Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

właśnie finalizujemy zakup działki budowlanej i przymierzamy się do zakupu projektu. Najbardziej odpowiada mi Sielanka 100 MDM z pracowni Horyzont - chcielibyśmy na pierwszy ogień zbudować parter z MDM. Kiedyś może poddasze zaadaptujemy - zależnie od potrzeb.

 

Czy ktoś budował już tę wersję? Jakie zmiany wprowadzaliście do projektu (my łączymy dwie sypianie na parterze w jeden pokój, nieco go zmniejszamy na korzyść salonu, przenosimy schody bliżej sieni, a tam dodajemy także drzwi do pokoju przy wejściu, bo mąż będzie miał w domu biuro. Poza tym pokombinujemy ze spiżarką koło kuchni (zależnie od schodów) i likwidujemy małe WC - zostawimy łazienkę.

 

Jaki wyszedł Wam koszt postawienia SSZ i stanu developerskiego wysokiego (z piecem, kaloryferami i tynkami wew./zew.).

 

Byłabym wdzięczna za wiadomości w tym temacie (ew. może ktoś buduje się bliżej Opola, to chętnie bym zobaczyła -chociaż z zewnątrz ) :) Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozmawialiście już z architektem o tych zmianach? Pomiędzy salonem a sypialniami jest ściana nośna. Jeżeli chcecie ją przesuwać, to na suficie w salonie zostanie belka zwana podciągiem - coś musi podtrzymywać strop. Schody opierają się właśnie na tej ścianie nośnej. Jeżeli je przeniesiecie, to w docelowym miejscu trzeba będzie zaprojektować konstrukcję podtrzymującą. Wychodzi w innym miejscu dziura w stropie, a że to Teriva, to mogą się pozmieniać obciążenia i długości belek.

Przy takiej ingerencji w projekt, czy jest sens kupować gotowca? Przecież architekt adaptujący będzie musiał na nowo narysować wszystkie rzuty i przekroje (poprawki na rysunkach z gotowca wyszłyby kompletnie nieczytelne), policzyć od nowa obciążenia.

 

Szukałabym projektu, gdzie mniej elementów konstrukcyjnych byłoby do ruszenia.

 

Biuro w domu. Mój mąż z etatu chce przejść na własną działalność i dowiedział się, że aby dostać dotację na rozpoczęcie, firma z siedzibą w domu jednorodzinnym musi mieć osobne wejście. Zapewne decydują tu różne interpretacje urzędnicze, ale na szczęście w pokoju na parterze mamy drzwi tarasowe. To tak piszę ku rozpatrzeniu, bo może w tej sytuacji lepiej pokój "biurowy" zrobić z boku domu i właśnie z drzwiami tarasowymi w miejsce okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych zmianach koncepcji zostajemy przy niemal oryginalnym projekcie (przesuniemy tylko ścianki działowe to tu, to tam :) Nie ma problemu by to zrobić, bo większość ścianek w tym projekcie to działowe.

 

Likwidujemy prawy komin i zostanie zamontowany rekuperator z pompą ciepła. Kominek tam gdzie ma być.

 

Niby można zmienić na inny projekt, ale ten jest (niemal) idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...