Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym ich dozytwotnio zmuszała do inhalacji tym smrodem.

 

A ja bym ich po prostu nauczył poprawnie spalać opał ...

 

Bo smród , zadymienie wynika ze złego sposobu palenia ...

 

Zamiast bzdurnych i nikomu nie potrzebnych kampanii na temat jazdy 50km/h zamist 60km/h w terenie zabudowanym zrobili by takie kampanie na temat poprawnego palenia w kotłach + ulotki na składach węgla + pomoc dla zainteresowanych poprawnym spalaniu węgla (jacyś wolontariusze i itd ...)

 

I problem smrodzenia zostanie zminimalizowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może raczej - gdzie zaczyna opadać syf emitowany z kominów na tyle wysokich, żeby ten syf w najbliższej okolicy nie zabijał natychmiast po pierwszym wdechu?

 

Nie powtarzaj tego jak mantrę - czyli wpychanie w kominy elektrowni syfu.

Jak wszystko elektrownia też syfi i chętnie ją zamienię na atom.

Jednak kominy domów syfią benzopirenu - raktowórczego około 5x więcej od elektrowni!

Jednak kominy domów syfią pyłów około 3x więcej od całego polskiego przemysłu!

Boli? Niemożliwe? A jednak.

 

Straszne jest to, że w Polsce mamy jedno z najgorszych powietrze w Europie, brak ustawy odrowej i już chyba najmniejszą ilość wody pitnej w przeliczeniu na mieszkańca w całej UE. A każdy myśli, że te nasze lasy to cud i tak ich dużo, ale i one w takim syfie nie pomogą. Zaś żaden polityk się nie wychyli z tym tematem bo narazi się połowie mieszkańców Polski.

 

Dziwie się, że ekolodzy tak bardzo czepiają się kominów elektrowni a nie domów jednorodzinnych gdzie jest w pierwszej kolejności syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym ich po prostu nauczył poprawnie spalać opał ...

 

Bo smród , zadymienie wynika ze złego sposobu palenia ...

 

Zamiast bzdurnych i nikomu nie potrzebnych kampanii na temat jazdy 50km/h zamist 60km/h w terenie zabudowanym zrobili by takie kampanie na temat poprawnego palenia w kotłach + ulotki na składach węgla + pomoc dla zainteresowanych poprawnym spalaniu węgla (jacyś wolontariusze i itd ...)

 

I problem smrodzenia zostanie zminimalizowany ...

 

Kaszpir, poprawne spalanie niewiele wpłynie na jakość powietrza. Jedynie na walory wizualne. Twój komin mimo, że nie dymi to wydala taką samą ilość smrodu i substancji niebezpiecznych co komin śmieciucha opalanego węglem. U ciebie po prostu wyczystka zatrzymuje części lotne, czyli sadzę ale smród i reszta badziewia wydostaje się kominem. Chyba, że masz filtry, a w to nie wierzę. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to wejdź na dach i sztachnij się tą swoją "parą wodna" to sam się przekonasz (ja sprawdzałem podczas montażu anteny internetowej musiałem wygasić kocioł bo nie byłe wstanie tam pracować:()

 

Co do poprawnego spalania węgla to nie za bardzo wierzę aby jakieś kampanie odniosły sukces. Owszem spalanie od góry w śmieciuchach przynosi oszczędności, jak i podnosi znacznie walory wizualne procesu spalania (brak widocznego dymu) ale jednak jest dość upierdliwe. Wymaga codziennych dość żmudnych czynności i odpowiedniego przygotowania opału, a człowiek to z natury leniwa bestia:D

 

Moim zdaniem tylko zakaz instalowania kotłów na paliwo stałe w nowym budownictwie wraz z szeroko zakrojoną akcją wymiany śmieciuchów na podajniki w domach starszych, wsparty dodatkowo jakąś akcją edukacyjną może tę patologiczną sytuację, w jakiejś wymiernej przyszłości zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja bym wszystkich entuzjastów czystego grzania dożywotnio przesiedlał w najbliższe okolice elektrowni. Tak dla równowagi.

 

 

Komin elektrowni jest kilkadziesiąt metrów nad domami. komin mojego sasiada jest na wysokości okien sypialni.

 

To jest taka różnica.

Poza tym sasiad pali śmieci, nie ma filtrów na kominie - taka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I problem smrodzenia zostanie zminimalizowany ...

