Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drobne zmiany aranżacji pokoju, dobór dodatków - wątek pomocowy


InneM

Recommended Posts

Gdyby to był mój pokój to nie było by ani kamienia ani struktury. Za mały pokój na takie rzeczy moim zdaniem.

Skoro chcesz szary to pomaluj całość tym kolorem ale nie za ciemnym.

 

Zrezygnowałabym też z meblościanki. Z tego co widzę to nie jest ci specjalnie potrzebna do przechowywania. Te same pieniądze zainwestowałabym w stolik pod telewizor np na cała długość ściany a nad nią wiszący telewizor, będzie lżej to wyglądało, meblościanka, szczególnie w kolorze ciemnego drewna przytłoczy i zdominuje pomieszczenie.

 

Jak już koniecznie chcesz jakieś ozdobniki (ja bym z nich zrezygnowała zupełnie) to wybrałabym strukturę w kolorze reszty ścian. Położyłabym ją na jedną ścianę przy stole (ale kolor jak najbardziej zbliżony do reszty ścian albo ton jaśniejszy lub ciemniejszy). Ewentualnie tekstura na ścianie z telewizorem i to tylko wtedy gdy zrezygnujesz z meblościanki. Z meblościanką kładzenie struktury myślę że jest zupełnie bez sensu i tak większość zasłonią meble i telewizor.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was ponownie.

 

U mnie zaszło troche zmian i chcialabym Was moi drodzy zapytac co sadzicie o moich pomyslach na kolejne zmiany.

 

Przedpokoj wyglada obecnie tak:

 

IMG_20150120_171541.jpg

IMG_20150120_171558.jpg

 

Na scianie za drzwiami wystaje kabel fota ponizej - chcialabym tam umiescic foto gitary (pasja meza) w sporej ramie 100/70, podswietlony delikatnie ledami

 

IMG_20150120_171750.jpg

 

Ponizej czesc salonu. Przepraszam za burdello ale to muzyczne zabawki meza i mam zakaz ruszania :p a no i cora miala urodziny stad balony :)

Ale do rzeczy.

IMG_20150120_171642.jpg

 

Na ta sciane chcialabym dac ponizsza tapete

 

tapeta.jpg

 

Reszta w nastepnym poscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebloscianka do wymiany. Chcialabym sprawic sobie taka: Tylko nie wpolysku i zamiast czerni jakis czarnobraz lub baaardzo ciemny glebki braz aby pasowalo do reszty mebli

 

mebloscianka.jpg

 

Reszta salnu z aneksem

 

IMG_20150120_171618.jpgIMG_20150120_171707.jpgIMG_20150120_171726.jpgIMG_20150120_171735.jpg

 

Na scianie z zegarem, tej przy ktorej stoi stol chcialabym tez ta tapete w paski. Niestety sciana tam jest tak strasznie krzywa ze nie mam innego pomyslu na ukrycie tych ustrojstw.

 

Aaaa i poduchy do wymiany na jasne bezowe :)

 

Co myslicie?

 

Przepraszam za jakosc zdjc ae mam do dyspozycji tylko telefon ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak jest tymczasowy (mam nadzieje). Chcialabym tam cos bialego, moze jakas lawka. Aczkolwiek potrzebuje wieszaka kombo z miejscem na schowanie butow.

 

Poduchy kupilam nowe. 4 sztuki, 2 biale i 2 jasnobezowe. Wydaje mi sie ze ozywily ten ciemny naroznik. Chcialabym dodac jeszcze 2 jasnoszare.

 

Co do mebloscianki to myslalam jeszcze oszafkach BESTA z Ikei w takim ukladzie na tle tapety w pasy. nie wiem tylko czy to nie bedzie za duzo na tej scianie:

 

ikea.jpg

 

Myslalam tez zeby w takim ukladzie dac na scianie z mebloscianka tapete imitacje kamienia.

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

córcia przesłodka:p

Co do kolru poduch - prawdopodobnie ładne, ale jakość zdjęć zrównuje wszystkie kolory

a tapety w cegiełki czy inne kamienne imitacje zdecydowanie - nigdzie:no: - nie dawaj.

Tapeta w paski sliczna.... ale... jesli mówisz, że ściany sa krzywe, to przy tego rodzaju wzorze, bedzie to jeszcze bardziej widać.

Ta nowa meblościanka może już nadac charakteru.

Rolety w oknach białe - ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sciana z mebloscianka akurat jest prosta. Boje sie ze ta tapea w pasy i bezowa mebloscianka ( w taki samym kolorze jest aneks kuchenny) bedzie sprawiac mdle wrazenie no i sie zleje kolorystycznie. I albo sciana albo mebloscianka znikna.

Na pewno chcialabym ta sciane ozywic i rozjasnic. Zrobilam sobie jeszcze taka wizualizacje kolorystyczna mebloscianki:

 

Untitled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem - kupuję w końcu stół z krzesłami, ale niestety mój blokowy salon ok.12 m2 nie chce zwiększyć swojej płaszczyzny. Jakbym nie kręciła meblami, to i tak na coś zawsze zabraknie miejsca, a wcisnąć muszę sporo - komplet wypoczynkowy (kanapa 2,30 plus fotel i pufa), biurko z PC, regały z książkami, no i stół z krzesłami. Idealnie byłoby, gdyby udało się wcisnąć jeszcze komodę.

Utworzyłam taką oto niezborną wizualkę, może ktoś dostrzeże rozwiązania dla mnie niewidoczne.

 

Od razu zastrzeżenia - meble wizualkowe są przypadkowe, jedynie zgadzają się wymiary. Okno balkonowe jest na krótszej ścianie naprzeciw drzwi, blisko biurka (usunęłam z wizualki, żeby było czytelniej), a tuż obok niego (za stołem z krzesłami) znajduje się kaloryfer. Drzwi do pokoju otwierają się odwrotnie niż to zaznaczone (nie dało się tego zmienić za chiny)

 

Doradźcie, proszę, czy taki układ jest okej, czy może da się wymyślić coś sensowniejszego.

 

salon - 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wiem, że jest to klitka, ale próbuję działać z tym, co mam.

Myślałam, żeby zamiast komody stojącej powiesić nad kanapą szafki z Ikea Besta białe, co dałoby trochę oddechu ścianie przeciwnej, ale stworzy meblościankę w połączeniu z regałami.

Mam jeszcze jedną wizualkę ze stołem zaraz przy wejściu, która bardziej przemawia do męża:

 

salon - 4.jpg

 

Ja się upieram, że tak chyba będzie lepiej:

 

salon - 1.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...