Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykończenie pokoju dla 18-latka. Proszę o pomoc


pudlox

Recommended Posts

Witam. Jestem Michał, mam 18 lat i właśnie wykańczam mój pokój i brakuje mi pomysłów co do wykończenia, naczy no może i jakieś są, ale nie wiem czy idę w dobrą stronę. Chciałbym, aby to wnętrze było przytulne i żebym dobrze się w nim czuł. Interesuje się grafiką komputerową, fotografią (i tutaj przepraszam za jakość zdjęć, ale chwilowo mam do dyspozycji tylko telefon) oraz muzyką (gram na gitarze basowej oraz saksofonie). Jest to pokój nad garażowy o wymiarze ~50m^2 (8,4m x 5,75m). W weekend skończymy układać panele i wtedy zostanie tylko zamontować kaloryfery (pod oknami w lukarnach) i mogę się wprowadzać. Mam zamiar wprowadzić parę kolorków, kupić sofę i stolik oraz zrobić zabudowę. Obecnie posiadam meble z firmy VOX z kolekcji modern (http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-vox-modern): biurko, łóżko pojedyncze, regał szeroki z półkami oraz barek.

 

Plany/pomysły (do dyskusji):

1. Pomalować ścianki lukarn na kolor caffe latte i na jedną ściankę koło biurka dać naklejkę:

694cd9671262c36c8d187d572f036b1c.jpgIMG_20140408_15zcx3vf812_1.jpgkolory.jpg

 

2. Zrobić zabudowę na ubrania i inne rzeczy. Będzie ona po prawej stronie drzwi, ok 15 cm od drzwi do końca ściany. Pomoglibyście mi zaplanować wnętrze? Chciałbym miejsce na wieszaki, półki oraz szuflady.

 

3. Kupić sofę: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79840495/#/S59840477 + pufy oraz stolik: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40104294/ ,a pod to jasny dywan, tak żeby zaczynał się pod sofą i kończył za stolikiem kawałek.

 

4. Kupić jasny dywan pod biurko, albo może taką gumę na podłogę, żeby nie niszczyć podłogi od kółek?

 

5. Oświetlenie: będę miał po bardzo atrakcyjnej cenie takie lampy: http://www.gryflamp.pl/belka-belka-ambasador-p-318.html i myślę, że będą dobrze wyglądały - sztuk 2. Oraz tą lampkę: http://www.gryflamp.pl/lampy-gabinetowe-lampa-gabinetowa-ambasador-p-321.html na barek.

 

6. Obok barku od strony okna chcę postawić drzewko bonsai, w wysokiej donicy i drzewko też większych rozmiarów. Akurat bonsai bardzo mi się podoba

 

7. Nie chce zasłon, ani firanek, myślę nad roletami - tylko jaki kolor będzie pasował?

 

8. Obłożyć schodki panelami - taki tylko pomysł przychodzi mi do głowy.

 

To są moje pomysły, proszę o ocenę ich i własne propozycje, za które będę bardzo wdzięczny. Poniżej kilka zdjęć, wizualizacja rozmieszczenia mebli, wizualizacja podłogi :D, drzwi które będą zamontowane oraz wymiary.

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję

Pozdrawiam

Michał :)

 

Zdjęcia: http://www.dropmocks.com/mDfzgN

Edytowane przez pudlox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej może plan domu?

 

Bo z linku wyświetla mi się tylko zdjęcie drzwi.

 

Lampy są bardzo konserwatywne jak na pokój nastolatka.

 

Dysponujesz bardzo duża powierzchnia. Może podziel ją np. regałem na część sypialniną i wypoczynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfir

Dziękuje, że sie pojawiłaś :) .. wchodząc w link (tam gdzie są drzwi) użyj strzałek na klawiaturze do przewijania zdjęć. Raczej nie będę w stanie podzielić tej powierzchni, ze względu na skosy. Co do lampy to tutaj gra pieniądz, a mam bardzo dużą zniżkę na nie i to pozwoli mi zainwestować przykladowo w wypoczynek.

 

Oto plan piętra, tak jak prosiłaś: (odbicie lustrzane, oryginalnie w projekcie jest odwrotnie, my odwróciliśmy ze względu na słonce i większą ilość światła w salonie)

plan.jpg

Edytowane przez pudlox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozstawiaj mebli po kątach. Łożko przecież może wychodzić na środek pomieszczenia a nie stać pod ścianą. Wówczas nawet łatwiej ci będzie do niego podejść.

