Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M2 - pomoc w rozplanowaniu pomieszczeń


Ellpii

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

przede mną nie lada wyzwanie - kupno pierwszego mieszkania.

Jeszcze trwa jego budowa, więc nie dysponuję planami z dokładnymi pomiarami. Na razie posiadam dość prymitywny rzut.

 

Zastanawiam się czy trochę się nim nie pobawić i pomniejszyć łazienkę na rzecz sypialni (wnęka zaplanowana przez developera wydaje mi się dość nieustawna). Wówczas pralka stanęłaby w zabudowie w przedpokoju (po wyprostowaniu ściany salonu).

 

Trochę martwi mnie zbyt mała liczba szafek kuchennych (stąd zastanawiałam się nad dołożeniem szafek pod oknem - moglyby być węższe np. 50cm). Zastanawiam się także cz postawienie stołu w takim miejscu jak na planie to dobry pomysł.

 

Mieszkanie kupuję z mężem, na kilka lat. Nie mamy jeszcze dzieci i w najbliższej przyszłości ich nie planujemy.

Raz na jakiś czas będą do nas przyjeżdżać rodzice/teściowie/przyjaciele stąd zastanawiam się nad poprowadzeniem jakiś suwanych drzwi (może ze szkła hartowanego?) jako przedłużenie ściany, na której będzie wisieć tv (na co dzień drzwi byłyby schowane w ścianie a wysuwane tylko od wielkiego dzwonu).

 

Dopiero zdobywam doświadczenie w tym temacie stąd po cichu liczę na Wasze wskazówki i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Sama im dłużej patrzę i kombinuję tym częściej dochodzę do wniosku, że wcale nie jest tak ustawne jak myślałam na początku i zaczynam mieć wątpliwości czy powinnam je kupić.

http://images62.fotosik.pl/972/d8b127a79f4a898c.jpg

http://images61.fotosik.pl/969/4ff5bd789e54ac4f.jpg

Edytowane przez Ellpii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję na początek zmniejszyć ilośc korytarzyków.

 

http://images62.fotosik.pl/973/923fac8804db0ee1gen.jpg

 

Da to ustawną łazienkę i sporo miejsca do przechowywania w sypialni (z jednej strony komody z drugiej zabudowa na całą ścianę).

W korytarzu na wprost drzwi duże szafy na kurtki a za drzwiami wejściowymi wąska szafka na buty i szafka na deskę do prasowania, środki czystości, miotłę, odkurzacz.

W kuchni zrobilabym zabudowę w U - o ile wysokośc okna pozwala. Minimalna szerokosć przejścia to 100 cm i tyle chyba będzie w tamtym miejscu.

 

Za to do salonu wchodziłabym przez jadalnię. Dzięki temu kąt z kanapą może być zaciszną sypialnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

 

Elfir, zaproponowane przez Ciebie rozstawienie mebli w sypialni jest bardzo dobrym pomysłem.

Nie mogę się tylko przekonać do podłużnej łazienki. Myślisz, że dałoby się poprawić jej proporcje (pralka może stać w kuchni)?

 

Wysokość okna w kuchni pozwala na zabudowę U a przejście będzie wynosić właśnie 90-100cm, coś w tych granicach.

 

Patrząc na Kinki projekt zaczęłam się zastanawiać nad całkowitym wyburzeniem ściany między holem a salonem (obok łazienki).

 

http://images64.fotosik.pl/973/5423ce0f781b6b03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu ścian masz pewnośc, że będziesz sie walić nogą w kant łóżka - przejście jest za wąskie (40 cm?)

 

Pralka w kuchni podczas pracy może przeszkadzać w słuchaniu telewizji w części salonowej.

I nadal masz korytarzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir ma rację,ja natomiast wolałabym mieć max większą przestrzeń dzienną bo wydaje się mieć ok 15m i kombinowałbym w tą stroną.Sypialnia może zostać tak jak jest,w niej tylko śpisz,obok mieści się garderoba więc nic nie jest na wierzchu.

Ellpii twój ostatni pomysł jest ok ale łóżko musi być odwrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatniej wersji łóżko o 90 stopni, nogami do szafy

 

W mojej wersji w łazience nie dość ze masz pralkę to jeszcze wejdzie prysznic (a jak się uprzeć, to i bidet), mimo, że długa i waska. W twojej Ellpii, mimo, że szeroka nawet z pralką jest problem.

 

A jak chcesz mieć loftowo, to wanne możesz zrobić w sypialni :) Da się, ale wymaga dobrego hydraulika.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a coś takiego?

 

http://images64.fotosik.pl/973/0a545eb4eb41bfc7.jpg

 

Łóżko od pozostałej cześci pokoju (z biurkiem czy fotelem do czytania) oddzielałyby drzwi przesuwne z tego szkła hartowanego.

Obok łózka jest mało miejsca, ale moglibyśmy wchodzić na nie od przodu, a z boku miec tylko miejsce, żeby wygodnie je ścielić.

 

Nie upieram się też przy wyrzuceniu tej ściany między kanapą a tv (czy żeby w ogóle salon zmienić tak jak proponowałyście i tv przenieść na długą scianę).

Na razie próbuję coś zmienić w sypialni i łazience.

Edytowane przez Ellpii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok łózka jest mało miejsca, ale moglibyśmy wchodzić na nie od przodu, a z boku miec tylko miejsce, żeby wygodnie je ścielić.

 

? Masz ogromny pokój a ustawiasz łóżko w tak idiotyczny, niewygodny, nieergnomiczny sposób?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Elfir co do ścian jest świetna :yes: długa wąska łazienka nie jest zła (pisze właścicielka długiej, jamnikowatej łazienki). Zyskujesz dużo miejsca do przechowywania a tego brakuje w twojej propozycji. Druga rzecz to taka że przy układzie ścian jaki Elfir proponuje łatwo oddzielić drzwiami przesuwnymi kuchnię od części salonowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są zwolennicy długich łazienek, ale ja do nich nie należę i ich nie polubię :(

Dlatego wolałabym uniknąć robienia takiej u siebie.

 

A co sądzicie o takim planie:

http://images62.fotosik.pl/974/3adf6b7a0c5db612.jpg

Edytowane przez Ellpii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny za rady i inspiracje.

 

Rewolucyjny rzut zawładnął moimi myślami na kilka godzin :) Niestety konsultacja z developerem sprowadziła mnie na ziemię. Taka zmiana wiązałaby się ze zbyt wysokimi kosztami.

 

Z prezentowanych powyżej układów najbardziej przypadł mi do gustu ten:

http://images65.fotosik.pl/976/adc2f5711276df74.jpg

Muszę jeszcze tylko przemyśleć kwestię drzwi do sypialni i łazienki, bo są chyba zbyt blisko siebie.

 

Co prawda pomysł ewentualnego odzielenia salonu od aneksu przeszedł do lamusa, ale przynajmniej w łazience znalazło się miejsce na pralkę i dzięki otworzeniu na hol cały salon stał się przestronniejszy.

 

Czy poza tymi drzwiami widzicie jakieś rażące błędy?

Wydaje mi się, że liczba miejsc do przechowywania jest wystarczająca i że przewidziałam miejsce na wszystkie niezbędne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...