Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, spróbuj zapytać w wątku o drewnianych podłogach...

 

Kurcze, coraz bardziej mi się podoba to drewno :)

 

 

Podłoga superrrrrrowa :)

 

Marta, piękna podłoga!! :) Rozumiem, że deski są "fabrycznie" poolejowane, tak? W sprawie podłogi i drewna w domu polecam kontakt z forumowym Duchem. Na privy odpowiada sporadycznie, ale jak chcesz mogę Ci podesłać bardziej szczegółowe dane ;) Udziela porad również telefonicznie :)

 

Dzięki Dziewczyny, jestem zachwycona podłogą, tak długo męczyłam panów w tej firmie, w której zamawialiśmy podłogę i wybarwili mi ją na dokładnie taki kolor, jaki chciałam:) jestem meeega zadowolona:)

 

Tomkowa, bardzo dziękuję, podeślij namiary, może się przyda, poszukam jeszcze Ducha w wątku o podłogach:). Podjadę jednak w poniedziałek tam gdzie zamawiałam i popytam jeszcze jak oni to widzą. Pan, który nam układał mówił,że byłoby dobrze gdybyśmy lekko zaolejowali, ale nie jest to konieczne, bo deski były przez nich olejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan, który nam układał mówił,że byłoby dobrze gdybyśmy lekko zaolejowali, ale nie jest to konieczne, bo deski były przez nich olejowane.

No to ten Pan, przykro mi to mówić, przeczy sam sobie ;) Jeżeli byłoby dobrze, żeby deski zaolejować, to znaczy, że tego wymagają. Jeżeli nie jest to konieczne, bo są dobrze zaolejowane, to dlaczego byłoby dobrze je teraz ponownie olejować?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten Pan, przykro mi to mówić, przeczy sam sobie ;) Jeżeli byłoby dobrze, żeby deski zaolejować, to znaczy, że tego wymagają. Jeżeli nie jest to konieczne, bo są dobrze zaolejowane, to dlaczego byłoby dobrze je teraz ponownie olejować?? :o

 

Aniu moze Panu chodziło ze jeszcze moga sie ubrudzić/zapylić itp od remontu i żeby je odświeżyć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten Pan, przykro mi to mówić, przeczy sam sobie ;) Jeżeli byłoby dobrze, żeby deski zaolejować, to znaczy, że tego wymagają. Jeżeli nie jest to konieczne, bo są dobrze zaolejowane, to dlaczego byłoby dobrze je teraz ponownie olejować?? :o

Hmm może ja to źle przedstawiam :o

Pan (który kładł deski) mówił,że deski co do zasady nie wymagają olejowania, ale ja dość mocno wypytywałam o pielęgnację itd., więc powiedział,że mogę je lekko zaolejować, na pewno im to nie zaszkodzi, a będą lepiej zabezpieczone.

Tak więc sama już nie wiem, może wyglądam na lekko przewrażliwioną, ale jak pamiętacie mam w domu deskę barlinecką, która wygląda po kilku latach paskudnie :mad:(wiem, wiem to lakier i co innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "lekko zaolejować"? Albo się olejuje porządnie, czyli "mocno", albo wcale. Nie wiem, jak można "lekko" ;) Dobra, już się nie mądrzę ;)

 

Tomkowa Ty zołzo;) i dobrze lubię jak się madrzysz tak;) wyszkolisz mnie to w poniedziałek wywołam tego Pana do odpowiedzi, a co, niech mi wytłumaczy czy dobrze zaolejowali czy nie;) hehe,a tak serio to chyba ja jestem mało precyzyjna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.com/a/img538/6692/VWuroZ.jpg

 

wracam z sypialnianymi problemami :lol2:

 

ściana, na której ma być szafa ma 272 cm, a "komin" 57 cm, czyli jakbym chciała tak zrobić jak na wizce, czyli podzielić zabudowę na 2 szafy to miałyby one po metr z "hakiem", a biurko 57 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biurko zwykle ma 60 cm, wiec 57 cm to dobry wymiar.

Szafy potrzebują przy ścianach maskownicy brzegowej, by nie walić drzwiami w ścianę, to ci ten "hak" zejdzie.

Wówczas drzwiczki mają 50 cm.

 

Elfir, dzięki za odwiedziny i za pomoc, zastanawiam się na jaką wysokość zrobić te szuflady? i na jakiej wysokości szafkę górną w szafie.

Muszę pojechać na budowę i sprawdzić ile wystaje parapet, tam w szafce bocznej musi być blenda, żeby się szafka otwierała.

 

 

Przy okazji....faaaaaaajowa podloga:) a co bedziesz miec na gorze?

 

Na górze mam już panele, bardzo fajne są, ale teraz żałuję, że jednak nie drewniana podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta w koncu udalo mi sie nadrobic zaleglosci u Ciebie.Tak wiec witam sie :bye:

Pieknie jest :yes:

Podloga cuuuudowna!

Pomoc dziewczyn, ich porady-bezcenne.

 

Ps. co do stolu od Hazelki to robi ona wysuwany bez problemu do tych 3m :yes:

Fajna kobieta ostatnio go pokazywala na watku u Reni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni i do planowania szaf niebawem wrócę, niestety dopatrzyłam się, że mam nie do końca dobrze rozrysowaną zabudowę w salonie :(

 

http://imageshack.com/a/img538/4351/MBqh48.jpg

 

http://imageshack.com/a/img538/1126/dQ5qic.jpg

 

 

 

Rzecz w tym, że zabudowa ma wys. 2,63 (w tym płozy 28 cm), a szerokość 1,30.

 

Wnęka na telewizor ma szer. 1,13, a wys. 83 cm, gł. 22 cm. Niestety nie zostało przewidziane, że tv stoi na nóźce, a nóżki to zazwyczaj około 30 cm.

Musimy więc przeprojektować zabudowę, zrobić płytszą szafę, a głębszą wnękę.

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta w koncu udalo mi sie nadrobic zaleglosci u Ciebie.Tak wiec witam sie :bye:

Pieknie jest :yes:

Podloga cuuuudowna!

Pomoc dziewczyn, ich porady-bezcenne.

 

Ps. co do stolu od Hazelki to robi ona wysuwany bez problemu do tych 3m :yes:

Fajna kobieta ostatnio go pokazywala na watku u Reni :D

 

Mmelisa :hug: :welcome:

fajnie, że jesteś! pędzę do fajnej kobiety i wątku Reni, dzięki:))

Edytowane przez martaMarcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...