Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

1 pytanie: czy jest sens orać bez oprysku? (plus - szybkość, niezależność od pogody itd, minus - ryzyko rozmnożenia perzu, CZAS).

 

2. pytanie: czy jednokrotne wysianie łubinu chociaż trochę wzbogaci ziemię? (wokół domu mamy piaski z iłami, w dalszej części ogrodu ziemia jest lepsza)

 

3. pytanie: czy to co wymyśliłam ma w ogóle sens? ?

:roll:

 

ad 1. tak, jeśli ścięłaś kwitnące chwasty; większośc perzu usunie bronowanie i ręczne wybieranie

 

ad 2. Oczywiście, i to znacznie :p tym bardziej, że bebka wskazuje na zbitą, ciężką glebę, a próchnicą lub piasek działają rozluźniająco.

 

ad 3.To świetny plan :p

 

Tam gdzie ziemia goła , zawsze coś wyrośnie, dlatego przychylam się do głosu by nawet ugór obsiać trawą i kosić, kosić, kosić..

Zauważ, że nawet na grządkach obsadzonych roślinami zadarniającymi, chwasty prawie nie rosną. Konkurencja pokarmowa je skutecznie zagłusza :D

Ja mam barwinki, dąbrówki, jasnoty, itp i praktycznie nie ma chwastów.

Rośliny zadarniające naprawdę są skutecznym antidotum na chwasty! Pojedyncze wyrywam ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 8 months później...

Mam 2 pytania, moze ktos mi pomoze :)

 

 

1.Chce spryskac teraz chwasty na dzialce roundupem.Czy przeorac ziemie, poczekac az wyjda chwasty mlode i pryskac?Czy mozna praskac metrowe chwasty i tak samo zadziala?

 

2.Potem na to zasieje lubin, w przyszlym roku przekopie i posieje trawe.Ok?

 

A jesli chcialabym posadzic warzywa, czy mozna w ziemi uprzednio spyskanej roundupem?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magos!

Z moich doświadczeń oraz lektury informacji na opakowaniu i w internecie uważam, że na polu gdzie stosowano Roundup 360 SL można uprawiać wszystkie rośliny. Zabiegi uprawowe, siew lub sadzenie można rozpocząć gdy na zwalczanych chwastach wystąpią objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie), jednak nie wcześniej niż po 5-7 dniach. Na polu, na którym stosowano Roundup Energy 450 SL można uprawiać wszystkie rośliny. Zabiegi uprawowe, siew lub sadzenie można rozpocząć po dwóch dniach gdy zwalczane są chwasty jednoroczne i po 5 dniach gdy zwalczane są chwasty wieloletnie.

Roundup jest silnym środkiem zwalczającym 53 odmiany chwastów (za wyjątkiem skrzypu polnego) i bardzo dobrze działa nawet na duże rośliny. Opryskiwałem pokrzywowe zarośla, z których po kilkunastu dniach niewiele zostało.

Szczegółowe informacje uzyskasz tutaj i tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Czytałem ale co na to praktyka. Jak przykryję teraz ziemią chwasty to nie będzie chyba za ciekawie

 

Nawet jeśli popryskasz i przykryjesz ziemią, to zostaną Ci setki tysięcy nasion chwastów, na które Roundup nie zadziała i za miesiąc zaczną Ci koncertowo kiełkować.

 

poza tym przy tych temperaturach skuteczność jest mniejsza. Najlepiej jak temperatury są w przedziale +15-+25 'C. No i kwestia opadów - przez parę godzin po oprysku nie może padać (ani być mglisto = wilgoć) bo po prostu zmyje roundup i całą robotę diabli wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...