Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w zaaranżowaniu małego mieszkania 31,7 m2


Kaaarola

Recommended Posts

Witam,

 

Znalazłam fajne mieszkanie w rynku pierwotnym. Odpowiada mi (prawie) wszystko:

- metraż 31,7 m2 ale 2 pokoje :)

- lokalizacja, okolica

- i najważniejsze: cena

Jednak jest jeden mankament. W pokoju z aneksem kuchennym jest komin - oczywiście nie do ruszenia.

Mieszkanie zostanie oddane do użytku w lutym przyszłego roku,więc mogę wprowadzić zmiany w układzie ścian.

 

Proszę o pomoc jak zaprojektować kuchnię by ta była funkcjonalna, pomysł projektanta jest co najmniej dziwny :eek:

 

W mieszkaniu będzie mieszkać jedna osoba, w dużym pokoju chciałabym wstawić stół z 4 krzesłami i sofę ok. 220 cm.

Oryginalny projekt

http://images62.fotosik.pl/863/e044b07cf9f0bbf9med.jpg

 

Po moich zmianach

- zmniejszyłam mały pokój o 28 cm na rzecz salonu (w sypialni będę tylko spać, więcej miejsca mi nie potrzebne, a dzięki temu przesunięciu na ustawności zyska ściana między pokojami)

- zmieniłam układ ścian na wejściu (usunęłam wnękę po prawej stronie, dzięki temu mam większy aneks kuchenny i dodatkowo utworzyłam wnękę na wprost wejścia)

http://images61.fotosik.pl/861/ca127be441b298d6med.jpg

i układ mebli

http://images61.fotosik.pl/861/f57697441769df17med.jpg

Wszelkie komentarze mile widziane

Edytowane przez Kaaarola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja bym zrobiła tak. Ponieważ sypialnia ma być tylko do spania, to łóżko po okno, 80 cm wolnego miejsca i szafa, z łamanymi drzwiami, przesuwne zabierają za dużo miejsca. Drzwi przesuwne, schowane w ścianie. To daje więcej miejsca na łazienkę - prysznic albo wanna , zrobiłam 90 cm szerokości, a potem jeszcze około 120-130 cm pod umywalkę z blatem, można wepchnąć płytką pralkę. No i kibelek, podwieszany, nad nim miejsce na małą szafkę. Przedpokój - w kącie między sypialnią a łazienką głęboka szafa na ubrania , po obu stronach drzwi wejściowych dwie małe płytkie. Drzwi do łazienki powinny otwierać się przeciwnie, "na północ", aby zasłaniać wejście do toalety.Kanapa i stolik na TV jak u Ciebie, za kanapą ścianka na głębokośc kuchennej zabudowy i kuchnia. Wtedy siedząc na kanapie nie widzisz blatu - jest tam około 250 cm. Licząc od kanapy powinna być płyta, a potem zlewozmywak, bliżej pionu. Na ścianie południowej, koło drzwi, wysoka zabudowa, z lodówką, piekarnikiem i masą szafek. Po środku stół , wzięłam taki 80 cm szerokości , 140 cm długości, bo lubię przyzwoite stoły, a wiem, że 120 x 70 to za mało na 4 osoby.

No to ja bym tak zrobiła :)ca127be441b298d6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, enedue mnie wyprzedziła - prawie identyczny układ mam do zaproponowania wrzucę jednak swoje wypociny,

Skoro sypialnia tylko do spania to zmniejszyłabym ją jeszcze, np do 240cm. Czyli pokój dzienny powiększony o 68cm i dodatkowo otwarty na przedpokój i robi się całkiem przyjemna przestrzeń. Aneks kuchenny w "L" z wysoką zabudową przy drzwiach. Jeden "kwadracik" to może być szafa na kurtki a drugi to słupek z piekarnikiem albo po prostu jedna większa szafa a obok lodówka. Dodatkowa płytka szafa przy drzwiach łazienki, ok.100x45cm, na odkurzacz, buty itp.

1.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym tak zrobiła :)[ATTACH=CONFIG]253995[/ATTACH]

 

sypialnia ma być tylko do spania, ale w takim ustawieniu łóżka "dusiłabym się" , bo ściany z 3 stron, to nie dla mnie :no:

no i prosto z łazienki wychodzi się na stół

 

No, enedue mnie wyprzedziła - prawie identyczny układ mam do zaproponowania wrzucę jednak swoje wypociny,

Skoro sypialnia tylko do spania to zmniejszyłabym ją jeszcze, np do 240cm. Czyli pokój dzienny powiększony o 68cm i dodatkowo otwarty na przedpokój i robi się całkiem przyjemna przestrzeń. Aneks kuchenny w "L" z wysoką zabudową przy drzwiach. Jeden "kwadracik" to może być szafa na kurtki a drugi to słupek z piekarnikiem albo po prostu jedna większa szafa a obok lodówka. Dodatkowa płytka szafa przy drzwiach łazienki, ok.100x45cm, na odkurzacz, buty itp.