 

Mój sasiad, mimo, że ma odbierane śmieci w końcu przez gminę, nadal pali śmieciami - chyba takie hobby. Jego dach przy kominie jest po prostu oblepiony sadzą. Straż miejska rozkłada bezradnie ręce, bo gdy przyjeżdzają on palić przestaje. Trzeba byłoby zrobić badania sadzy w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można znaleźć co najmniej kilka sensownych powodów....;)

coś takiego znalazłem

http://greenpeace.pl/wegiel_zabija/raportGP_wegiel_zabija.pdf

str.19

Udział największych sektorów w emisji PM 2,5 w roku 2010

Procesy spalania poza przemysłem - 49,7%

Procesy spalania w sektorze produkcji i transformacji energii - 10,4%

 

czyli jak pisałem

DOMKI vs ELEKTROWNIE: 5 x 1

 

tu nawet atom dużo nie pomoże jak się za domostwa nie wezmą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pisałem

DOMKI vs ELEKTROWNIE: 5 x 1

 

tu nawet atom dużo nie pomoże jak się za domostwa nie wezmą!

 

Pitu pitu!

Dajcie ludziom zarobić to każdy ociepli chałupę i założy gaz albo PC bo go będzie stać na źródło i koszty utrzymania takowego.

Jak ktoś ma "tysiąc pińset" na rękę to niema bata we wsi nie ociepli lepianki i nie zrezygnuje ze smrodzenia. Amen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgadniecie czemu padła kopalnia siarki w Tarnobrzegu to się dowiecie o ile czyściej jest w powietrzu z elektrowni.

Ba images?q=tbn:ANd9GcRMw1RhIiZmpOdNKNNGObBS6ObrW6x3JnHGxIohYzIr7gQa7lWK_A

to jest komin elektrowni, te wielkie bycze kominy to chłodnie ... które produkują parę wodą .. w skrócie.

Jak sąsiad jeden z drugim zapali to większy dym idzie niż z tego komina ...

 

Nie straż tylko jak się rozmawia ze spalającym śmieci w towarzystwie to : należy pierdzieć, bekać, ciamkać .. a jak będzie oburzony to powiedzieć niech zajmie się swoim kominem ..

 

Super zakazem było by zakazać czyszczenia kominów :) kto pali czysto nie musi czyścić tak owych rzeczy ...

 

~25 lat komin kominiarza nie widział .. opalanie drewnem i tylko drewnem w takim cudzie techniki

EL jasło.jpg

teraz jeszcze polepszenie procesu spalania alla piec rakietowy i pomyśleć gazem palą .. dym czysty :)

ale miesiące tego pieca są policzone ...

 

Czym grzać ? dobrze gacić dom i grzać wodę słońcem ..

no ale jak dom potrzebuje na czasem 240 kWh energii to czemu się dziwić ...

 

http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.archipelag.pl%2Ffiles%2FProject%2Fagl1d3v0csjgjh%2FFile%2FAMARANTAIIG2ENERGOkoncepcjawentmechaniczna.pdf 247 W/K czyli 247 watów na jeden stopień różnicy temp zew wew .. z mechaniczną

blisko 9 raz więcej niż mój .. gdzie jest 2x większy ..

przy -30 Ht 32.. W/K * 50 = 1,62 kW mocy do utrzymania temp .. w samym drewnie jest zapas na 4 dni, nie licząc betonu w piwnicy ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu!

Dajcie ludziom zarobić to każdy ociepli chałupę i założy gaz albo PC bo go będzie stać na źródło i koszty utrzymania takowego.

Jak ktoś ma "tysiąc pińset" na rękę to niema bata we wsi nie ociepli lepianki i nie zrezygnuje ze smrodzenia. Amen!

 

Każdy jest kowalem własnego losu. Mnie też w życiu nikt nic nie dał za darmo. Wywodzę się z biednej rodziny i jakoś potrafiłem sobie w tym kraju poradzić. Nie zwalaj wszystkiego na biedę, bo bieda nie powinna być przyczyną smrodzenia innym. Amen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne martwe prawo. To było do przewidzenia.

Jestem absolutnie za zakazem palenia śmieciami, z drugiej jednak strony nie będzie mi po domu się szwendać jakaś SM.

Jestem za zakazem mordowania ale z drugiej strony nie będzie mi po zagrodzie szwendać się jakaś policja.

 

Pitu pitu!

Dajcie ludziom zarobić to każdy ociepli chałupę i założy gaz albo PC bo go będzie stać na źródło i koszty utrzymania takowego.

Jak ktoś ma "tysiąc pińset" na rękę to niema bata we wsi nie ociepli lepianki i nie zrezygnuje ze smrodzenia. Amen!

 

Wiele razy było pisane - myśleć trzeba przed budową a nie później. Wtedy kosztowało to będzie podobną kasę. Ponad to tych co nie stać często widzę z butelką i fajką w dłoni to tak 20- 30 zet dziennie * 365 = 9125. Czyli za roczne wydatki praktycznie ocieplenie domu a za dwuletnie pompa ciepła.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu!

