Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Weź ołówek i policz.

Potrzebujesz rocznie ok 8-9 tys kWh na CO +CWU jak w miarę przypilnujesz ocieplenia.

Prąd - 8,5 tys x 0,3 = 2550zł

PC - 2550/3=850zł różnica 1700zł. Jeśli inwestycja będzie większa niż 15 tys zł od prądu to raczej nie ma sensu

Węgiel 8,5 tys kWh x 0,16gr( jak będziesz dobrym palaczem, miał dobry węgiel i kocioł) =1360 zł - różnica 1190 zł jeśli inwestycja droższa od prądu o 10tys zł( komin i kocioł) to nie ma sensu.

Zrób ozc to więcej będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Arturo72

Dlaczego nie warto w nowych domach instalować systemu na węgiel zwany eko:

Nie zależy mi na tym żeby kogoś dołować, fakt że jak to nazwałeś mój dom to termos ale budowałem go dla siebie, jak to ktoś wyżej pisał jeszcze nikt nie stracił na dobrym ociepleniu, doinwestowałem i dbałem o szczegóły po to żeby w przyszłości jak to już ktoś pisał przy głodowych emeryturach stać mnie było na utrzymanie tego domu, poza tym jest to nauka dla tych co dopiero zaczynają przygodę z budową, bo przecież po to są te fora żeby wymieniać się doświadczeniami, mi czytanie tego i jeszcze kilku innych pomogło w podjęciu ważnych decyzji.

Tylko skoncentrować się na ograniczeniu strat energii cieplnej domu.

Edytowane przez Arturo72
węgiel zwany eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu85 Tak jak wszyscy piszą zwiększ grubość izolacji - to podstawa, jeżeli nie chcesz tego robić - to wal w ekogroch:mad:

Dlaczego nikt nie poleca kabli dla takiego domku?:mad: Tylko drogą PC? Policzyć koszt wodnej podłogówki plus pompoklamot i robi się sumka!

Za koszt samej instalacji wodnej podłogówki ma prawie gotowy system do grzania chałupy....tym bardziej na krechę: jak spłacisz, sama pompka 20 tys.PLN wyjdzie 35tys.PLN a po 30 latach będzie potrzebna NOWA:P A przy takich zimach jak zeszła lub obecna, to PC musi chulać z 20 lat za nim zacznie wychodzić taniej niż goły prąd:yes:

No i oczywiście WM choćby nawet z Luną.

 

Dla WSZYSTKICH userów: ekogrochów, klamociarzy, kablarzy i innych wynalazków:

***ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, SZCZĘŚLIWYCH I POJEDNANYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA*** życzy Hanss

Edytowane przez Hanss
Życzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Uświadamianie inwestorów przynosi efekty:

 

Oby coraz więcej tak mądrych inwestorów.

 

i TY się kreujesz tu na eksperta??

Spoko,mi się mieści bo byłem przygotowany na zużycie 5000kWh a z tego co widzę,utrzymując komfortowe temperatury w domu jak teraz byłoby tego z 6000kWh i ponad i przy Kospelu byłbym z tego zadowolony ale jak się widzi u kogoś 2400kWh za cały sezon to jest to bardzo śmieszne i może wprowadzać błędne przekonanie,że kable są najlepsze i ekonomiczne i to jest standartowe zużycie przy kablach na ogrzewanie przy komfortowej temperaturze 22,5st.C.

 

P.S

te 6000kWh to plus jeszcze zyski bytowe z 3 osób ;)

 

2400 * COP 3,5 do 4 = 8400-9600

pow uz 118 m2

to dom 8l

i chciałeś grzać to kospelem? i zmieścić się w 5-6 MWh?

 

pochwal się jeszcze tym swoim OZC z obciążeniem cieplnym 3,5KW

ale na wszelki wypadek wstawiłeś klamota 3x większego - tak tak , wiemy , był za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś od innych kolegów

policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.

posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!

przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!

spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę.

 

Coś o Bogactwie Arturka i jego lenistwie......

 

0,29zl bo jestem zbyt leniwy żeby zmieniać na Duon i miec z tego pare zl do przodu,ja nie z tych co to ogolili by sie lub zapodali syf do domu za pare groszy Podobnie jak w przypadku G11 w zeszłym sezonie.

 

Upomnij się poprostu do tego Redaktora,również miałem taką sytuację i Pani,która zajmowała się umową i wypłatą tantiem zapomniała o mnie.Ale po przypomnieniu się umowa została przysłana,kasa wplacona a i darmową gazetkę też dostalem

 

50zł I darmowa gazetka heheh, ktoś tutaj jest chyba w desperacji

 

Nie ! nie jesteś sławny ! jesteś PAZERNY !! również miałem oferty z FM dokładnie 3 oferty, kazda oferta to 50zł + jakieś tam gadzety, jest to normalna praktyka muratora... ja wzgardziłem tymi 150zł ... coś cienka ta Twoja sława skoro musiałeś pisać do FM o honorarium w wysokosci 50zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i TY się kreujesz tu na eksperta??

 

 

2400 * COP 3,5 do 4 = 8400-9600

pow uz 118 m2

to dom 8l

i chciałeś grzać to kospelem? i zmieścić się w 5-6 MWh?

 

W poprzednim sezonie na c.o zużyłem 1900kWh,jaki COP mają powietrzne pompy ? 3 ? 1900*3=5700kWh ?

 

 

Ja bym się predzej spytal o Twój móżdżek,chyba że aż tak bardzo psuje biznesik...

 

Uświadamianie inwestorów przynosi efekty:

Jakie ogrzewanie polecilibyście do domu o tych parametrach, kotłownie przerobiłem na pokój :D

Nie chciałem się bawić z piecami i składowaniem opału i zależało mi na wygospodarowaniu dodatkowego pokoju.

