Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w aranżacji mieszkania 76,50 m2


fisiu

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

to mój pierwszy post na forum. Chciałbym prosić o pomoc w aranżacji mieszkania. Budynek dopiero się buduje.

Czy ktoś miałby jakieś fajne propozycje. Przerabiałem kilka opcji nie jestem w tym najlepszy i ciężko mi podjąć jakąś decyzję.

Zastanawiałem się o ewentualnym przerobieniu łazienek tzn. zmniejszenie jednej łazienki żeby powiększyć korytarz, wydzielenie oddzielnego małego WC. Z góry dziękuje za pomoc.

IMAG1246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz powiększać korytarz który i tak ma wymiary pokoju? Ile osób będzie mieszkać/dzieci? Nie podoba mi się ta łazienka z wejściem od pokoju,może lepiej zrobić garderobę w tym miejscu,lub jedną większą łazienkę?

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2934010/744751/nhiu.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu będą mieszkały dwie dorosłe osoby i małe dziecko. Zastanawiałem się nad zrobieniem garderoby z drugiej łazienki ale również pozostawienie drugiej łazienki i wstawienie tam prysznica i pralki. Co do korytarza, jest duży ale brakuje mi jakoś miejsca na szafkę na buty itp. Na początku myślałem także o zrobieniu pokoju z kuchni a przeniesienie kuchni do salonu ale chyba nie jest to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przerabiać coś co jest niezłe ? :) Przyznam że mieszkanie ma bardzo fajny układ i zawiera pomieszczenia do przechowywania (jak dobrze widzę to jest garderoba) jak też miejsce na szafę w przedpokoju (ścianka/wnęka przy stole).

 

Co do łazienek - zostawiłabym dwie :p mam jedną i o jedną mi za mało. W łazience przy sypialni można umieścić pralkę (będzie bardziej intymnie ). Na razie jak dziecko jest małe i nie odczuwa się braku drugiej łazienki - gorzej jak dzieci dorastają i zaczynamy się z nimi wykłócać o czas w łazience. Chyba ze nie jest to mieszkanie "na zawsze" i zamierzacie zanim z dziecka zrobi się nastolatek zmienić lokum.

 

Łazienka przy sypialni fajna rzecz (choćby najmniejsza) - bo tylko dla nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to także rozwiązanie. Dodatkowo można w jednej łazience zainstalować prysznic wstawić pralkę oraz zagospodarować kącik na deskę do prasowania itp. Garderoba w przedpokoju też jest fajnym rozwiązaniem ale kosztem pokoju. Dziecko na razie jest w drodze, czy to mieszkanie na lata?, nie wiem jak potoczą się losy. Chciałbym urządzić mieszkanie tak żeby było praktyczne. Budowa bloku zacznie się dopiero w tym miesiącu mam jeszcze czas aby dokonać zmian na tym etapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wstawi barek pomiędzy kuchnią a salonem to nie będzie miejsca na stół.

Można zostawić tak jak jest,zrobić mini pralnię i małą garderobę.Przy wejściu jest szafa na ubrania wierzchnie a miejsce na odkurzacz czy deskę w schowku przy pokoju.

http://static.pokazywarka.pl/i/2934780/644314/ggggggggggg.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie projekty mają coś w sobie. Coraz bardziej przekonuję się chyba do pozostawienia dwóch łazienek. Łazienki nie są takie małe, w jednej zrobiłbym wannę a w drugiej tej od pokoju prysznic + kącik do prania. W takim wypadku pozostawił bym także garderobę w przedpokoju. Trzeba tylko przemyślanie zagospodarować te łazienki. Wiadomo koszt wykonania łazienki nie jest mały a w tym wypadku x2. Może to jest rozwiązanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że byłaby to dobra decyzja :yes: W Waszej sypialni prysznic i pralka (może nawet suszarka w słupku :D ) a w ogólnodostępnej - dla gości i dziecka - wanna. Podobny kształt do Waszej przy sypialnianej łazienki ma moja łazienka - mam pralkę i suszarkę w słupku, wannę (ale tylko dlatego że mam jedną łazienkę) - wymiary też mam chyba podobne.

Co do kosztów - nie są małe, ale przy fajnych projektach można nie przepłacać i zrobić świetne pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z czterema pokojami kuchnia jest za mała. Rozwiązanie z powiększeniem salonu też do końca mi nie odpowiada, zawsze byłem sceptyczny do pokoi przechodnich. Pozostawił bym to chyba tak jak w projekcie pierwotnym z garderobą. Muszę tylko jescze pomyśleć nad umiejscowieniem stołu min. 6 osób oraz ścianki na telewizor. Co myślicie o projekcie łazienek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem żeby kibelek przenieść koło wanny a umywalkę razem z pralką w zamian. Co do podłączenia pionu w małym wc, dopiero się nad tym zastanowiłem. Trzeba by było odpływ ciągnąć przez całą łazienkę a rzeczywiście może być z tym problem. Może fachowe głowy coś wymyślą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może fachowe głowy coś wymyślą?

 

Ubikacja musi być max 1,5 m od pionu. Zwykle nie robi się pdłączęń dłuższych niż 1 m. Chyba, że zaczniesz się bawić w pompy i rozdrabniacze ścieków.

 

innymi słowy - projektant mieszkania wiedział co robi projektując tak a nie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobało mi się to rozwiązanie z łazienką i małym WC. teraz będę musiał pomyśleć coś nowego (ale brakuje mi już pomysłów), ewentualnie powrócić do pierwotnej wersji tylko, aż tak do końca nie jestem przekonany do dwóch dużych łazienek w mieszkaniu o takiej powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...