Dajcie ludziom zarobić to każdy ociepli chałupę i założy gaz albo PC bo go będzie stać na źródło i koszty utrzymania takowego.

Jak ktoś ma "tysiąc pińset" na rękę to niema bata we wsi nie ociepli lepianki i nie zrezygnuje ze smrodzenia. Amen!

nie ocieplą za chiny bo nawet się na tym nie znają !

[imghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTypsCQEYm9jJh6R1Ycf9lt8mTeJ9IQruCTdLZ6hu0EVpQBnaMz[/img] to tak jak byś ubrał spodnie rybaczki i kurtkę jesienną .. nawet nie wspomnę o przeinstalowaniu "okien"

Nie pomogą fundusze ! bo przyjdzie pan franio i kazio i zyebią to co pozornie się nie da.

 

Tak kopcenie i smrodzenie jest za free... węgiel się sam kupi .. ludzie czasem takim kretynizmem lecą że szkoda gadać .. pier

o jakimś oddychaniu, że im się izolacja nie zwróci nigdy .. znam to dobrze .. kupi 10cm - 8 cm pieprzy o ciepłych ścianach .. nawet sobie współczynnika U nie policzy bo nie potrafi ale oratorskie mowy będzie robił .. bo 10cm później nic nie daje itp

nie oddycha to jest szlagier ..

Wydaje się co niektórym majstrom klepką że są prof w dziedzinie fizyki budowli .. są ale czereśniackiej fizyki.

Trzeba piętnować tą patologię .

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232040-O-murarzach-dyletantach-i-ca%C5%82ej-czeladzi-projektuj%C4%85co-wykonuj%C4%85co-nadzoruj%C4%85cej nowe domy budują i takie prostej rzeczy nie potrafi 99% budujących wykonać ..

później larum grają .. bo zimno na poddaszu.

 

Nie ma litości dla patologi: pije pali i kopci węglem + PE/PP i inne tego typu związki.

Ludzie mają przewrotną naturę .. spalarni śmieci nie .. ale w około same kominy i palący śmieci... to jest typowa ściema .. jak ksiądz który mówi "parafianie" mógł by powiedzieć równie dobrze trzoda chlewna .. imbecyle kretyni .. to synonim tego słowa ..

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2570608

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację

Osobiście nie wierzę w powodzenie tego typu akcji (nawet gdyby ktoś zdecydował się ją przeprowadzić! - w co tez nie wierzę!). Doświadczenie podpowiada mi , że tylko wymiar finansowy może cokolwiek zmienić w tej kwestii

 

Ale właśnie tutaj chodzi też o wymiar finansowy !!!

 

Spalając opał prawidłowy spalamy go z dużo wyższą sprawnością a co za tym zużywamy go dużo mniej ...

 

Sądzę że przy odpowiednim spalaniu możemy uzyskać nawet 20-50% oszczędności opału ...

 

Jak ktoś "spala" np. 6 ton opału to sądzę że nawet jak zaoszczędzi 1-3 tony to będzie bardzo szczęśliwy bo zostanie mu w kieszeni kilka tysięcy złotych ...

 

Więc sądzę że większość by zmieniła swoje przyzwyczajenia bo nic tak nie motywuje jak możliowość zaoszczędzenia ...

 

Tyle że większość nie wie o tym i nie ma pojęcia. Palą tak jak kiedyś się paliło , gdy opał był tani i nikt się nie przejmował ile się spalało , a dymiący komin był uznawany za widok normalny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straż tylko jak się rozmawia ze spalającym śmieci w towarzystwie to : należy pierdzieć, bekać, ciamkać .. a jak będzie oburzony to powiedzieć niech zajmie się swoim kominem ..

 

Nigdy z nim nie rozmawiałm, nie znam człowieka.

 

Wybudowałam się w centrum miasteczka - blisko do sklepów, urzędu, pływalni, szkoły, przystanków. Ale niestety z sąsiedztwem domów, które powinny przejśc totalną termomodernizację (lata 50-60 te).

Na szczęscie w reku mam filtry. Tylko, że błyskawicznie się zapychają.

 

 

Super zakazem było by zakazać czyszczenia kominów :) kto pali czysto nie musi czyścić tak owych rzeczy ...

Trzeba byłoby prawo budowlane zmienić, gdzie jest mowa o kontrolach kominiarskich :D

 

to wcale nie jest taka abstrakcja...słyszałem już o takich przypadkach że były wymazy robione i ludzie bardzo szybko pokornieli....

 

Też słyszałam, ale wymaga to zintegrowanego działania gminy - chociażby budżetu na badania (bo pewnie nie wszytskie zakończą się mandatem, który zwróci koszty).

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...