Oby coraz więcej tak mądrych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym się predzej spytal o Twój móżdżek,chyba że aż tak bardzo psuje biznesik...

 

 

 

Oby coraz więcej tak mądrych inwestorów.

I oby jak najmniej takich bez móżdżków, fanatyków i naciągaczy pompowych Twojego pokroju.

Artek chyba któryś z Twoich sąsiadów musiał się wku....ć jak czytał te Twoje wypociny, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ,ale na auto za 50tys mnie nie stać i jeżdze za 8:) i wiadomo auto to auto są już na rynku od lat a PC myślę ,ze dopiero wchodzą na Polski rynek stąd też moje obawy.Po prostu nei stać mnie na drugą pompe np za 6-7 lat,Czytam ,że powina chodzic 15-20 lat ,ale widomo jak to w życiu bywa:)

Nie jestem przeciwnikiem tego rozwiązania tylko nie wiem czy mi się ta inwestycja nie odbije czkawka:P

 

Weź ołówek i policz.

Potrzebujesz rocznie ok 8-9 tys kWh na CO +CWU jak w miarę przypilnujesz ocieplenia.

Prąd - 8,5 tys x 0,3 = 2550zł

PC - 2550/3=850zł różnica 1700zł. Jeśli inwestycja będzie większa niż 15 tys zł od prądu to raczej nie ma sensu

Węgiel 8,5 tys kWh x 0,16gr( jak będziesz dobrym palaczem, miał dobry węgiel i kocioł) =1360 zł - różnica 1190 zł jeśli inwestycja droższa od prądu o 10tys zł( komin i kocioł) to nie ma sensu.

Zrób ozc to więcej będziesz widział.

 

po 1 . zrob OZC i pobaw sie wynikiem by sprawdzic do jakiego poziomu z izolacja chcesz zejsc / na co Cie stać - policz ile bedzie kosztowac Cie realnie zwiekszenie izolacji

po 2 sprawdz dokładnie koszty wytworzenia/zakupu 1 kwh w Twojej okolicy czy to z gazu, czy od dostawczy pradu czy to za pomoca biomasy etc

po 3 przelicz wszystko dokładnie - ogolne wyliczenia mar1173 pokazuja Ci droge tylko wymagaja dokladnych danych - u mnie prad np nie 30 groszy a 18,5 , w Skarzysku Kamiennej np 23 gr ,

 

wtedy jedo wyliczenie wyglada tak

prad np 8500*20gr = 1700

PC 1700/3 = 566

roznica 1133

 

wegiel j.w - roznica wzgledem pradu 340 zl - bezobslugowo, czysto , bez kominow i kotlowni

 

od siebie dodam ze w kablu oporowym nie ma sie co popsuc! a to jak widze dla Ciebie bardzo wazny argument, popsuc sie moge jedynie sterownik

 

u CIebie pewnie tez stawki moga byc inne, warto sprawdzic Duon+ lokalna dystrybucja pradu i do tego sie odniesc - do tego gdy podpiszesz na poczatku umowe na g11 a pozniej zmienisz ja na g12 to zyskujesz prad na miesiecy w taniej taryfie za free , a po kolejnych 6 miesiacach masz prawo powrotu na g11

 

temat dosc zlozony i nie ma tu latwej odpowiedzi i wyboru - decyzje musisz podjac sam

 

ale zgodze sie z innymi - nie pchaj sie w piec na "wszystko" - nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
widzę że nasz EKS- najlepszy doradca coraz mocniej brnie w samodestrukcję

ciekawe kiedy skończy w tym samym zbiorniku co jego niedoszłe rybki:p

jak już takie rzeczy mają miejsce to musiał zdrowo nawywijać w realu- tutaj wywija notorycznie i to już nikogo nie dziwi:P

Bardziej widzę tutaj sfrustrowanego sprzedawcę czy to kotłów weglowych lub sterowników czy samego węgla czy to kabli bo im też zalazłem za skórę wyjaśniając zawiłości i ogłupianie inwestorów.

Ja się niczego nie wstydzę,jestem caly czas dostępny :)

 

Panie naturszczyk przedstaw się pan i wyjaśnij o co biega.

Nawet tutaj na forum i teraz,oficjalnie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żona.....

 

wiadomo....

 

Powyższego trudno zrozumieć,odpowiedz na pytania powyższe to może załapie.

......

Mówi bardzo dużo,mówi przede wszystkim ile energii zostało użyte w celu dogrzania domu do np.temp.22,5st.C.

A całkowite zużycie enetgii w domu pokazuje,kto ile energii zużył na cele bytowe a nie grzewcze czyli na TV,wibratory,zmywarki,pralki itp.

 

to może ja odpowiem za jasienieczka byś łatwiej mógł zrozumieć

 

mówi to tyle że gdy Twojej żonie w sypialni jest zimno to włącza wibrator bo TY nie dajesz rady i ogrzewa atmosferę w zimnych stosunkach damsko męskich , a gdy wibratora nie włącza to twój system CO musi uzupełnić straty i zrobić robotę której tY nie odwalasz / dowalasz

 

Tak,przy 19 czuć,że ogrzewanie nie chodzi,nie ma promieniowania cieplnego pomimo odpowiedniej temp.w domu.

A żona sapała o 23 w salonie - to za gorąco,a sypialni jest ok,bo pętle skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisze to raczej twój klient i to nie do końca zadowolony z wyników i pracy działu obsługi klienta

wniosek

twoja wiarygodność notuje spadki jak rubel i za chwilę będziesz musiał się znow dewaluować usuwając kolejnych kilka tysięcy postów

moze wreszczie znikniesz stąd całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...