Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łazienka - maleńka, nietypowy wymiary około 3m kwadratowych


daroo00

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad wykonaniem małej łazienki w domku,

niestety całość domu jest strasznie mało przemyślana jeśli chodzi o ergonomię,

na łazienkę pozostało mi zagospodarowanie takiego małego pomieszczenia - wymiarach około 2,15 m szerokości oraz 1,3 długości.

Czy ktoś miałby jakiś pomysł jak można to ergonomicznie rozwiązać - w łazience chciałbym umieścić wannę, umywalkę i sedes.

łazienka.jpg

łazienka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaz wc narożny(albo kibelek kompaktowy narożny) odsunięty od ściany z oknem o jakieś 10cm, żeby sedes nie był zbyt blisko wanny. Wanna asymetryczna, niezbyt szeroka a długa na ok.150cm(np.Ravak Avocado albo Cersanit Nano). Umywalka w rogu przy drzwiach - narożna albo asymetryczna(ewentualnie okrągła na półokrągłym blacie). Fajnie by było jakby róg komina dało się ściąć albo zaokrąglić.

1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg 1D.jpg 1E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawie to wygląda - już myślałem, że będzie z tym bardzo ciężko. Co do tego "komina" na rysunku - to to nie jest komin tylko ściana,której położenia nie da się zmienić. Jeśli zaś chodzi o drzwi to szerokość może być dowolna.

 

Zastanawia mnie tylko kwestia wanny w projekcie alicyja. Czy okno nie będzie stanowić problemu ze względu na sąsiadowanie bezpośrednio z wanna. Mam tu na myśli np. branie prysznica stojąc to wtedy okno będzie ciągle ochlapywane. Choć sama łazienka w tym przypadku wygląda dużo lepiej.

Edytowane przez daroo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ooo, świetne pomysły. Przymierzam się teraz do remontu łazienki, moja niestety też nie grzeszy wielkością. Staram się znaleźć jakiś kompromis pomiędzy wysoką estetyką a praktycznymi rozwiązaniami. Mam bardzo dużą zagwozdkę z wanną- bałam się, że nie ma na nią szans przy małym metrażu, a prysznic z kolei jest mało wygodny w kontekście malucha, który pojawi się za kilka miesięcy. Widzę jednak, że marzenie o wannie jest do zrealizowania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Postanowiłem odświeżyć temat gdyż pojawiła się nowa opcja co do łazienki.

Wcześniejszy pomysł zakładał wydzielenie jej z części kuchni, a drzwi do niej znajdowały by się w niej, co za tym idzie aby dostać się do łazienki trzeba wejść najpierw do kuchni - a to chyba nie najlepszy pomysł? Chyba, że ktoś ma tak, że do łazienki chodzi przez kuchnię?

Obecnie wpadłem na pomysł aby wydzielić część łazienki z kuchni tyle tylko, że wejście do niej będzie z korytarza, powstanie wtedy pomieszczenie jak w załącznikach -

długość 4m, szerokość w najwęższym punkcie 1,08 cm w najszerszym 2,15. I teraz moje pytanie - czy warto w ogóle tworzyć takie pomieszczenie czy będzie ono bardzo niefunkcjonalne?

Wejście do łazienki na ścianie na samym dole patrząc na rysunek - na tej ścianie o długości 108 cm.

łazienka wer.jpg

łazienka wer01.jpg

Edytowane przez daroo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej będzie zrobić łazienkę bliżej korytarza. Tam gdzie to małe okno wydzielić spiżanię albo pralnię. Łazienkę można doświetlić ścianką z luksferów albo okienkiem z mleczną szybą itp.

1) Łazienka ok. 170x230cm.

kł-1.jpg

2)Łazienka ok. 200x180cm.

kł-2.jpg

3) Łazienka z prysznicem oprócz wanny - szerokość ok.210cm, długość 150cm do skośnej ścianki. Brodzik pięciokątny 90x90cm.

kł-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...