Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Jestem za zakazem mordowania ale z drugiej strony nie będzie mi po zagrodzie szwendać się jakaś policja.

 

 

 

Wiele razy było pisane - myśleć trzeba przed budową a nie później. Wtedy kosztowało to będzie podobną kasę. Ponad to tych co nie stać często widzę z butelką i fajką w dłoni to tak 20- 30 zet dziennie * 365 = 9125. Czyli za roczne wydatki praktycznie ocieplenie domu a za dwuletnie pompa ciepła.

 

NIe mówię o tych co budują tylko co już wybudowali i to nie 2-3 lata temu.

A co piją pod sklepem to jest patologia, alkoholizm więc nie ma co się na to powoływać. Penie piją tanie jabole z 4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sądzę że przy odpowiednim spalaniu możemy uzyskać nawet 20-50% oszczędności opału ..
dokładnie .. ale siła przyzwyczajenia,

przy 28 kW gdzie potrzeba koło 14 kW to jest różnica, otwieram piec u teściów tyle co i drewno się pali a kopci, dymi ..

 

EJrs.jpg tak teraz znowu w moim domu następuje proces spalania drewna, bardzo efektywny i śmiało można powiedzieć że

koło 50% mniej drewna się spala .. a proces odkryty został w ten były już poniedziałek ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest kowalem własnego losu. Mnie też w życiu nikt nic nie dał za darmo. Wywodzę się z biednej rodziny i jakoś potrafiłem sobie w tym kraju poradzić. Nie zwalaj wszystkiego na biedę, bo bieda nie powinna być przyczyną smrodzenia innym. Amen!

 

No tak kilka milionów ludzi na świecie umierających z głodu są sobie winne bo się nie wezmą do roboty.

Aha! Dlaczego twoja rodzina była w takim razie biedna? Czyli Twoi rodzice są winni sami sobie.

Czy Twoi rodzice ogrzewają dom PC, prądem lub gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu!

Dajcie ludziom zarobić to każdy ociepli chałupę i założy gaz albo PC bo go będzie stać na źródło i koszty utrzymania takowego.

Jak ktoś ma "tysiąc pińset" na rękę to niema bata we wsi nie ociepli lepianki i nie zrezygnuje ze smrodzenia. Amen!

 

Nie każdy kto smrodzi i truje jest biedny, chyba, że biedny umysłowo!

 

Większość ludzi stać na palenie z "klasą". Niech palą, ale odpowiedniej jakości paliwo, w trybie ciągłym bez wygaszania i przepalania latem na CWU, ot choćby ekogroszek, ale nie śmieci kiedy i jak popadnie!

 

Zaś co do ludzi biednych bo i takich nie brakuje to Polska nie jest bananową republiką!

 

program Miekszanie dla Młodych - wartość 3,5 miliarda złotych!

ulgi budowlane do 2014 to ok 11 miliardów złotych Rocznie odliczeń z budżetu!

 

wystarczyło MDM zamienić na akcję Czysty Komin

zaś ulgę budowlaną na termoizolacjną ( i tak z 3-4 razy mniejsza od tej budowlanej).

 

5-7 lat i po kłopocie. Się chce to można. Tylko Oni nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kilka milionów ludzi na świecie umierających z głodu są sobie winne bo się nie wezmą do roboty.

Aha! Dlaczego twoja rodzina była w takim razie biedna? Czyli Twoi rodzice są winni sami sobie.

Czy Twoi rodzice ogrzewają dom PC, prądem lub gazem?

 

Nie żyjemy w krajach 3-ciego świata tylko w Polsce, kraju miodem i mlekiem płynącym, gdzie każdy ma swoje szanse i perspektywy - wystarczy po nie sięgnąć.

Moi rodzice żyli w innych czasach (PRL) więc i perspektywy mieli inne. Ojciec kolejarz, matka krawcowa. Mieszkają w bloku - ogrzewanie miejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyjemy w krajach 3-ciego świata tylko w Polsce, kraju miodem i mlekiem płynącym, gdzie każdy ma swoje szanse i perspektywy - wystarczy po nie sięgnąć.

Moi rodzice żyli w innych czasach (PRL) więc i perspektywy mieli inne. Ojciec kolejarz, matka krawcowa. Mieszkają w bloku - ogrzewanie miejskie.

 

 

Te inne perspektywy to wyjechać do UK ewentualnie do Wa-wy.

Bo jak przeglądam oferty pracy to w mniejszych miastach zarobki 3-2.5 BRUTTO! Więc z czym do ludzi. A oczywiście lista wymagań ogromna.

A nie jest możliwe by każdy założył swoja firmę. Ktoś musi kopać rowy, sprzątać itd. A wynagrodzenie godziwe powinno być.

