Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tolu, ten lupek nie pasuje do Ciebie :wink: jest ciezki, siermiezny i szorstki hihi ale ja nie jestem obiektywna bo moim faworytem jak wiesz jest ten cieply, "miekki" w kolorze i bardzo elegancki kamien ktory ustawilas przy kominku 8)

U mnie bardziej taki lupek, tylko w bialym kolorze by pasowal.. ale nie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag ...dawaj mi tu szybciorem mój portret psychologiczny,

bardzo jestem ciekawa jak mnie postrzegasz :wink: 8) :D

Zniosę wszystko, nawet najszkaradniejszą prawdę. Zaletom przez grzeczność nie zaprzeczę :wink: do wad, słabości się za nic nie przyznam 8)

Weekend spędziłam na rozmyślaniu o łupkach, aż mi w głowie łupało.

Szczęście moje w postaci córki, zrobiło mi na prędce taką wizualizację łupkowej ściany. Proporcje kamienia są przekłamane, będzie delikatniej, bo z innej odległości jest robione zdjęcie łupka, a z innej salonu, po naniesieniu jest trochę nieprawdziwie, ale daje jakieś wyobrażenie.

Półki które tu widać, mają być szklane, jedynie od frontu będzie drewniana nakładka sugerująca półkę drewnianą. Półka szklana przepuści przez siebie światło padające z górnych reflektorów. Światełek nie udało nam się na tej wizualizacji umieścić.

Czy nie za wiele tego wszystkiego? łupek, granit kominka, drewniane półki, półokrągły gres wokół kominka, jesionowe dechy podłogi (kiedyś będą)?:roll:

Jak zwykle bardzo proszę o opinie

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/55555555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie za wiele tego wszystkiego? łupek, granit kominka, drewniane półki, półokrągły gres wokół kominka, jesionowe dechy podłogi (kiedyś będą)?:roll:

Jak zwykle bardzo proszę o opinie

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/55555555.jpg

bez piwa nie damy rady :oops: :wink:

PS. siostra czeka w KK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro zrobić wizualizację z tym hiszpańskim kamieniem.

Prawdą jest, że najdelikatniejsza byłaby płytka gipsowa imitująca piaskowiec, w jasnym kolorze zbliżonym do koloru ścian. Ta ściana wtedy nie byłaby kolorystycznym wyróżnikiem, a różniłaby się strukturą, która zwłaszcza wieczorem, po podświetleniu byłaby zakcentowana. Rozważam i to, choć w pierwotnym założeniu miał być kamień naturalny.

A może jakiś tynk strukturalny, przecierki, czy inne takie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że najdelikatniejsza byłaby płytka gipsowa imitująca piaskowiec, w jasnym kolorze zbliżonym do koloru ścian.

 

Przepraszam, ze sie wtrace, ale wszelakie imitacje sa dla mnie tylko udawaniem czegos, czym nigdy nie beda ... Imitacja piaskowca? :roll:

Tolu, Twoj projekt jest bardzo zbierzny z moim. Podloga to jesion bielony, przelamany chlodnym, polerowanym gresem. Deski i kafle wybralam duze, calosc ma komponowac sie w prawie szklana powierzchnie ...

Czesc mojej sciany bedzie z lupka, z zaprojektowanymi sprytnie szklanymi polkami, podswietlonymi od gory. Swiatlo bedzie swobodnie przenikalo przez szklo, a dalej slizgajac sie wyeksponuje zroznicowana fakturowo i kolorystycznie powierzchnie lupka. Reszta sciany to strukturalny tynk (oczywiscie bez widocznych wzorow), zacierany troche jak tynk elewacyjny, troche jak naturalna powierzchnia chropowatej sciany. Wzor i kolor ma stanowic tlo dla lupka i nie moze go dominowac.

