Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z starym domem


goly09

Recommended Posts

Witam,

na początku chciałbym się przywitać i podziękować za wszelką pomoc oraz poświęcony czas choćby na wczytanie się w moje wypociny :).

 

Wraz z żoną mamy zamiar się wprowadzić do części parteru starego domu, lecz mamy straszny problem z wygospodarowaniem miejsca.

W sierpniu bedzie nas troje więc koczowanie w przejściówkach musi się skończyc. Jestem aktualnie na etapie kucia starych tynków wiec stan można ocenić jako prawie deweloperski:].

mieszkanko.jpg

 

Jak widać na w/w rzucie mam do dyspozycji ok. 40m2. I z tego musimy wygospodarować łazienke, kuchnie,salon i sypialnie z łóżęczkiem dziecięcym.

 

Po moich staraniach na kartce papieru, wstępnie zagospodarowałem :

1. Salon-kuchnia

2. sypialnia i łazienka (w dolnym prawym rogu jest rura odpływu ścieków

3. Kotłownia w ktorej jest piec c.o. i rury do przyłączenia wody (umieściłem ją bo ona ogranicza możliwość przesuwania drzwi:/)

 

Lecz ani ja ani moja połówka nie jesteśmy w stanie jakoś sensownie rozplanować tą przestrzeń

Z ewentualnym przesuwanie drzwi poradzę sobie bo ściana ma tylko 30 cm, lecz z oknami jest duży problem ponieważ ściany zewnętrzne mają ok. 80 cm i kucie w nich chyba by mnie przerosło.

 

Bardzo dziękuję za każdą sugestie i propozycje.

mieszkanko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

 

Gdzie jest wejście do domu...............?

Jeśli ten otwór 99cm to drzwi

 

Tak ten otwór nad liczbą 4,75m to wejście.

 

Czy przyłącza wod-kan można zrobić w dowolnym miejscu?

 

Tak, można w dowolnym miejscu ponieważ bedą dopiero rozprowadzane, lecz łązienke chciałbym w dole pomieszczenia 2 ponieważ blisko bedzie do głównej rury:]

 

Ścianka dzieląca pom. 1 i 2 jest połnośna i cieżko ją rozwalać. wiadomo jakiś mały przelot można wybic i wzocnić ja ale bez szaleństw ;]

 

To wejście do kotłowni jest zbędne bo to jest wspólna kotłownia i wejscię do niej jest od innej strony.

 

Podoba mi się rozwiązanie kinki nr 2 tylko pytanie czy dało by się jeszcze ciut miejsca na mała garderobe lub szafe ;]

Edytowane przez goly09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko nieco odwróciła wersję nr 2 - znaczy po prawej żeby była i łazienka i kuchnia - w końcu w kuchni też woda potrzebna, więc podłączenie prościej zrobić hurtowo tylko na jednej ścianie domu, a nie ciągnąć również na ścianę przeciwległą i to przez ciąg komunikacyjny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...