Dlaczego w UK na zmywaku zarobisz więcej jak w Polsce za biurkiem!

Teraz są takie perspektywy że masz plecy to masz dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co zrobią z elitarnymi górnikami?

 

Jakimi tam elitarnymi, elitarni to może ci z KGHM. Nikt, kto wychodzi z pracy z płucami pełnymi węgla, rękami naciągniętymi od roboty i oczami jak u kochających inaczej raczej się do "elit" moim zdaniem nie zalicza.

 

A górnikom to nie zaszkodzi - spalając węgiel w elektrowniach by wyprodukować xx kwh energii ze sprawnością 40% minus straty przesyłowe trzeba go więcej spalić niż w kociołku, który działa ze sprawnością powiedzmy 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapominasz że wiele elektrociepłowni dostarcza i prąd i ciepło w raz.

Da proces spalania w wielkiej elektrowni to nie proces robiony przez pana frania i kazia w piecu 2x za wielkim..

nasypując opału na żar od góry ...

 

No ja jestem normalnie szlachcic :) z tej biedy rodzice 20 lat mieszkali w starym dworze

niczym uzbierali na dom, jak trzeba było załatwić pustaki .. bo 350 przyznali

po interwencji ojca, dobrze zagrał rolę ważniaka .. 3500 maxów ceramicznych ..

Piec ? też pierwszy lepszy 17 kW gdzie w projekcie był wyliczony 23 kW ...

ale dobrze bo C.O pojemne rury 2 in

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te inne perspektywy to wyjechać do UK ewentualnie do Wa-wy.

Bo jak przeglądam oferty pracy to w mniejszych miastach zarobki 3-2.5 BRUTTO! Więc z czym do ludzi. A oczywiście lista wymagań ogromna.

A nie jest możliwe by każdy założył swoja firmę. Ktoś musi kopać rowy, sprzątać itd. A wynagrodzenie godziwe powinno być.

Dlaczego w UK na zmywaku zarobisz więcej jak w Polsce za biurkiem!

Teraz są takie perspektywy że masz plecy to masz dobrą robotę.

 

Uwierz mi fenix, że to nie finanse są główną przyczyną kopcenia, a mentalność. Znam ludzi, którzy zarabiają >15tys. a spalają śmieci w kotłach bo jest taniej.

Kiedyś, przed ustawą śmieciową robiłem coś w ogrodzie i jakieś 150m ode mnie jest staw otoczony bagnem. Było to przy sobocie, jak podjechał nowiutki Opel Insygnia i jakiś wypasiony Mercedes - dwóch sąsiadów z dołu mojej wioski robili porządki i spokojnie wywalali woreczki ze śmieciami do stawu. Podleciałem do nich z kamerą to się tak zbulwersowali, że myślałem, że mnie zabiją - a ja do nich spokojnie - Panowie wyciągacie woreczki i z powrotem do samochodów, albo film na Policję trafia. I niestety w tym bagnie po kolana musieli brodzić żeby woreczki wyzbierać i do tych pięknych samochodów...;) Na koniec jeden burknął, że tu wszyscy tak robią i ktoś mi kiedyś dop...li. A ja dalej spokojnie, że już teraz nikt nie będzie tak robił, a jak coś się stanie mi, mojej rodzinie, czy domowi to ten filmik od razu trafia na Policję, więc wasza w tym głowa żeby się mi nic nie stało;) I jakoś żyje... Niedługo po tym weszła ustawa śmieciowa i w sumie problem sam się rozwiązał.

 

Wracając do tematu, wystarczy, że Ci bogaci nie będą kopcić, a już będzie lepiej. Często jest tak, że to ci biedniejsi bardziej mają ochotę zadbać o siebie, sąsiadów, czy środowisko, a Ci bogaci to widzą tylko czubek swego nosa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, wystarczy, że Ci bogaci nie będą kopcić, a już będzie lepiej. Często jest tak, że to ci biedniejsi bardziej mają ochotę zadbać o siebie, sąsiadów, czy środowisko, a Ci bogaci to widzą tylko czubek swego nosa:(

 

Też pewnie i takie przypadki się zdarzają.

Ja nawet papierka na ulicę nie mam sumienia wyrzucić (nie uważam się za bogatego ani za biednego), ale jak widać na około nie każdy tak ma.

 

Uwierz mi fenix, że to nie finanse są główną przyczyną kopcenia, a mentalność. Znam ludzi, którzy zarabiają >15tys. a spalają śmieci w kotłach bo jest taniej.