 

Tolu, nie wprowadzaj tej imitacji ... Jesli masz watpliwosci, wez w sklepie taka plytke do reki, obejrzyj jej krawedzie i strukture. Przyznam, ze gipsowki swietnie wygladaja na fotach, ale w rzeczywistosci dosc jarmarcznie ... :oops:

Jak dla mnie za duzo jest tylko o dwie rzeczy ... O rodzaje drewna (podloga inna, drewniane polki z czegos innego), oraz o ilosc lupka na scianie ... Troche za ciezko ... cale sciany robia wszyscy ...

 

BTW moj kominek tez bedzie w czesci z lupka. Jego panoramiczna, duza konstrukcja bedzie wymagala ciecia i precyzyjnego ulozenia kamienia. Moj wykonawca chyba sie zastrzeli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro zrobić wizualizację z tym hiszpańskim kamieniem.

Prawdą jest, że najdelikatniejsza byłaby płytka gipsowa imitująca piaskowiec, w jasnym kolorze zbliżonym do koloru ścian. Ta ściana wtedy nie byłaby kolorystycznym wyróżnikiem, a różniłaby się strukturą, która zwłaszcza wieczorem, po podświetleniu byłaby zakcentowana. Rozważam i to, choć w pierwotnym założeniu miał być kamień naturalny.

A może jakiś tynk strukturalny, przecierki, czy inne takie? :roll:

Tola, ja mam imitację i choć mnie jakoś specjalnie nie drażni, to teraz napewno położyłabym naturalny kamień

bez dwóch zdań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu!!

 

Motyczka w tej chwili jest w Toruniu z córcią a ja sobie w wolnej chwili wpadłem na forum i nie moge sie powstrzymać, żeby nie napisac kilku słów na temat ściany.

Być moze będę za szczery, ale ściana optycznie wydaję się ciężka, przesycona i tak naprawdę ten piekny kominek i mahoniowy parapet ginią bo człowiek patrząc widzi tylko łupki. Nie myślałaś aby zrobić ją w tradycyjny (być może oklepany) sposób?? Zegar, obrazy, ew rodzinne fotki, kilka bibelotów. Ponadto zawsze jest tak, że od kominka ściany z czasem się brudzą, gładką odmalujesz a taki łupek??

Współczuję Ci czyścic go, szkoda rąk...a przeciez Wasz piekny ogród nie bedzie na Ciebie czekał bezczynnie :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam. Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag ...dawaj mi tu szybciorem mój portret psychologiczny,

bardzo jestem ciekawa jak mnie postrzegasz :wink: 8) :D

Zniosę wszystko, nawet najszkaradniejszą prawdę. Zaletom przez grzeczność nie zaprzeczę :wink: do wad, słabości się za nic nie przyznam 8)

Weekend spędziłam na rozmyślaniu o łupkach, aż mi w głowie łupało.

Szczęście moje w postaci córki, zrobiło mi na prędce taką wizualizację łupkowej ściany. Proporcje kamienia są przekłamane, będzie delikatniej, bo z innej odległości jest robione zdjęcie łupka, a z innej salonu, po naniesieniu jest trochę nieprawdziwie, ale daje jakieś wyobrażenie.

Półki które tu widać, mają być szklane, jedynie od frontu będzie drewniana nakładka sugerująca półkę drewnianą. Półka szklana przepuści przez siebie światło padające z górnych reflektorów. Światełek nie udało nam się na tej wizualizacji umieścić.

Czy nie za wiele tego wszystkiego? łupek, granit kominka, drewniane półki, półokrągły gres wokół kominka, jesionowe dechy podłogi (kiedyś będą)?:roll:

Jak zwykle bardzo proszę o opinie

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/55555555.jpg

Właśnie taka scianę kominkowa sobie wymarzyłam :D Tylko ja planuje zupełnie prosta obudowę kominka - taką prostokątną gładką.

Jak mam byc szczera to jak dla mnie trochę tego za wiele ale ja juz taka jestem że wolę mniej niz więcej 8) Ale i tak efekt całkiem niezły.

A ściany od kominka wcale się nie brudza jak ma się dobrze zrobiony kominek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...