Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kiepski układ mieszkania i 3 pokoj, poprawa układu


robr

Recommended Posts

Witam,

zakupiłem mieszkanie o powierzchni 59 metrów, 2 pokoje i kuchnia, mała łazienka, przedpokój. Niestety nie jest to mieszkanie rozkładowe, a w każdym pomieszczeniu mam po jednym oknie (w 1 pokoju drzwi balkonowe). Mieszkanie mieści w kamienicy. Wysokość pomieszczeń 3,5 metra.

 

 

w łazience na ścianie poprowadzony jest pion kanalizacyjny i rura z wody.

Edytowane przez robr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ogrzewania tego mieszkania jest małym problemem, brak instalacji gazowej, mały przydział mocy prądu, pozostaje ogrzewanie węglowe tak jak było wczesniej i tak jak mają sąsiedzi, nie moge wsadzić kotła do piwnicy bo nie mam w niej komina, Do tej pory był piec kuchenny kaflowy do gotowania na 4 fajerki i z podkową

 

kominiarze wydają zgody na użytkowanie w pomieszczeniach kuchennych urządzeń typu piecokuchnia. Jest to kocioł CO z płaszczem wodnym, lecz z fajerkami.

Najmniej szpecącą piecokuchnie jaką znalazłem to ta: http://allegro.pl/kociol-piec-kuchnia-piecokuchnia-8-kw-i4134660431.html, więc trzeba uwzględnić także to że urzadzenie musi stać pod kominem.

Edytowane przez robr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mały problem. Dla mnie to byłby to ogromny problem dyskwalifikujący to mieszkanie, jako miejsce do zycia w XXI wieku. Chodzenie z wiaderkiem węgla z piwnicy by napalić w piecu i potem spowrotem z popiołem kojarzy mi się z XIX wiekiem. Coś jak toaleta na półpiętrze.

 

Masz tylko jeden komin w całym mieszkaniu? Jak wysokie są pomieszczenia?

 

Może jest szansa na to, że masz mieszkanie na parterze lub na ostatnim piętrze?

 

Przydział pradu to pryszcz - występujesz o zwiekszenie mocy do zakładu eneregtycznego i ciągniesz nowy przewód trójfazowy do mieszkania. Wodę grzejesz bojlerem a kuchnię masz indukcyjną. Zostaje ci tylko ogrzewanie. Jak masz mieszkanie na paetrze lub na ostatnim pietrze to masz szansę zamontowac powietrzną pompę ciepła zamiast pieca na wegiel.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod sobą i nad sobą mam sąsiada, wysokość 3,5m

 

Ja z pełną świadomością kupiłem mieszkanie w kamienicy, znając zalety i wady, przede wszystkim te związane z ogrzewaniem. I dla mnie konieczność codziennego palenia nie dyskwalifikuje takiego mieszkania. Adekwatna do takiego typu ogrzewania była też cena mieszkania. Chociaż mogę zmienić zdanie, gdyż jest to moje pierwsze mieszkanie :) Nie wykluczam w przyszłości także zmiany na ogrzewanie prądem. Okaże się dopiero po przyszłej zimie jakie jest zapotrzebowanie na ciepło w tym mieszkaniu.

Edytowane przez robr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...