocy włączy, oświetlenie zewnętrzne, TV po 22 też czasem się ogląda. Minimum 30% prądu bytowego Ci wyjdzie w taniej samo, z automatu. Czyli realnie zapłacisz co najwyżej 4300 PLN za cały prąd w domu. Edytowane przez kobra64
co najwyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To jest bzdura. Napisałeś 0,28 w drogiej i 0,70 w taniej. 8580 kWh = 2400 PLN za CO + CWU + 3360 kWh bytowego - to nawet jak bytowy po całości w drogiej daje 4750 PLN. Soboty i niedziele w taniej, no i jeszcze każdego dnia jakieś tam zużycie jednak też w taniej nastąpi nawet bez zmiany przyzwyczajeń. Lodówka się w nocy włączy, oświetlenie zewnętrzne, TV po 22 też czasem się ogląda. Minimum 30% prądu bytowego Ci wyjdzie w taniej samo, z automatu. Czyli realnie zapłacisz co najwyżej 4300 PLN za cały prąd w domu.

 

Zbyt optymistyczne prognozy bo nie mam u siebie tanich weekendów i nie zamierzam narazie dostosowywać życia do dwóch taryf.

Za to mam jedną z najnizszych cen kWh w G11.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3300kWh za c.o+cwu za rok i 3360kWh za prąd bytowy za rok.

 

 

No to jeszcze raz:

 

Teraz, korzystając z pompy płacisz 1850zł (3300kWh * 0.56zł), plus 1880zł (3360 * 0.56) za prad bytowy

Razem 3730zł

Korzystajac z pradu dwutaryfowego płaciłbyś 2400zł (8580kWh * 0.28zł) plus 1660zł za prad bytowy (rozkład zużycia 50/50 sam go policzyłeś)

Razem 4060zł

 

Wychodzi ci całe 330zł oszczednosci.

 

Z czymś sie nie zgadzasz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie te pretensje.

 

A do kogo, skoro nie wiadomo kto i za co cię banuje?

 

Najpierw dostałem bana, że ostrzegałem forumowiczów przed mikim, drugi raz za pisaniu na wątku węglowym, że powinno się wprowadzić jasno określone dla użytkownika certyfikaty węgla, a trzeci raz to już kompletnie nie wiem za co :eek:

 

Mniejsza z tym, mam to w ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to jeszcze raz:

 

Teraz, korzystając z pompy płacisz 1850zł (3300kWh * 0.56zł), plus 1880zł (3360 * 0.56) za prad bytowy

Razem 3730zł

Korzystajac z pradu dwutaryfowego płaciłbyś 2400zł (8580kWh * 0.28zł) plus 1660zł za prad bytowy (rozkład zużycia 50/50 sam go policzyłeś)

Razem 4060zł

 

Wychodzi ci całe 330zł oszczednosci.

 

Z czymś sie nie zgadzasz ?

Jest ok ale jak pisałem 50/50 w bytowym jest nie możliwe do osiągnięcia.

Przy takim liczeniu średnia cena kWh wynosi 0,3zł co też jest nie możliwe.

Faktem jest,że przy G12 byłbym jakieś 1000zł do przodu ale...to jest zawsze G12 :)

 

Ale nie moje "zwracanie się" jest tu tematem bo to jest kwestia indywidualna,najważniejsze jest,że nie nie mam drogiego ekogroszka w domu.

 

Pytanie do adwersarzy pozostaje aktualne:

No to teraz zadam Ci pytanie odwrotne do tematu watku.

Ciekawy jestem odpowiedzi.

Dlaczego uważasz w domu tej dziewczyny ekogroszek będzie opłacalną inwestycją ?

I jeszcze jedno pytanie.

Dlaczego uważasz,że w domu ok.150m2 budowanym dzisiaj lub jutro ekogroszek będzie opłacalną inwestycją ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ogrzewania nie ma się zwrócić. Idąc tym tokiem rozumowania nikt by nie kupował Mercedesów, bo nie zwrócą się w stosunku do Daci, ani choćby kamienia na taras, bo kostka tańsza, itp, itd.

Dla mnie system ogrzewania ma być bezobsługowy, tani w eksploatacji, przyjazny mieszkańcom i sąsiedztwu, a na końcu tani w instalacji, bo wiadomo, że rzeczy dobre z reguły nie są tanie - patrz Mercedes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ogrzewania nie ma się zwrócić. Idąc tym tokiem rozumowania nikt by nie kupował Mercedesów, , bo wiadomo, że rzeczy dobre z reguły nie są tanie - patrz Mercedes:)

 

No i tu bym polemizował. Mercedesy to były (świadomie użyty czas przeszły) dobre.

Teraz psują się jak wszystkie inne auta czy fury.:offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu bym polemizował. Mercedesy to były (świadomie użyty czas przeszły) dobre.

Teraz psują się jak wszystkie inne auta czy fury.:offtopic:

 

Nie bierz tego dosłownie;) to była metafora, żeby zobrazować przepaść technologiczną pomiędzy różnymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku. A zepsuć może się wszystko, nawet pompa ciepła - odpukać :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam spisek cieplownikow co przesladuja TB... ale tych fundamentalistycznych cieplownikow... podlegajacych pod mafie czarnych...

Bo CO na bazie PC to tez ponoc cieplownictwo i wczesne lata 90' ale nie ta sama frakcja :D

Na składach leży 5 milionów ton węgla, które nie sprzedane zostało przez węglarzy. Też bym się martwił.

Toć powietrza do PC nie sprzedadzą, przynajmniej na razie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...