 

Niewiem jak kosmiczne pieniądze można zaoszczędzić na spalaniu śmieci w porównaniu z paleniem węglem 50groszy dziennie?

Bo jakoś sobie nie wyobrażam ogrzewania domu tym sposobem chyba ze tych śmieci produkują sporo.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Arturo72

Dzisiaj uchwycone u sąsiada,nowy dom(budowaliśmy w jednym czasie) z kotłem na ekogroszek:

20141129_132230.jpg

 

Kilka h później,dym z czarnego stał się jasniejszy:

20141129_152928.jpg

 

I jak to jest z tymi kotłami "ekologocznymi" z zasobnikiem ??? Nie dymią,nie syfią ??

Całość syfu i sadzy idzie mi na parapety...

NOWY DOM !!!

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uchwycone u sąsiada,nowy dom(budowaliśmy w jednym czasie) z kotłem na ekogroszek:

[ATTACH=CONFIG]291776[/ATTACH]

 

Kilka h później,dym z czarnego stał się jasniejszy:

[ATTACH=CONFIG]291779[/ATTACH]

 

I jak to jest z tymi kotłami "ekologocznymi" z zasobnikiem ??? Nie dymią,nie syfią ??

Całość syfu i sadzy idzie mi na parapety...

NOWY DOM !!!

 

Może zaczął przepalać w kominku, tak jak większość gazowników aby przyoszczędzić lub pompiarze gdy brakuje mocy pompie w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek odgrzewasz spleśniałego już naleśnika :)

Kto Cię tam wie komu tą fotkę zrobiłeś, Ty jesteś do wszystkiego zdolny na tyle Cię znam.

Jeśli to naprawdę Twój sąsiad i ma kocioł groszkowy to po następny przyślij go do mnie :) nie będzie Ci kopcił.

A te sadze na Twoim parapecie to nie są aby z tej Twojej lokomotywy w salonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczął przepalać w kominku, tak jak większość gazowników aby przyoszczędzić lub pompiarze gdy brakuje mocy pompie w mrozy.

Maher z ust mi to wyjąłeś :)

Co później na forum pokazać :)

Okaże się że jasiek na kablach lepiej wychodzi albo ja czy Ty na groszku ? :)

W sumie te dwa ostatnie przypadki na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może zaczął przepalać w kominku, tak jak większość gazowników aby przyoszczędzić lub pompiarze gdy brakuje mocy pompie w mrozy.

U nas było o tej porze -3st.C także nie mam pytań jak musiał gośc dogrzewac kominkiem posiadając kocioł 20kW.

U mnie standartowo 12-15kWh/dobę w cenie 0,29zł/kWh i moc grzewcza 9kW do -15st.C.

Przeca ekogroszek jest najtańszy to po co przyoszczedzać i dogrzewac ???

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było o tej porze -3st.C także nie mam pytań jak musiał gośc dogrzewac kominkiem posiadając kocioł 20kW.

U mnie standartowo 12-15kWh/dobę w cenie 0,29zł/kWh i moc grzewcza 9kW do -15st.C.

Przeca ekogroszek jest najtańszy to po co przyoszczedzać i dogrzewac ???

 

Jak kupił sobie taki duży kociołek 20kW to pewnie pali w kominku i czeka na większe mrozy aby go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak kupił sobie taki duży kociołek 20kW to pewnie pali w kominku i czeka na większe mrozy aby go odpalić.

Dobre ;)

Kto Cię tam wie komu tą fotkę zrobiłeś, Ty jesteś do wszystkiego zdolny na tyle Cię znam.

Zdradza mnie nie typowa i nie często spotykana dachówka na moim domu i kolor domu sąsiada,który również jest nie typowy i znajduje się w moim DB ;)

Ale jak zwykle co u ciebie typowe i jest normą,odwracasz kota do góry ogonem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupił sobie taki duży kociołek 20kW to pewnie pali w kominku i czeka na większe mrozy aby go odpalić.

 

 

 

Taaa.... Kociołek się smoli, ale chłop zadowolony, że mu zasyp podajnika na tydzień starcza.

Moi sąsiedzi, najwięksi okoliczni "zadymiarze" ocieplili swoj dom tak, jak ja, jakis miesiąc temu.

Nie powiem, przyłożyli się - 15cm grafitowego Austrothermu.

Efekt jest taki, ze smrodzą, jak smrodzili, a sądze, ze sytuacja uległa w sumie pogorszeniu, bo kiedyś przynajmniej we mrozy ten kociołek sie rozkrecał i nie dymił. Teraz nawet -15 nie pomoże.

No, ale sąsiad zadowolony, ze mniej spala, mowi, ze za 3-4 lata wymieni kociołek na gruntowa pompę ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...