Wzdłuż niskiej ścianki kolankowej postaw niskie szafki zamiast wstawiać komody i witryny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to konstruktywnego to nie wniesie ale te drzwi wchodzące na skos to straszna muka :/

Ja bym jeden skos zabudowała ściankami i stworzyła w ten sposób garderobę. Zyskasz w ten sposób wysokie ściany przy których możesz postawić posiadane już meble. Na rysunku i wizualkach garderoba ma ok.310 cm glębokości(225cm szerokości) ale dobrze byłoby postawić ścianę z wejściem do niej od miejsca gdzie zaczyna się skos nad lukarną(nie umiem tego wyliczyć). Zielone przerywane linie na rzucie pokazują gdzie według mnie jest wysoko na 190cm pod skosami.

1.jpg garderoba.jpg 1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg

Na dodatkach i kolorach nie bardzo się znam ale jeśli masz zamiar dokupić jakieś meble to dobrze by było gdyby też były w kolorze wenge, ewentualnie stali(jak nogi biurka...chyba) i "kanciaste" w formie. Żywe rośliny - popieram ale o bonsai trzeba umieć dbać.

Z dodatkowych kolorów to oprócz różnych odcieni kremowego, beżowego(np. cafe latte na ścianach)zielony i ciemnobrazowy mógłby pasować. Ewentualnie czerwony i pomarańczowy ale tu już ściany raczej całe białe. Pooglądaj aranżacje z tymi swoimi meblami na stronie VOX-a, moze coś Cię natchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicyja

Po prostu WOW, nie pomyślał bym nad tym. Pomysł na prawdę super.

Ad 1 - drzwi. Tego pokoju miało nie być, ale widząc ile betonu ma być zmarnowane, gdy położy się na niego tylko dach, to trzeba było kombinować. Padła komenda do dekarzy: "Panowie, kombinujcie mi tu tak, żeby zrobić z tego pokój, nie wiem jak, ale ma tu być pokój." To postawili ściankę kolankową, podwyższyli dach, zrobili lukarny, wstawili trzy okna i jest pokój.

 

Ad 2 - garderoba. Pomysł mi się bardzo podoba, ale teraz musiał bym ugadać rodziców, a tu będzie problem, bo mój pokój nie jest jedyną inwestycją w tym domu, a portfel chudnie w oczach. Więc z bólem dochodzę do wniosku, że tak ambitnych planów nie będę mógł poczynić. Ale sądzę, że taka rozmowa się odbędzie i będę starał się przekonać. Jestem pewien, że będzie musiało to poczekać na lepszy moment finansowo.

 

Ad 3 - kolory. Strona VOX i ich aranżacje głównie stawiają na szary/grafit. Nie mam totalnie pomysłu na kolorystykę. Nie mam nic przeciwko akcentom młodzieżowym, ale nie chcę przegiąć.

 

Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piętnastometrowy pokój, przez który należy przejść aby dostać się do omawianego pokoju nad garażem też będzie do Twojej dyspozycji, czy może zajmie go inny domownik? To jest w zasadzie pytanie najważniejsze i kluczowe.

 

Co do samego pokoju nad garażem, to jestem za szarościami na ścianach. Patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś, od razu pomyślałam, że wstawiony kolor podłogi fajnie wygląda z szarą ścianą.

Sama w sypialni mam brązowe meble, a na niektórych ścianach kolor kwiat pustyni z Barw Natury Śnieżki (chyba odrobinę chłodniejszy od pokazanego cappucino Duluxa) - daje to efekt raczej mało nowoczesny, owszem - przytulny, dość spokojny, tak jak napisała Elfir, trochę jak dla dziadków. ;)

Szare tło wydaje mi się lepsze do jakiejś grafiki czy fototapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że efekt ładny, ale nie widziałam na żywo. Na żywo widuję farby i dla mnie ciekawy kolor w zupełności wystarcza.

 

Jeżeli pokój obok ma być gościnny, czyli taki właściwie niczyj, to rozdzieliłabym funkcje i większość posiadanych mebli voxa wstawiła tam i tam też pracowała przy biurku. A duży pokój nad garażem to już pełny relaks - funkcja wypoczynkowa i sypialna. Ścianę wejściową zrobiłabym całą w szafkach i półkach - to by odwróciło uwagę od specyficznego wycięcia otworu drzwiowego.

http://allhomedecors.com/wp-content/uploads/2012/09/cool-home-library-in-attic-530x353.jpg

Coś jak powyżej tylko na przykład dolne półki zamknięte drzwiczkami.

 

Reszta pokoju zagospodarowana niskimi meblami. Może część sypialna na prawo, wypoczynkowo - imprezowa na lewo.

Pokazane lampy oddałabym rodzicom do pokoju gościnnego, a w omawianym pokoju wolałabym coś prostego - może reflektorki ikeowe Kramare albo Basisk? Niedrogie, bardziej pasujące do pokoju młodzieżowego, umożliwiające ustawienie kierunku światła.