[ATTACH=CONFIG]253997[/ATTACH]

 

Dziękuję za propozycję, dałaś mi sporo do myślenia :yes::yes:

pozostawiłabym jednak ściankę przy drzwiach wejściowych, tą która ma 65 cm, nie chciałabym po otwarciu drzwi pokazywać np. listonoszowi całe mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zostawiła ściankę przy wejściu chociażby na wieszak na kurtki i odstawienie butów.Na pewno przesunęłabym ścianę w kierunku sypialni jednak tak aby się zmieściła duża pojemna szafa na całą ścianę,która pomieści wszystkie ubrania,pościel,odkurzacz itp,łóżko 140cm.

http://static.pokazywarka.pl/i/2858083/546083/tyiuop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zostawiła ściankę przy wejściu chociażby na wieszak na kurtki i odstawienie butów.Na pewno przesunęłabym ścianę w kierunku sypialni jednak tak aby się zmieściła duża pojemna szafa na całą ścianę,która pomieści wszystkie ubrania,pościel,odkurzacz itp,łóżko 140cm.

http://static.pokazywarka.pl/i/2858083/546083/tyiuop.jpg

 

kinka dzięki za propozycję, ale

1. z tak ustawioną szafą ściany nie dałoby się przesunąć :(

szafa 60 + łóżko 140 + min. 50 ? cm z każdej strony (by było wygodne dojście do szafy i łóżka z 2 stron (choć to jest mało) => 300 cm wychodzi, a w projekcie pokój ma 308 cm

2. w pierwotnym projekcie drzwi balkonowe są zaledwie 18 cm od ściany działowej, taki układ kanapy wymusza cofnięcie ściany o 100 cm, czyli mały pokój miałby tylko 200 cm :( (co prawda mam w nim tylko spać, ale komfort chce też mieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

to jeszcze kwestia łazienki

 

proszę o komentarz rozplanowania łazienki bloku i sugestie co poprawić by była jeszcze bardziej funkcjonalna

mam możliwość zmiany układu sprzętów za wyjątkiem WC, póki co łazienka dla jednej osoby

 

http://images63.fotosik.pl/950/8c0d8d21da46bc45med.jpg

 

a tak to wygląda po wstawieniu sprzętów (nie do końca z właściwymi wymiarami - umywalka za duża, drzwi o 20 cm za szerokie :( )

 

http://images63.fotosik.pl/950/10c4c54ea78da918med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Naszły mnie wątpliwości czy układ jest ok i wymyśliłam jeszcze coś takiego, tylko pytanie: czy to w ogóle ma sens czy lepszy układ poprzedni.

zalącznik 1: tak jest obecnie (szafa w sypialni 195 cm x 60 cm, + szafa przy wejściu do łazienki 100 cm x 60 cm)

czy 80 cm wokół stołu to wystarczająco miejsca czy za mało?

zmiany 1.jpg

a.jpg

zał 2-5 po ewentualnych zmianach (szafa w sypialni 255 cm x 60 cm + szafa przy wejściu do łazienki 100 cm x 35 cm + wnęka przy wejściu do sypialni 43 cm x 45 cm), a do tej dobudowanej ściany stół

zmiany extra.jpg

a.jpg

ff.jpg

Pomóżcie i oceńcie krytycznym okiem, który układ jest bardziej funkcjonalny.

Mieszkanie dla singla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrała stół przesunięty do ściany, mam podobnie u siebie i mam stol okragly , który zawędrował i tak pod ściankę. Osobiście zmniejszylabym kuchnię, w szczególności lodówka kolo sofy tuz to nie dla mnie, bo słychać jak się ogląda TV. Ale to mój gust bo jestem za jak najmniejszymi kuchniami w pokojach;) generalnie fajne ułożenie na takim metrażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images67.fotosik.pl/360/36e5de733454bb57gen.jpg

 

Elfir,

 

dzięki za pomysł, ale tak się nie da

pokój ma 545 cm to wg mnie za mało by zrealizować taki układ bo:

- ok 225 na kanapę - 20 cm grzejnik pod oknem - 65 cm szafki pod ścianą - odstęp miedzy szafkami 100 cm - stół/blat min. 75 cm, by można było postawić 2 talerze i na krzesło od strony kanapy zostaje ledwo 60 cm i wszystko jest na styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...