Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wentylacja mechaniczna jest obowiązkowa?


Recommended Posts

Gaz to nie jest paliwo stałe:no:

Gdybyś miała ekogroszka, peleta, itp to musiałabyś mieć zarówno komin jak i WG.

 

Dlatego nie mam. By nie robić idiotycznej WG w małym domku, gdzie planowana jest WM

 

Jak ktoś zamierza mieć ekogroszek, to robienie sobie WM jest bez sensu. Jesli nawet dopłaci i zrobi dwa systemy wentylacyjne, to zawali filtry od WM smołą i pyłem z własnego komina w miesiąc - bo czerpnia przecież nie bierze powietrza z Parku Narodowego tylko najbliższego otoczenia.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz :(

Robienie w jednym małym domku dwóch rozwiązań wentylacyjnych jest tylko podrażaniem sobie kosztów budowy.

 

witam

 

no cóż - każdy ma inne priorytety

koszty, koszty, koszty...

nie zawsze to co tańsze jest lepsze (odpowiadam od razu dlaczego nie gaz zamiast np. węgla - bo nie ma gazu)

czyste powietrze w mieszkaniu - bezcenna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mam. By nie robić idiotycznej WG w małym domku, gdzie planowana jest WM

 

Jak ktoś zamierza mieć ekogroszek, to robienie sobie WM jest bez sensu. Jesli nawet dopłaci i zrobi dwa systemy wentylacyjne, to zawali filtry od WM smołą i pyłem z własnego komina w miesiąc - bo czerpnia przecież nie bierze powietrza z Parku Narodowego tylko najbliższego otoczenia.

 

witam

 

po to są filtry, żeby filtrować:p - takie filtry nie są znowu takie drogie...

no i właśnie po to klienci stosują wentylację mechaniczną, żeby nie faszerować siebie

smołą i pyłem

świeże powietrze bezcenne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogrzewany w bryle budynku i jako jedyne pomieszczenie ma WG a nie WM i wcale nie uważam że zdublowałem instalację wentylacji .

Ps, taniej nie zawsze znaczy lepiej ( w drugą stronę też to działa ) , ale to już kwestia priorytetów - abo -abo abo pełny badzioch abo czysta gęba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...