 

No i teraz tak. Masz ciemnobrązowe łóżko, takież okna. Gdzieś jeszcze by się przydało ten kolor powtórzyć. Może udałoby się kupić stolik w takim kolorze? Meble tapicerowane, zabudowa na książki i ubrania białe. A może zapomnijmy o wenge w ogóle? Na łóżko biała narzuta sięgająca podłogi i nie ma tematu. :)

Na ścianach szarość - może szara poświata albo srebrzysty lód Duluxa?

Są tu koleżanki z większym wyczuciem i zmysłem plastycznym - może podpowiedzą czy wszystkie ściany w kolorze, czy część, bo ja nie potrafię doradzić.

Na szarej ścianie fajnie będzie umieścić coś "od Ciebie". Grafiki w białych ramkach, naklejka. Kwestia znalezienia czegoś, co się podoba Tobie.

 

Bonsai to fajny pomysł. W ogóle żywe rośliny. Jest sporo gatunków łatwych w uprawie, którymi możesz "zagospodarować" część niskich kątów. Zamiokulkas, sansewieria.

 

Jeżeli odpuścimy wenge, to możesz łatwo zanleźć dużo inspiracji i zobaczyć jak szare sypialnie wyglądają z dodatkami w różnych kolorach. Może wklej tu jakieś zdjęcie pokoju, który Ci się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie dekarze się nie popisali jako architekci. Mogli zrobić ściane kolankową o jeden pustak wyższą albo większy kąt nachylenia dachu(chyba, że nie mogli ;)). Ale trudno, jak już tak masz to trzeba z tym żyć ;).

Moja kolejna propozycja, to zrobienie przy drzwiach szerszego i głębszego podestu(ok.90cm głębokości). Po pierwsze będzie wygodniej - nie będzie trzeba stać na schodku zamykając i otwierając drzwi od środka. Po drugie bezpieczniej - wchodząc do pokoju będzie czas na zauważenie, że jest schodek. Po trzecie ładniej - symetrycznie, można wyróżnić ścianę nad podestem jakimś ciemnym kolorem żeby to umiejscowienie nieszczęśne drzwi tak się nie rzucało w oczy a nawet wyglądało na celowy układ. Cegła i szare ściany to tylko luźna propozycja.

2A.jpg 2B.jpg 2C.jpg 2D.jpg 2E.jpg

Nie wiem czy Tobie i ewentuanym gościom będzie komfortowo jak ten pokój 15m.kw. będzie przechodni. I Ty i gość zajmujący tamten pokój będziecie się czuli skrępowani jak np.będziesz w nocy chciał iść do łazienki. Przeznaczyłabym go na szafy - tam chyba nie ma skosów więc będzie można wstawić standardowe i ten otwarty regał, a w Twoim "królestwie" raczej niskie meble na najczęściej używane ubrania. Chyba, że planujecie ściankami wydzielić z tego pokoju korytarzyk...A pozostałe pokoje na pietrze są już zajęte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko jest zajęte. Pokój gościnny będzie na pewno i tego nie przeskocze (decyzją rodziców).. korytarza też nie zrobię, bo od wykończenia minęło 3 lata i nie to wiąże się z niszczeniem łazienki i pokoju. Za duże zmiany. W tej wnęce w której jest przejście będzie zrobiona zabudowa, więc tam mogę trzymać koszule na wieszakach i tak jak mówisz zrobić szafkę na te najczęstsze ubrania. Pomyśle nad tym stopniem. Da się go zrobić na położone już panele? Bo na dzień dzisiejszy jest położona połową podłogi, a jutro będzie całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby tej zabudowy we wnęce przy wejściu nie projektował jakiś dekarz bo jeszcze się okaże, że drzwi nie da się otworzyć ;) Moim zdaniem to złe miejsce na postawienie szaf, i tak dojście jest dziwne, z ominięciem wystającej ściany łazienki. Lepiej już zrób zabudowę na ubrania u siebie w pokoju.

Z tym korytarzykiem to miałam na myśli pomniejszenie tego przechodniego pokoju poprzez postawienie ściany z drzwiami(może podwójnymi), na równo ze ścianą pokoju obok(bez ruszania łazienki chociaż ma fatalny kształt).

gościnny_korytarzyk.jpg

U Ciebie można wydzielić mini-garderobę zaczynającą się od miejsca na styku sufitu ze skosem. Głebokość garderoby to 90cm(jak podest) szerokość ok.200cm(wejście 80cm i po bokach półki i wieszaki o głębokości 60cm). Przestrzeń bliżej ściany kolankowej można zamknąć drzwiczkami na wymiar i mieć schowek na duperele.

3.jpg 3A.jpg

Według mnie zrobienie podestu(domurowanie do schodków albo stelaż stalowy lub drewniany obłożony płytą OSB) na gotowej podłodze to nie problem. Podobnie jak postawienie ścianki z k-g żeby wydzielić garderobę lub korytarzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...